Sa-l ajutam pe micutul Edi

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carrie spune:

Iulian poate ar trebui sa iei legatura cu Oana(kay) sau cu mama ei(cristiana58) poate te ajuta cu niste informatii sa incerci sa depui un dosar la diverse fundatii umanitare, stiu ca ele au depus.

iti inteleg durerea si neputinta desi sper sa nu le simt vreodata....pun si eu acuma niste banuti in contul vostru

Cristiana, gagalicea Theodora Alexia ( 30 mai 2003)si galuscutza Carina Sofia(10 mai 2007)

comorile noastre iubite
Thea Alexia
noi si Roma 2006
www.desprecopii.com/info.asp?id=531" target="_blank">nasterea papusii Theodora


www.helpsonia.com" target="_blank">ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

Iulian.
imi pare rau daca te-am suparat......,incercam sa ajut cumva...Motivul pentru care sintem aici,pe acest topic,este sa-l ajutam pe Edy,asa cum putem...
Poate ca este totusi cineva din Cluj,care ar putea sa te ajute cu cazarea...,macar pentru citeva zile...,daca tu zici ca de la 1.10,poti merge la ei...,probabil ca pina atunci se vor mai stringe citiva banuti si in felul asta iti vei putea plati drumul ...
Apropo de fundatii,vreau sa-ti spun ca eu ,personal am sunat la fundatia "Becali",incercind sa o ajut pe micuta Sonia...,acum cca o luna si jumatate si am cerut amanunte...,am gasit o fata ft draguta la tel,care mi-a explicat ca sint niste pasi ft simpli de urmat pentru a depune dosarul la ei...si ca ,daca cazul este grav si urgent...sint sanse ft mari sa fie prioritar...Nu pot gasi acum nr de telefon de la fundatie,dar iti pot spune sigur ca am sunat la informatii si asa l-am aflat...,eu zi ca este o mare sansa pentru Edy...,incearca sa depui dosarul pina pleci la Cluj...
Apoi am sa trimit mail tuturor cunoscutilor,in incercarea de a-l ajuta pe Edy...,cu cit mai multe telefoane...,cu atit mai multe relatii,cu cit mai multe mail-uri,cu atit mai multe sanse ca cineva sa il ajute pe Edy...


www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">Miracole exista,trebuie doar sa credem in ele...
Sonia /Edy /www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Darius
Mindrete de Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

Am gasit ...
astea sint actele necesare depunerii dosarului la fundatie...
Rezumat pe scurt a cazului
Numarul de telefon al tatalui,mamei sau al altei persoane de contact
Copie buletin de la ambii parinti
Certificat de nastere al copilului
Adeverinta de salarii ai ambilor parinti
Acte medicale
Acceptul clinicii din strainatate si pretul operatiei(tradusa)

Dosarul trebuie depus la sediul lor din str.Blanari,nr 21-23,sector 3,Telefon fundatie:314.94.83

...deci ca sa depui dosarul la ei,trebuie sa fi vorbit deja cu o clinica din strainatate care accepta sa-l ia pe Edy,la ei...,abia apoi poti depune dosarul la ei...

In plus am mai gasit si acest articol ,sper sa te ajute...,probabil ca este greu...,dosare...,acte,cozi...,nervi...,dar merita incercat...
In perioada asta nu prea am timp...,dar am sa incerc sa mai caut...



www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">Miracole exista,trebuie doar sa credem in ele...
Sonia /Edy /www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Darius
Mindrete de Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulianleuce spune:

buna dimineata:Nu am vrut sa fiu chiar asa de dur in exprimare si imi cer eu scuze in cazul in care asta am lasat de inteles.Pur si simplu am cosiderat ca este cel mai corect sa spun lucrurilor pe nume. Este adevarat ca puteau fi formulate sub alt aspect in acel mesaj am si specificat ca nu vreau sa fiu inteles gresit lucru care totusi s-a intamplat.In fine sa trecem peste aceste lucruri pt cum bine ai spus suntem aici pentru a-l ajuta pe Edi si nu au rost discutiile contradictorii.Nu vreau sa se inteleaga ca si cum eu a-si fi dezinteresat de soarta micutului pt ca in cazul in care era asa nu mai ajungeam la Cluj sa il operam si sunt destule persoane care pot confirma ca micutului nu ii s-a dat nici o sansa de supravietuire si nu am vrut sa cedez si in urma demersurilor facute si ajutoarelor acordate am ajuns pana in faza de a chema televiziunea in spitalul groazei, cu unii medici macelari pt ca asa merita sa le spun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Vreau sa va ajut si eu un pic , cum pot. La dosarul pentru Fundatia Crestina Becali trebiue :
Copii buletin sau CI ambii parinti
Copie certificat nastere copii
Adverinte venit parinti
ancheta sociala de la primarie in care sa se specifice caci cunosc cazul dar ca nu au fonduri.
Copii la toate actele medicale.
Programarea la o clinica din strainatate cu pretul operatiei, eu nu le-a dat traduse caci au ei acolo personal care traduc.
O cerere de a fi ajutat.
Si trebuie insistat caci au cazuri foarte multe si le iau in functie de programare.Actele se pot trimite prin fax.Daca nu aveti programamre cereti o recomandare pentru operatie de la doctorul lui Edi si trimiteti-o cat mai repede.
DOAMNE AJUTA!

Doina Bita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Iulian am citit acum pe pagina din spate.Trebuie sa ai putere, stiu prin ce treci, eu am semnat pentru Dan, stiu ce simti in acele momente...se rupe ceva in tine.Dar si pentru aceste drumuri si treatamente in Cluj te poate ajuta fundatia, caci am vazut si astfel de cazuri ajutate de ei pentru asta, dar trebuie sa le arati clar ca situatia lui Edi e grava si nu poti sa te descurci.Da-mi un PM si iti dau nr. de fax, caci merge mai repede si trebuie sa faci repede totul!!!!Iti dau si alte numere de telefon care pe mine m-au ajutat mult!!!!

Doina Bita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulianleuce spune:

buna seara :va multumesc tuturor celor care sunteti alaturi de noi ajutandu-ne cum puteti pentru demersurile necesare in vederea solutionarii cazului diagnosticat "TRUNCHI ARTERIAL COMUN" al micutului Eduard Leuce. vreau sa multumesc celor care ne-au ajutat financiar ,confirmand intrarea in conturile pe care le avem a banilor depusi de voi.mii de multumiri.
Pentru a obtine acordul unei clinici din strainatate ne trebuie un raport medical de la "Institutul Inimii"din Cluj acolo unde este internat Edi si acest raport nu il poate face pana nu este scos din terapie intensiva ,recuperarea lui Edi fiind foarte anevoioasa si lenta. Din motive de nesiguranta nu ne pot elibera acest raport medical ca starea micutului este instabila,iar pericolul de deces nu este exclus.Va dati seama cat de distrusa este Magda? primind asemene vesti cat despre costul operatiei chiar nu am nici o informatie pe care sa vo dau,pentru ca in prima faza trebuie sa luam legatura cu un dr chirurg, de la posibila clinica din Italia unde speram din tot sufletul sa putem ajunge cu ajutorul lui dumnezeu si al vostru, sa reusim sa strangem banii necesari pentru aceasta imterventie chirurgicala corectoare fara de care micutul Edi nu poate trai.Inca o data va multumim celor care ne sunteti aproape pentru ca impreuna vom reusi de a-i reda sansa de viata luptatorului Eduard dornic de a trai.


Conturile in care puteti dona au numerele de iban:

RO97BPOS80500882277ROL02
Leuce Petre Iulian
Bancpost Vitan ( 820 )

RO20RNCB0318005042360001
Leuce Daniela
BCR SECTOR 2



Multumesc anticipat pentru sprijin.

http://www.webshots.com/um?s=confirm-102096125-4d8824e4e4/all

aici puteti vedea site-ul lui Edi

http://www.animalutze.com/umanitare/bb-edi/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielalfun spune:

E tirziu in noapte si parca toate puterile ni s-au anihilat la vestea ca micutul Edi nu este bine . Oare unde sint toate sperantele noastre , s-au naruit si ele odata cu incertitudinea doctorilor in privinta acestui micut care parca e lipsit si el de vlaga ???
Nu vreau sa cred ca din toata credinta in Dumnezeu si tot ce am cladit din sperante si ginduri bune sa nu ne mai ramana decit un gust amar ...O voce interioara imi spune , parca striga ce nu e totul naruit ca pina si speranta moara odata cu noi , viata fiind o lupta acerba , in a-ti indeplini menirea pe acest Pamint . Oare ce semn poarta acest micut nascindu-se , va fi in stare sa invinga tot raul si sa ne readuca pe chip mult doritul zimbet fara de care n-am putea trai???
E trist , f. trist cind ne aflam in fata NEPUTINTEI si tot ce depinde de noi inseamna aceeasi NEPUTINTA ...
Aceasta putere supra naturala sub al carei imbold ne nastem ne da puterea de a merge mai departe , in ideea ca nimic nu e intimplator pe lumea asta , chiar si moartea , invaluita sub un aspect sumbru , dar atit de misterios . Nu considerati ca la un moment dat trebuie sa tragem o linie si sa ne odihnim spre a incepe o noua viata ? Si in cazul lui Edi imi place sa cred ca s-a nascut sub o stea norocoasa in ciuda celor intimplate si va invinge pentru ca are atitea de facut pina cind vor aparea primele fire albe , doar un simbol al intelepciunii umane ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_cel spune:

Draga Iulian, draga Daniela, suntem alaturi de voi cu tot sufletul, ne rugam pentru Edi si speram sa reuseasca sa depaseasca aceste momente groaznice.

Daca voi sunteti hotarati sa incercati tratamentul in strainatate, de ce spuneti ca nu se poate elibera raportul medical? Faptul ca este in terapie intensiva si ca este instabil nu este un motiv pentru care sa vi se refuze sau amane eliberarea acestuia. Raportul medical este un document care ar trebui sa prezinte, in mod obiectiv, diagnosticul, tratamentul aplicat si starea actuala a micutului, chiar daca scrie mare si cu rosu in el ca este instabil si ca sansele estimate de supravietuire sunt de x%. Este dreptul vostru sa solicitati si sa primiti acest raport, nu va poate fi refuzat in nici un moment. Andrei a plecat direct din terapie intensiva si era considerat instabil, cu sanse de supravietuire f mici.

Nu lasati raportul sa va tina pe loc, daca voi sunteti decisi sa incercati sa mergeti mai departe.

Doamne-ajuta, sa auzim in curand vesti bune!

Happiness is a smile



Andrei are nevoie de voi!
Despre Andrei pe DC: Situatie CRITICA - Bebelus cu atrezie de esofag 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulianleuce spune:

Din data de 21 08 2007 pana in data de 29 08 2007 am fost alaturi de Magda si de Eduard petru ca eu am plecat din Bucuresti cu o zi inainte de a fi transportat micutul cu echipa medicala a Smurdului la Cluj,asteptandu-l la spitalul la care urma sa i se faca internarea ca in aceeasi zi sotia mea urma sa vina si ea la Cluj dar cu trenul,apoi am fost nevoiti de a astepta ziua in care Edi a fost operat pe cord deschis la numi 10 zile de la nastere,pe data de 24 08 2007.Dupa operatie am solicitat acest raport medical cerandu-i medicului sa mentioneze in el starea de sanatate a copilului inainte de operatie cat si post operator la care am primit urmatorul raspuns:"Aveti rabdre sa il vedem iesit din terapie si va vom face si raportul medical". Acum eu sunt in bucuresti si nu mai pot lua legatura cu dr chirurg care a intervenit asupra micutului decat telefonic lucru pe care chiar am sa-l fac in urma sfatului pe care l-am primit.Eu chiar am crezut ca nu este posibi de a mi se elibera acest raport medical, ar fi o mana cereasca pentru a putea face demersurile de a intocmi dosarul medical pentru al depune la fundatia lui Becali numai ca prin telefon nu stiu cat de convingator voi pute fi de a ma face inteles ca fara el nu pot depune dosarul. Sper sa reusesc si va multumim pentru sfaturile pe care ni-le dati doamne ajuta

Mergi la inceput