Mamici de septembrie-octombrie 2007 (98)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

Felicitari Teo pentru bebe Mihnea!

Roxana,Betty multa sanatate bebeilor vostri!

Dantje uite si de la mine niste majorete,sa te ajute sa nasti saptamana asta




Dana,mami de Miruna Andreea(01.10.2007)
http://community.webshots.com/user/bogdan_mihaisidana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Bravo Mihnea Andrei!!

ufff ... imi e o foame... daca as fi putut manca asa din luna a treia cred ca luam 20 de kile pe putin!!

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Teo, iti spun si aici felicitari. Sa fie sanatos, voinic si voios bb Mihnea. Recuperare rapida!
Cecilia, cred ca maine ma duc la primarie sa ridic banii de trusou. Nu stiu cat stau acolo, asa ca nu promit nimic cu plimbarea. Te sun daca ajung.
Am fost in parc, m-am plimbat cu Luy si micuta Maria. Mamica arata f bine, iar printesa a dormit asa frumooooos.

Sim si Stefan (25.08.2007)
www.flickr.com/photos/15009148@N07/with/1569100286/" target="_blank">Poze
BB Stefan creste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Multumesc pentru tot si gandurile bune. Incerc inca sa imi revin, dar imi este greu....nu pot sa uit fata copilului meu in acele momente, dar ma bucur ca s-a terminat cu bine.
Doctoritza se numeste Leseanu si este medic la boli gastrointestinale, dar intamplarea a facut sa ajung acolo pentru ca la boli respiratorii sau orl nu aveau locuri libere.
Intre timp mi-a scazut lactatia, cand bebe era la terapie intensiva (ATI) mulgeam peste 200 ml la 3 ore, dar acum trebuie sa ii dau completare fie nan1 fie supa de morcovi - saracutzu a avut probleme cu stomacelul de la atatea antibiotice.
Ma bag la somnic cu bebe.

Betty78deMario-Alexandru 16aug2007
toate pozele
poze noi cu bebe Mario-Alexandru
bulinutza noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicamaries spune:


Hai ca apar si eu, ca de obicei, urmaresc ce scrieti insa nu prea reusesc sa scriu...

Vreau sa va intereb cate ceva
1. Darius doarme in ultima vreme intre 4 si 6 ore, iar cand se trezeste mananca cam 150-160 ml lapte... sa-l trezesc mai des ? alte simptome negative nu are, i-am luat dimineata temperatura, a fost ok, in greutate a luat binisor, in 4 saptamani 1.3 kg...

2. Cateodata se trezeste urland... fug repede sa-i fac laptitcul sa-l am de completare dupa ce-l pun la san, si pe cand aajung din bucatarie, doarme, ei nu asta ar fi problema... laptele praf facut cat e valabil, pot sa i-l dau dupa 30 minute? bineinteles daca-l incalzesc?

Va rog sa completati si la mine x-urile, sa arate listuta mai frumos...

Darius Filip 40 saptsi 2 zile, ora 16.15, 3.630 gr, 55 cm, Apgar 7/9, naturala-epidurala

Pupici

Rodica Darius Filip
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MihMih spune:

Teo, sa-ti creasca bebelush-ul mare si sanatos si tie refacere rapida si usoara!!!

Eu am fost aseara la dr. si m-am intors super ofticata si cam deprimata, pt ca a fost fff expeditiv. Ma rog, fetele care au fost la dr. T ii stiu stilul; din punctul meu de vedere mereu a fost pe gustul meu: pus pe poante si foarte la obiect, daca am avut intrebari mi-a raspuns, chiar daca erau prostii si mai facea mishto de mine. Dar dupa vizita de ieri... mi-a facut eco, dar nu mi-a spus nimic ce-i cu colul meu daca s-a scurtat, e inchis sau deschis, e tare sau moale, ma mai tine sau nu. Ce fac daca nu se intampla pana fac 40 saptamani? Ca eu nu am de gand sa stau mai mult... Ca pana sa-mi scot eu lista de intrebari el deja iesise din cabinet sa caute pe nu stiu cine.
Offf... sau oi fi eu intrat eu intr-o stare care cere mai multa atentie?!?!?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

quote:
Originally posted by cecilia L

Felicitari Teo, refacere rapida, Bine ai venit Mihnea Andrei, sa fi sanatos, papacios si norocos.

baiatul meu s-a trezit pe la 12 si a cerut putina alintare, dupa care a adormit cu capul pe tatzi, nu s-a trezzit desi la ora 13 trebuia sa pape, dupa ce se trezeste mergem afara.

Voiam sa va intreb, bebicii vostri tresara in somn, al meu tresara de parca l-ar intepa ceva, dar nu se trezeste, aaaaa si mai scoate niste sunete uneori de parca ar plange, e normal?????????///

Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)
http://community.webshots.com/user/cecilialata




asa face si al meu.

emma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MihMih spune:

Aaaa si am uitat... intrebare pentru cele deja mamici.
Pt ca Murphy este printre noi... i s-a intamplat cuiva sa fie racita chiar cand a nascut? Ma dispera ca imi curg nasul si ochii si ma cam ustura in gat

Ce fac sa-mi treaca repede, repede????

multumesc anticipat daca aveti ceva sfaturi si pentru mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

MihMih, ciudat. Si eu am fost ieri la controlul de 6 sapt si era bine dispus, a facut o glumita, a vb cu bebe. Pe perioada sarcinii il intrebam in timpul ecografiei cum arata colul, cat mai am, etc. Poate era mai grabit aseara, nu stiu. Sau poate intr-adevar ai nevoie de mai multa atentie. Eu spre finalul sarcinii l-am cautat la spital de doua ori sa il intreb ce facem . Saracul, cred ca era stresat de mine, dar nu m-a repezit. Du-te intr-o dimineata la spital daca mai ai intrebari.

Sim si Stefan (25.08.2007)
www.flickr.com/photos/15009148@N07/with/1569100286/" target="_blank">Poze
BB Stefan creste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicamaries spune:

Fetelor, voi la controlul de 6 saptamani ati mers cu bebe? Singure ati fost sau cu sotu?

eu urmeaza sa merg peste 2 sapt... sotu meu e la serviciu, si n-as chema pe nimeni sa-mi stea cu puiutu, sa-l duc in cabinet cu mine? N-o sa para urat ca apar cu copilul la control?

Rodica Darius Filip
Poze

Mergi la inceput