Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti 15

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elen spune:

elyanne multumesc pt listuta
si pt sfaturi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elen spune:

fetelor,sunt la varsta intrebarilor zilele astea:)

o fi bai daca ma vopsesc in timp ce alaptez?

voi ce stiti despre asta?

acum salvez niste poze si le pun acusica sa imi vedeti si mie frumusetile lu' mama

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Noi am luat azi rezultatul de la analize, totul e ok... mai putin faptul ca sunt anemica ...asa ca de luni trec pe perfuzi! De luni, ca atunci vine dr. meu si el o sa ma lase sa le fac acasa fara sa stau in spital, ca azi la spital toti si-au dat cu parerea si cica am luat prea putin in greutate .. 11 kg. pana acum! Si culmea ... eu mi-am luat cuminte vitaminele .. dar se pare ca Tustele papa tot!


elen ne place mult caruciorul... mai ales lui tati care zice ca e solid, stabil si sigur... asa ca daca nu te deranjeaza te rog sa cauti factura! Tu l-ai luat la ceva oferta la Baby Expo?

Cu diversificarea... eu n-am experienta asa ca citesc tot ce-mi cade in mana .. ca si concluzie si eu am inteles ca nu se face trecerea prin inlocuirea lapticului cu sucul de fructe... unii recomanda cereale, altii mancare solida... gen pireuri, biscuiti! Tot de citit am citit ca diversificarea se face si in functie daca se alapteaza, se da lapte praf .. sau se da combinatia dintre cele 2... dar mai am pana acolo!




PUSSI 28+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

BURTICA ROZ

MAI AVEM 9 SAPTAMANI DE STAT IN BURTICA! DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

elen eu imi amintesc ca m-am vopsit de cateva ori cat alaptam. Reactii de moment nu au fost.

Laura de shtrumphi, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878" target="_blank">Poveste cu shtrumphi , Jurnal de calatorie prin viata cu gemeni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

elen eu ma vopsesc si acum.. dar cu L'oreal Csting, nu contine amoniac!



PUSSI 28+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

BURTICA ROZ

MAI AVEM 9 SAPTAMANI DE STAT IN BURTICA! DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elen spune:

pussi - nu esti cuminte:)

de ce te vopsesti dc stai in pat?:)
eu m-am intalnit cu fetele grizonata:))...glumesc ! aveam fire albe cateva

nu era promotie, deci pret normal. cum gasesc, iti dau detaliile

poze cu frumoasele lui mami
http://picasaweb.google.com/dariairina/PrinteseleMele?authkey=GOvi9DXZrSo

va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elen spune:

pussi, eu cred ca greutatea nu are a face cu anemia sau nu
eu am luat 14 kg pana la 36 s si nu am luat vitamine. am luat doar Fe si Mg. fetele au avut greutati bune, nu sunt anemice (le-am facut analizele). eu eram ok

dar sunt sigura ca vei fi ok dupa acele perfuzii

deci cred ca tine de organism, dar in nici un caz de nr de kg.

acum mi-am facut si eu analizele si sunt curioasa cum stau dupa alaptat. caci si acum am luat tot fe, mg si cd imi amintesc si calciu

pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eva-maria spune:

Buna, fetelor.

vad ca vorbiti de carucioare, of, mie mi-au interzis toti si parintii si socrii sa cumpar ceva dinainte. dar sincera sa fiu, m-ar tenta, macar ceva hainute. voi de la cate sapt. ati inceput sa luati cate ceva?
si eu ma vopsesc cu Casting si m-ar tenta si un permanent, dar nu stiu daca este recomandat. voi v-ati facut permanent in sarcina?
pussi, cu ce sunt perfuziile? iau si eu Elevit 1 pe zi si ulei de peste Omega 3 tot 1 pe zi, dar nu am luat decat 2kg la 9 sapt. tu cate aveai in perioada respectiva?



Eva 9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Elyana sa stapaniti sanatosi carutul nou. Arata f. bine si baietilor le sta super in el. Ce fain de voi ca mai aveti asa cald. Aici e de-a dreptul rece. Deja pe shtrumphi i-am trecut la raiati, plovere si hanorace cu gluga.

eva, eu am inceput sa cumpar hainutze, saltele, lenjerie de pat dupa 26 de saptamani. Eu am pierdut 2 sarcini inainte si m-am apucat de cumparaturi cand am vazut ca am intrat in 7 luni, deci atunci cand aveam sanse mari sa aduc pe lume copiii si sa fie bine.

Laura de shtrumphi, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878" target="_blank">Poveste cu shtrumphi , Jurnal de calatorie prin viata cu gemeni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elen spune:

eu am cumparat primele hainute la 14s:)

apoi au luat sotul si mama...continuu:)

am si primit inainte de a naste

stai linistita

ce se poate intampla daca cumperi haine sau altceva pt bebe? NIMIC
cumparatul nu inseamna decat ca te pregatesti pt sufletelele tale, atat:)

dar, daca te va urmari superstitia apoi, mai bine nu cumpara nimic

am o prietena care nu a luat, insa a fost cu sotul si au hotarat ce si cum si cd a nascut saracul sotul a alergat peste tot

mai mult, s-a dus la maternitate chiar si fara pampersi pt bebe...ca daca pateste ceva! deci fiecare cu pasarica lui:) eu am un stol:)


dar fetelor, nimeni nu stie cum e cu calciul ala gluconic? e totuna cu gluconatul de calciul?

Mergi la inceput