***LA REDOUTE (54)***

***LA REDOUTE (54)*** | Autor: madau

Link direct la acest mesaj




Asa am inceput: cap.1 cap.2 cap.3 cap.4 cap.5 cap.6 cap.7 cap.8 cap.9 cap.10 cap.11 cap.12 cap.13
cap.14 cap.15 cap.16 cap.17 cap.18 cap.19 cap.20 cap.21 cap.22 cap.23 cap.24 cap.25 cap.26 cap.27
cap.28 cap.29 cap.30 cap.31 cap.32 cap.33 cap.34 cap.35 cap.36 cap.37 cap.38 cap.39 cap.40 cap.42
cap.43 cap.44 cap.45 cap.47 cap.48 cap.50 cap.51 cap.52 cap.53




contul comun ptr poze "redoutiste" : redoutistele@yahoo.com

____________________________________________________________________________________________________________________________________


ghidul incepatorului ...by "redoutistele"

* Crearea de cont nou - campurile se completeaza fara niciun semn de punctuatie (ex str valea oltului 36)
NU E OBLIGATORIE COMPLETAREA NR DE TELEFON. Oricum nu va suna nimeni.
Daca vreti totusi sa va treceti mobilul, acesta va incepe cu 06, nu 07.

* Plata: cu card Visa, Mastercard ptr plati internationale.

* La lansarea comenzii trebuie sa ie banii pe card (chiar si e cel de credit)

* Cadourile: exista coduri care se baga inainte de lansarea comenzii pe pagina cosului, in casuta “j;appliqué mon offre”

* Codurile le puteti afla de pe prima pagina a acestui subiect sau de pe http://www.ma-reduc.com/ , http://www.achetergagnant.com/forums/index.php?showforum=15 , www.bureaumalin.com/promotion_bons_coupons/promo_bon_code_reduction_laredoute.php , www.clubpromos.fr/bons-codes-reduction.htm)

*Tot pe prima pagina gasiti si lista de culori.

* Comanda soseste la oficiul postal de care apartineti, intre 8 si 18 zile de la lansarea comenzii. La ridicarea coletului nu se mai plateste nimic in plus.Nu va bazati pe posta romana sa va aduca avizul de sosire al coletului. cand aveti un feeling ca acesta ar trebui sa soseasca, fuguta la OP, inarmate cu o dragalasenie deosebita pe care le-o veti oferi lucratoarelor

* Valoarea minima a comenzii trebuie sa fie de 10 euro.

Atentie:

1. au fost cazuri in care coletul nu a ajuns. In aceasta situatie, se poate depune o plangere pe site, care va fi luata in considerare la o luna de la efectuarea comenzii.
Pana cum, LR a inapoiat banii prin cec sau livrare in cont in valuta. La incasarea cecului se platesc comisioane de minim 10 euro. In plus, au existat amenintari conform carora in curand LR nu va mai livra in Romania, asa ca orice comanda se face pe riscul clientului.

2 Returul unui obiect este extrem de scump (minim 50 roni). Noi am preferat sa le vindem prin Mica publicitate sau la cunoscuti.


Componenta lenjeriilor de pat LR

Drap = cearceaf normal
Drap-housse - cearceaf cu elastic jos
housse de coquette - cearceaf de pilota (plic)
taie d'oreiller ou de traversin - fatza de perna sau de sul (din ala lung cum au ei pe pat)
Parure cuette - set ptr pilota (include cearceaf de pilota si 1-2 perne)
Parure drap - set cu cearceaf ( 1 cearceaf si 1-2 perne)

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567608176/" target="_blank">Antalya 2007
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madau spune:

CODURI REDUCERE / CADOURI


* COLIS - FDP=0
* 16543 - CADOU VAS MICROUNDE - www.laredoute.fr/vente-cuit-vapeur-pour-micro-ondes.aspx?productid=324138278&documentid=144907&categoryid=22912918&single=&hasnext=1&hasprev=1&direct=false&pagesize=16" target="_blank">poza
* 68659 - pour taille 38/40, 68667 pour taille 42/44, 68675 pour taille 46/48 et 68683 pour taille 50/52 - CADOU GEACA MATLASATA - www.flickr.com/photos/madau/1417602278/in/set-72157600475999482/" target="_blank">poza
* 75000 - CADOU 4 CASOLETE CU CAPAC ETANS

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567608176/" target="_blank">Antalya 2007
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Mi-am incercat norocul cu o comanda pe mail catre Christine; totusi cu ea am discutat odiseea comenzilor anulate.
Sper sa mi-o accepte ca nu as vrea sa trimit cecul prin posta si sa se piarda.

A trimis cineva cecul prin posta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

lorenza asa o fi dar eu ce vina am ca au incurcat ei borcanele???ce trebuia sa tac??doamne fereste...nici moarta nu tac

le-am scris pe site iar sa vad poate se indura sa-mi raspunda cineva

daca imi fac alt cont pot plati cu cardurile cu care am platit si pe contul meu de acum??sau trebe alt card?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns croco21 spune:

Fetelor, multumesc mult pt informatiile referitoare la bebe. Eu ma gandeam sa iau masura 67 dar din ce-mi spuneti, vad ca ar fi mult prea mare. O sa ma ma orientez spre 55.
Nushu, incearca sa-ti faci alt cont si vezi daca merge.

Edit: Nushu, eu dupa "revolutie" mi-am facut alt cont, le-am pastrat si pe celelalte doua mai vechi si merg toate cu aceleasi carduri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

quote:
Originally posted by croco21


Edit: Nushu, eu dupa "revolutie" mi-am facut alt cont, le-am pastrat si pe celelalte doua mai vechi si merg toate cu aceleasi carduri.



adica platesti cu un card pe mai mult de 2 conturi???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

quote:
Originally posted by croco21

Fetelor, multumesc mult pt informatiile referitoare la bebe. Eu ma gandeam sa iau masura 67 dar din ce-mi spuneti, vad ca ar fi mult prea mare. O sa ma ma orientez spre 55.
Nushu, incearca sa-ti faci alt cont si vezi daca merge.

Edit: Nushu, eu dupa "revolutie" mi-am facut alt cont, le-am pastrat si pe celelalte doua mai vechi si merg toate cu aceleasi carduri.



zi-mi te rog daca ai folosit aceeasi adresa de livrare ca sa stiu....ca alta n-am unde poate doar la mama dar ar trebui s-o trimit pe ea sa scoata coletele si e mai greu asa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns croco21 spune:

Jasmine, eu am 3 conturi si doua carduri si platesc in general doar cu cardul de la Raiff, mai rar cu cel de la ING.

http://community.webshots.com/user/croco21

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns croco21 spune:

Nushu, pe toate conturile am aceeasi adresa de livrare. Doar numele l-am schimbat, ca am doua prenume.

http://community.webshots.com/user/croco21

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

Atunci eu nu mai inteleg nimic.La mine n-a mers asa si Sabine mi-a zis clar si raspicat ca din motive de securitate maxim 2 clienti pot plati cu acelasi card.Si uite asa mi-am mai facut inca un card...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

fetele eu o iau razna nu alta
deci mi-am facut alt cont pe numele sor-mii si adresa ei...bun totul e ok am bagat in cos am bagat datele de card si cand sa dau ultimul "je valide" imi apare asta

Veuillez renseigner votre canal de contact privilégié

asta ce mai e?? ce inseamna ca nu pricep nik

Mergi la inceput