Rahova sau apropiere-33

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

buna fetelor,
mama vio m-ai zapacit cu ciorba de burta...uite-acush sun la tine la usa sa stapaneasca sanatos mihnea jucariile si sa fie cuminte in continuare super metoda cu bulinutzele
i-a gasit si mama ceas cu ben10 lui alex abia asteapta sa-l vada...a luat si pentru ruxi bineinteles unele mai ieftinute...tot cu ben10
Dory, serbati impreuna tu si Anca?
noi suntem singurei astazi, tati e la peste, eu sunt intr-o stare cam nashpa(mi-au venit rushii ) astia mici vor la plimbarica...si nu preama simt in stare...dar sa vedem daca-mi mai revin ies un pic cu ei pe-aproape...
va pup pe toate sa aveti in continuare o Duminica placuta

monica
mami de alex(7 iunie 2001) si ruxi(16 dec 2004)
http://picasaweb.google.co.uk/MonicaElizabet/Prajituri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

Vio, Alexa este prea mica ca sa inteleaga ceva din chestia asta, cu siguranta ar rupe bulinele sau florile..., si daca le-as pune undeva la inaltine, de ex, pe usa sa nu ajunga la ele ar lesina de plans pana i le-as da.
Astazi am luat-o de la mama si nu va spun ce am patit cu ea , cand am ajuns acasa am vrut sa-i dau sa manance, si incepuse sa spuna ca nu vrea, dar pana la urma a mancat tot ce ia-m pus in farfurie, pe urma a venit prietena mea Anca cu baietelul ei ca sa-i aduca cadoul de ziua ei , caci ea lucreaza toata saptamana si sambata si duminica viitoare sunt la o nunta si un botez si nu pot ajunge la noi si nu il lasa pe Alex sa se joace cu jucariile ei ca sunt " ale mele" , mai tarziu le-am pus niste fructe intr-un castron si ea si-a luat castronul in brate si nu il lasa si pe baietel sa manance pe acelasi motiv , iar cand am vrut sa i-l iau sa il pun pe masa sa manance si el a urmat o criza de isterie , mai tarziu a vrut baiatul in scaunul ei cu masuta si iar a urmat o serie de plans ca e scaunul ei si nu am putut sa o facem sa-l lase in el .Vai de capul meu ce ma asteapta, ca sa nu mai spun ca ma-m chinuit cu ea mai mult de o ora sa o culc si nu vroia imi zicea: "nu veau sa ma cuc", si mi-a mazgalit si peretele de-asupra patului cu un servetel rosu ca stergea pereteele cu el ca sunt tantari acolo .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

Monica, nu nu serbam impreuna ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

Dory, cand am vazut atatea in mesajul tau si ai zis sa va zic ce am patit m-am speriat apoi citind printre randuri m-am linistit...si ca sa te linistesc si pe tine...si noi facem asa...uneori si chiar cu alex care este fratele ei si cu care alta data imparte si o bomboana...dar cand o apuca...incepe...e al meu, tie nu-ti dau...si tot asa

monica
mami de alex(7 iunie 2001) si ruxi(16 dec 2004)
http://picasaweb.google.co.uk/MonicaElizabet/Prajituri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

Monica, am zis "sa va spun ce am patit", pt. ca nu mi sa intamplat niciodata sa faca asa , ea pana acum daca avea o punga de pufuleti sau orice altceva dadea toata punga la copii (sau la catei ), si ea nu mai ramanea cu nimic.Dar de cate ori o iau de la ai mei pana o dau pe brazda , dureaza cateva zile, o rasfata ai mei de nu va spun desi eu imi bat gura sa le tot spun sa nu ii mai cante atat in struna, acolo la ei pe lanaga mama si tata mai e si fratemiu care ii pune coarne si o invata tot felul de chestii,ce credeti voi ca a invatat-o fratele meu mai nou?, sa-mi spuna:"lasa-ma-n pace, am nevi" si lor tare amuzant li se pare....sau alta chiestie:" sunt misto?"







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

Am vazut ulterior ca am facut o gramada de greseli in mesajul anterior, am pus semnul intrebarii unde nu trebuia, am scris chiestie in loc de chestie....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIRCLAU spune:

buna ziua fetelor
mai DORY sa te tii ca deabia acum incepe nebunia la copilasii astia ai nostrii,asa mai face si al meu cateodata la mine si sotul ii canta in struna,numai eu sunt vrajitoarea din casa...
lasa ca alexa e asa de cumintica si dulcica daca aveai baiat atunci sa vezi.....
MONICA trebuie sa-ti faci curaj si sa scoti copilasii la plimbare,asa suntem noi mamele eroine
VIO ati terminat lectiile pt luni?
noi suntem mai bine dar a zis doctora sa mai stau o saptamana cu el acasa asa ca mai am o saptamana de relaxare si de iubire cu puiul meu
va pupic pe toate si va doresc o duminica placuta in continuare

MIRE MAMA DE BAIAT NAZDRAVAN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

Dory ce ma faci sa rad...parca o si vad pe alexa...sunt mishto?
o sa vezi ca oricare ar fi "influentele" din afara acum cand sunt mici normal ca repeta ce aud...dar cand o sa creasca o sa "selecteze" singurica ce e bine si ce e nu...o sa-i fie rushine sa mai foloseasca unele chestii...si alex zicea prostioare(pe care culmea nu le auzise de la noi sau familie) si noi i-am spus sa nu mai zica si nu se potolea dar cand a mers la gradinita si a zis o prostioara si a ras o fetitza de el de-atunci n-a mai repetat prostia aia
Mirela ma bucur ca sunteti bine

monica
mami de alex(7 iunie 2001) si ruxi(16 dec 2004)
http://picasaweb.google.co.uk/MonicaElizabet/Prajituri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

Fetelor, sper sa aveti dreptate si sa nu mai foloseasca cuvinte urate cand va creste, dar sa stiti ca acum ca am dormit putin si ma-m mai linistit ca eram tare nervoasa pe ea mai devreme, ma bufneste si pe mine rasul la ce a spus, dar sa va relatez exact cum a facut:intram in casa la ai mei si cand ne-a vazut a luat-o la fuga spre dormitor si-l intreba pe tatae unde ii e palalia , o palarie pe care o gasise pe acolo pe la maica-mea si acalii adica ochelarii pt ca ma vazuse pe mine cu ochelari si si-a pus palaria si ochelarii peste ea pe cap si a venit la noi si ne-a intrebat : " sunt misto?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns preda_vicky spune:

ca am prins calc. liber, si mi s-a pus in vedere sa nu stau mult! Asa ca, scriu pe fuga...
Nu am avut multe lectii, ieri am avut zi de curatenie si spalat, azi am gatit, am facut ordine prin dulapuri, am fost o !
Mirela, ma bucur ca sunteti mai bine. Tb sa ai mare grija, ca acum s-a racit rau si vremea. Cred ca se plictiseste mititelul numai in casa, dar e spre binele lui. si multa sanatate!
Vio, eu am luat Baraka si i-am dat lui Dani, si e f. bun. Incepe si el cura cu Bronhovaxon, din 20 oct., ca asa ne-a recomandat dr. de la Pneumologie, si atunci opresc tratamentul cu Baraka, 10 zile, apoi continui iar 20 zile, si tot asa. O sa ne faca socrela si vaccinul antigripal, si sper sa trecem cu bine peste iarna. Ciorba de burta?wow!
Dory, tare faza cu "sunt mishto"! fata frumoasa!
Monica, sa te simti mai bine si sa plimbi copii, sau te plimba ei pe tine? A venit sotul de la pescuit? Ce gatesti bun cu peste?
fetele, ca-mi expira timpul...
Ne auzim maine!


http://community.webshots.com/user/viki39

Mergi la inceput