Rahova sau apropiere-33

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

Monica, a fost ieri la gradi, cred ca ia placut destul de mult ca mi-a spus mama ca parca ii cunostea pe copii de acolo de cand lumea , numai ca nu o sa mai mergem, este o intreaga poveste...
Mirela, ma bucur ca sunteti bine, sa stapaneasca An=dy jucariile sanatos si sa-i faceti cat mai curand o surioara ca eu cred ca ar fi incantat.Magazinul care are si incaltaminte este pe straduta din spatele magazinului Piciu din 13 sept. spre Razoare.Au numai incaltaminte din piele si sunt de calitate buna.
Fetelor, cred ca, Cristina si Andreea sau suparat pe noi de nu mai scrie niciuna pe aici .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

adica nu o mai duci delok la gradi sau gasesti alta ?

monica
mami de alex(7 iunie 2001) si ruxi(16 dec 2004)
http://picasaweb.google.co.uk/MonicaElizabet/Prajituri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

Anul asta nu o mai duc, de la anu o inscriu la gradi 205, la Sebastian, acolo am fost si eu si fosta mea educatoare care acum este directoarea gradinitei, ia spus lu maicamea sa o dau la ea la grupa, si mie imi face placere sa o dau la ea , numai sa aibe grupa mica la anu si sa mai stea ea in gradi ca din cate am intele ea ar trebui sa se pensioneza, dar vrea sa mi continue atat cat are dreptu.Ia-m spus ma=icamii sa mearga zilele astea la dansa sa vorbeasca de pe acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIRCLAU spune:

multumesc DORY o sa incerc si acolo,sper sa gasesc...


MIRE MAMA DE BAIAT NAZDRAVAN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIRCLAU spune:

stii cumva daca au program si duminica?

MIRE MAMA DE BAIAT NAZDRAVAN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

Mire, asta nu stiu, stiu sigur insa ca sambata au deschis, dar poti sa incerci dimineata, poate au deschis ca nu e departe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

abia astept si eu sa merg la magazinul asta...

monica
mami de alex(7 iunie 2001) si ruxi(16 dec 2004)
http://picasaweb.google.co.uk/MonicaElizabet/Prajituri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

'neata!
vad noutat pe-aici....
papusele,roboti...gradinite...
noi am avut treaba ieri....cumparaturi,spalat,mancare....
am facut ciorba de burta
azi vreau sa fac placinte cu branza si cu mere!
mai am de calcat si ...poate ceva lectii!
afara e frig si cred ca nu mai iesim,ca sa nu racim....
luam acum doza nr.2 de bronhovaxom.....sa ne ferim de viroze...
fetele si un we frumos mai departe...
Edit:
am uitat sa va spun...l-am luat pe Ben 10 si pe minge-ciocan de la cora ieri ca Mihnea a fost cuminte toata saptamana si i-am promis ca isi va lua 2 jucarii daca va acumula mai multe buline albastre(de bine) decat din cele rosii(care sunt data cand face prostiutze)....


Vio,mamica de viitor "avionar"
*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*

Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

Vio, ce metoda buna cea cu bulinele, la noi cred ca Alexa este prea mica sa o aplicam, dar e bine de tinut minte .Sa stapaneasca Mihnea sanatos jucariile si sa se joace cu placere cu ele.In care Cora ati fost si pe la ce ora ca am fost si noi.Mi-am luat un gratar de-ala gen tigae de la teflon, am luat o jucarie pt. baietelul prietenei mele(Anca, Monica stieeee ), pt ca este zi ziua lui pe 20, si mancare.
Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

Dory,noi am fost la cea din militari...dupa ora 4 ca e mai liber!
sistemul de recompense functioneaza cred si la cei mici,dar la Alexa nucred ca-i cazul...ca ea e cuminte!
cand incepi sa-l aplici,daca o sa fie prea rasfatata poti sa aplici in loc de buline,actipilduri cu floricele pt fapte bune si actipilduri cu frunze de exemplu(sau altceva) pt cele mai putin bune...
la 5 floricele(de exemplu) stranse primeste ceva ce-si doreste...'
la fel pt 5 frunzulite ca nu a mancat,sau nu a dormit,ce nu vrea ea sa faca i se taie ceva ce-i place(de exemplu desenele pt 1 zi,sau jucaria care o dorea)
asta e totusi o alternativa la pedepsele de alt gen si asa intelege si copilul ca tb sa "munceasca" ca sa aiba ce-si doreste....
noi am inceput cam tarziu,dar mai bine mai tarziu dect niciodata
o alta metoda n-am gasit si cum bataia nu aplicam altceva nu cred ca mergea...
sa stapaniti sanatosi gratrul,eu am unul din acela de se pune apa si e destul de bun...
pupici la frumusete
si pt voi toate



Vio,mamica de viitor "avionar"
*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*

Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!

Mergi la inceput