*** LA REDOUTE *** (55)

*** LA REDOUTE *** (55) | Autor: madau

Link direct la acest mesaj




Asa am inceput: cap.1 cap.2 cap.3 cap.4 cap.5 cap.6 cap.7 cap.8 cap.9 cap.10 cap.11 cap.12 cap.13
cap.14 cap.15 cap.16 cap.17 cap.18 cap.19 cap.20 cap.21 cap.22 cap.23 cap.24 cap.25 cap.26 cap.27
cap.28 cap.29 cap.30 cap.31 cap.32 cap.33 cap.34 cap.35 cap.36 cap.37 cap.38 cap.39 cap.40 cap.42
cap.43 cap.44 cap.45 cap.47 cap.48 cap.50 cap.51 cap.52 cap.53




contul comun ptr poze "redoutiste" : redoutistele@yahoo.com

____________________________________________________________________________________________________________________________________


ghidul incepatorului ...by "redoutistele"

* Crearea de cont nou - campurile se completeaza fara niciun semn de punctuatie (ex str valea oltului 36)
NU E OBLIGATORIE COMPLETAREA NR DE TELEFON. Oricum nu va suna nimeni.
Daca vreti totusi sa va treceti mobilul, acesta va incepe cu 06, nu 07.

* Plata: cu card Visa, Mastercard ptr plati internationale.

* La lansarea comenzii trebuie sa ie banii pe card (chiar si e cel de credit)

* Cadourile: exista coduri care se baga inainte de lansarea comenzii pe pagina cosului, in casuta “j;appliqué mon offre”

* Codurile le puteti afla de pe prima pagina a acestui subiect sau de pe http://www.ma-reduc.com/ , http://www.achetergagnant.com/forums/index.php?showforum=15 , www.bureaumalin.com/promotion_bons_coupons/promo_bon_code_reduction_laredoute.php , www.clubpromos.fr/bons-codes-reduction.htm)

*Tot pe prima pagina gasiti si lista de culori.

* Comanda soseste la oficiul postal de care apartineti, intre 8 si 18 zile de la lansarea comenzii. La ridicarea coletului nu se mai plateste nimic in plus.Nu va bazati pe posta romana sa va aduca avizul de sosire al coletului. cand aveti un feeling ca acesta ar trebui sa soseasca, fuguta la OP, inarmate cu o dragalasenie deosebita pe care le-o veti oferi lucratoarelor

* Valoarea minima a comenzii trebuie sa fie de 10 euro.

Atentie:

1. au fost cazuri in care coletul nu a ajuns. In aceasta situatie, se poate depune o plangere pe site, care va fi luata in considerare la o luna de la efectuarea comenzii.
Pana cum, LR a inapoiat banii prin cec sau livrare in cont in valuta. La incasarea cecului se platesc comisioane de minim 10 euro. In plus, au existat amenintari conform carora in curand LR nu va mai livra in Romania, asa ca orice comanda se face pe riscul clientului.

2 Returul unui obiect este extrem de scump (minim 50 roni). Noi am preferat sa le vindem prin Mica publicitate sau la cunoscuti.


Componenta lenjeriilor de pat LR

Drap = cearceaf normal
Drap-housse - cearceaf cu elastic jos
housse de coquette - cearceaf de pilota (plic)
taie d'oreiller ou de traversin - fatza de perna sau de sul (din ala lung cum au ei pe pat)
Parure cuette - set ptr pilota (include cearceaf de pilota si 1-2 perne)
Parure drap - set cu cearceaf ( 1 cearceaf si 1-2 perne)

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567608176/" target="_blank">Antalya 2007
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns addya spune:

n'am nimic de zis dar am vrut sa fiu si eu odata prima pe un subiect

Adina si Razvan

Razvan-Nazdravan
www.dropshots.com/day.php?userid=235207&cdate=20070122&ctime=123718" target="_blank"> Razvan tine o conferinta - filmulet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns croco21 spune:

Felicia, care-i diferenta la masuri? Intre LR si Promod?

http://community.webshots.com/user/croco21

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki68 spune:

Cine-mi da si mie o informatie? Se deschide maine Carrefour si am vazut in pliant ca va fi si magazin Flo&Jo. Cunoasteti produsele? Eu am vazut prin reviste de femei tot felul de haine de la ei si mi s-au parut preturile bune. Pupici si astept pareri.

cristina d.
www.flickr.com/photos/9558016@N05/?saved=1" target="_blank">Motaneii mei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi22na spune:

mie nu mi-a venit nici azi comanda facuta pe 25 si nici cea facuta pe 28

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Mi-a venit aviz de la posta Sigur e pt comanda de pe 1 oct Maine merg sa vad care-i treaba

27+
Poze Laura
Puiul nostru drag
Sarcina 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns croco21 spune:

Scuze, n-am nimic de spus dar mi-am dat seama ca asta ar fi postul cu nr. 300 si eram curioasa sa vad ce se intampla.

http://community.webshots.com/user/croco21

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

sunteti de groaza!!!

PS. nici eu nu am nimic de spus...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

ba eu am ceva de zis: azi e ziua Postei. Ce-i uram?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

eu am trecut doar sa va salut si sa va zic ca ma simt rau si de asta nu intru...nu stiu ce am dar ma simt de parca mi-a picat ceva greu la stomac de vreo 2 zile si cu arsuri pe gat

maine cred ca mai imping o comanda integral pentru o prietena

spor la shopping

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

quote:
Originally posted by felicia74

ba eu am ceva de zis: azi e ziua Postei. Ce-i uram?



Eu le urez sa aiba salarii cat mai mari, sa nu mai ravneasca la coletele altora! Vedeti, ma pun bine cu Posta Romana!

nushu, multa, multa sanatate!

Mergi la inceput