***LA REDOUTE (54)***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitaco spune:

graviduta.... eu nu stiu cat de inaltuti sunteti voi, da copilul nu creste cat 10.
Mateea la un an avea cam 75-76 de cm de la 68 cat avea la 6 luni. La un an jumate avea 81 cm, iar acum are 86 cm la un an si 10 luni. Eu i-am cumparat mereu haine dupa ghidul taliilor lr pt copii si i s-au potrivit perfect.Dupa cum vad in vara fata ta va avea cam un an... 81 mi se par mari tare.Dupa 6 luni copii cresc cam cu 1 cm pe luna.Acu tu faci cum crezi....

Gabriela si Mateea Ioana
Povestea nasterii

Cand iti vine sa plangi, adu-ti aminte de clipele in care zambeai;
Cand simti ca viata nu are nici un rost gandeste-te la cei ce mai au doar o zi de trait,
Cand simti ca vrei sa mori gandeste-te ca altii ar da orice sa traiasca...
Iubeste-ti viata, parintii si prietenii. E cel mai de pret lucru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Graviduta spune:

quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Originally posted by madau

Graviduta stiu exact ptr ca am tabel facut cu cresterea ei, la 7 luni Miruna avea 72 cm

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
poze pana la 1 an, de la 1 la 2 ani, Antalya 2007
povestea nasterii Mirunei
filmulet aniversar
filmuletze poznase 1 si 2



--------------------------------------------------------------------------------



Super, merci. Inseamna ca o sa-i vina si Marei combinezoanele prin ianuarie-februarie, tocmai bine. Cred ca si ea o sa fie inaltuta, ca nici noi nu suntem chiar pitici.

Acum alta intrebare: sa zicem ca Mara o sa aiba in februarie 74 de cm si vreau sa-i iau un pulovar pe care sa-l poarte in martie-aprilie. Nu ii iau 74, ca ma gandesc ca i-ar putea fi mic. Urmatoarea masura este 81. Dar 81 o sa poarte abia prin vara. Ce fac? Mada?


Alina si Mara (27 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

Nushu,inainte de ultimul "je valide" trebuie sa bifezi modalitatea prin care cica doresti sa fii contactata : pe mail sau prin telefon.Bifeaza acolo "par e-mail" si asta e tot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Neata...de 2 zile incerc sa pun si eu link-uri cu ce am primit in 20 dar nu reuseam...asta e explicatia pt ora acestui mesaj, nu am somn pana nu ma laud

www.laredoute.fr/vente-default.aspx?presCode=3956121&SizeCode=00026&Quantity=1&PersText=&ItemId=1&Mode=Update&Single=true&ksource=-1" target="_blank"> Joggers pt Ale, sunt super, la masura ei aveau doar gri/turcoaz dar sunt frumosi si astia. Eu i-am luat cu 25,32 parca. Acum vad ca-s de la 39 euro....
www.laredoute.fr/vente-default.aspx?presCode=5722985&SizeCode=00038&Quantity=1&PersText=&ItemId=3&Mode=Update&Single=true&ksource=-1" target="_blank"> Papucii Puma deja celebrii, sunt super...ca pont parerea mea e ca daca purtati intre numere sa comandati nr mai mare, eu una ca si lungime sunt la 37-37,5, astia i-am comandat 38 si am degetele fix pana in varf.
www.laredoute.fr/vente-default.aspx?presCode=7762844&SizeCode=00048&Quantity=1&PersText=&ItemId=6&Mode=Update&Single=true&ksource=-1" target="_blank"> Pantaloni - mai aveam unii din acelasi material pe care i-am dat soacra-mii ca erau si mai mari. E materialul ala cam batos, si care fosneste la mers, cu mult elastan, ok pana la urma.
www.laredoute.fr/vente-les-2-debardeurs-fille.aspx?productid=324094705&documentid=207607&categoryid=22916642&single=&hasnext=1&hasprev=0&direct=false&pagesize=16" target="_blank"> Maieuri , le-am avut si vara asta, am comandat acum 114 pt la vara. Am mai avut acum si un alt set de 2, la fel doar ca au bentita rotunda dupa gat, nu in x pe spate...dar cica nu mai sunt pe site.
www.laredoute.fr/vente-lot-de-2-t-shirts-enfant-prix-mini.aspx?productid=324103161&documentid=201207&categoryid=22916642&single=&hasnext=1&hasprev=1&direct=false&pagesize=16" target="_blank"> Bluze , super, luate pe mov si roz cu 2,69 euro, acum cica nu mai sunt pe site alea, le-am gasit insa cu alt pret.
www.laredoute.fr/vente-default.aspx?presCode=9052100&SizeCode=00114&Quantity=1&PersText=&ItemId=2&Mode=Update&Single=true&ksource=-1" target="_blank"> Set 3 helanci am luat 114 dar sunt cam 102, la maneci sunt lungi dar imi par scurte. Merg acum dar fi-mea abia are 1 m, la anul sigur ii sunt cu vedere la buric. A nu se intelege ca le vreau purtate 3 ani dar am comandat 114 ca sa fiu sigura ca ii vin bine... Sau poate pt ca ei le zic sous-poulls (sau ma rog...) se pp ca le punem sub pulover si nu tb sa ii acopere mijlocul?? Ma rog, sunt bune iarna asta dar daca comandati pt cineva de inaltime 110 sigur 114 sunt mici. Si prin comparatie cu celelalte bluze 114 primite in acelasi colet astea par mai micute.
www.laredoute.fr/vente-default.aspx?presCode=6737234&SizeCode=00114&Quantity=1&PersText=&ItemId=16&Mode=Update&Single=true&ksource=-1" target="_blank"> Bermude blugi misto.
www.laredoute.fr/vente-default.aspx?presCode=6029035&SizeCode=00114&Quantity=1&PersText=&ItemId=15&Mode=Update&Single=true&ksource=-1" target="_blank"> Pulover - absolut superb, moale de tot...
www.laredoute.fr/vente-default.aspx?presCode=6327630&SizeCode=00048&Quantity=1&PersText=&ItemId=7&Mode=Update&Single=true&ksource=-1" target="_blank"> Pantaloni f misto, stil army...din pacate nu au nici un pic de elastan, sunt 48 ca nu aveau 50 si nu-mi vin, daca nu slabesc pana 2-3 kg...Nu ii pot inchide. Sunt insa 3/4 si cum nu ii port acum poate pana vine vremea lor ... Ma rog, inca nu-i marit, poate ma ambitionez putin.

Cam astea au fost in coletele de reglare ale mele.

Si pt cine intreba de trimis cecul cu posta, DA, noi am trimis cecurile cu posta, am dat e drept 600 mii pe 3 plicuri (ca am trimis separata fiecare cec) dar intr-o sapt au ajuns si apoi a venit si confirmarea de primire.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Neata! Frumoase lucruri, sa le purtati santaoase! Eu sunt pe 0 cu ei si nici nu ma mai intereseaza vre-o comanda pana la reduceri. Realmente mi-am umplut dulapul de haine. Si copiii la fel.

Eu am vb aseara cu cineva din conducerea BRD (ne e si prietena dar nu am vrut sa apelez la ea, dar daca functionarii astia nu stiu pe ce lume traiesc...) despre chargeback si mi-a promis ca rezolva. Daca LR nu raspunde in termenul limita (si termenul a trecut) ei ii actioneaza si-mi baga banii la loc pe card! Asa, cu banii pe card pot face ce vreau. Ma bucur ca am asteptat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionela-roxana spune:

Buna fetelor .
Si eu am trimis un cec si o comanda prin posta cu confirmare de primire.Am trimis martea trecuta si deja luni am avut e-mail de la ei ca au ajuns.Am atasat o foaie listata in care am cerut sa ma anunte daca nu au ceva in stoc pentru a comanda altceva deoarece nu mai vreau cecuri .Au facut exact cum am cerut si comanda a plecat deja de la ei.
Pana una alta dadusem o alta comanda pe un cont nou facut pe numele sotului si comandasem sandalele Puma si cod Lot de sac (roz).
Au ajuns ieri si sunt exact cum mai spuneau 2 fete aici .....si eu am degetul mare aproape de varf si stau sa ma gandesc daca sa comand si un 39 sau nu......Astept sa vina si comanda inregistrata luni pentru ca am acolo o pereche de adidasi puma tot 38 si daca nu sunt buni nu stiu ce voi face....Pana acum toate incaltarile sunt 37 , in mod exceptional 38 , iar sandalele parca sunt chiar fixe , daca iau mai mari cred ca vor fii prea largi , a luar cineva sandale puma 39?


Baietelul meu are un an si acum poarta marimea 81 de la redoute cu mentiunea ca produsele okaou sunt putin mai mici la aceleasi marimi dfecat restul.

Va las ca m-am intins cam mult.....pusici si spor la shopping.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Graviduta spune:

quote:
Originally posted by gabitaco

graviduta.... eu nu stiu cat de inaltuti sunteti voi, da copilul nu creste cat 10.
Mateea la un an avea cam 75-76 de cm de la 68 cat avea la 6 luni. La un an jumate avea 81 cm, iar acum are 86 cm la un an si 10 luni. Eu i-am cumparat mereu haine dupa ghidul taliilor lr pt copii si i s-au potrivit perfect.Dupa cum vad in vara fata ta va avea cam un an... 81 mi se par mari tare.Dupa 6 luni copii cresc cam cu 1 cm pe luna.Acu tu faci cum crezi....

Gabriela si Mateea Ioana
Povestea nasterii
Cand iti vine sa plangi, adu-ti aminte de clipele in care zambeai;
Cand simti ca viata nu are nici un rost gandeste-te la cei ce mai au doar o zi de trait,
Cand simti ca vrei sa mori gandeste-te ca altii ar da orice sa traiasca...
Iubeste-ti viata, parintii si prietenii. E cel mai de pret lucru.




Uff, pai nici nu stiu cum sa fac. Daca ar fi asa, inseamna ca si combinezoanele le-ar purta in vara . Eu m-am cam luat dupa masurile Mirunicii lui Mada pt ca pana la 3 luni au cam corespuns. Problema e ca diferenta dntre 74 si 81, masurile la care gasesc unele pulovarase si malete, este mare, dar mi-e ca 74 i-ar fi mic si m-am gandit si eu ca 81 i-ar putea fi prea mare. Probabil ca cel mai bine e sa astept pana in ian-feb, sa vad cat creste si, tocmai bine, ca atunci o sa fie si reducerile. Tre sa-i gasesc ceva si atunci. Atat doar ca ma mananca degetele sa dau o comanda.

Alina si Mara (27 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Graviduta hai sa-ti mai zic...la 9 luni Miruna avea 74 cm (atat ar avea pitica ta prin martie), iar la 10 luni 75 cm. Insa le poti si indoi la maneca, daca sunt mai mari, oricum va fi intre masuri, n-ai ce face.

Mi-a plecat sotul in Delta, pana duminica la pranz sunt singurica acasa

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567608176/" target="_blank">Antalya 2007
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vl-ad spune:

Buna dimineata!
In cazul in care eu la tricouti, pantaloni port 34/36 , credeti ca la hainele de iarna ar trebui sa comand 38/40 maiales daca este si imblanita?
Voi ce ati face?


------------------------
ADINA SI VLAD (17-11-2004)

VLAD
POZE CU PUIUTUL MEU
www.dropshots.com/vl-ad" target="_blank">filmulete Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maxia spune:

Buna fetelor!
Madau ai scris cuiva in legatura ce ...acele colete care nu au sosit?...parca spuneai ceva legat de asta...

Mergi la inceput