Sa-l ajutam pe micutul Edi

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns principe spune:

IULIAN,

un raport medical este un drept al pacientului sau al familiei, nu este o concesie,nu trebuie sa convingi,nu ai de ce ,doar trebuie sa explici ptru ce-ti este necesar acum ,nu peste o saptamina.

daniela ,iulian ,

nu va impacientati ,incercati sa pastrati calmul.
recuoperarea este anevoioasa.astazi bb poate sa aiba o zi mai buna miine un a mai putin buna,in recuperare dupa o operatie de multe ori,se fac doi pasi inainte unul inapoi.nu va dezanimati!

daniela,

sperantele noastre nu s-au naruit si nici ale medicilor, sigur micutul edilupta.

speranta este ultima care se pierde!!!!

monica mami de print

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anduluca spune:

Ce vesti mai aveti despre Edi?
Sper ca bune!
Felicia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

si eu ma invart pe aici si astept o veste despre edi, dar si despre darius!

mulat sanatate si sa speram ca auzim numai vesti bune!

Doamne Ajuta!

POZE VLADUT



"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielalfun spune:

Buna seara fetele ,

De data asta vin cu vesti si bune si rele . Sa incep cu cea rea mai intai . Bebe nu vrea sa respire singur , se incearca detubarea lui si totusi nu reactioneaza cum si-ar dori medicii si nu in ultimul rind mama . Fiind de fata Magda s-a ingrozit cind a vazut pe monitor semnalul scazind vertiginos in momentul in care bebe in mod normal ar fi trebuit sa respire singurel , de la 9 a ajuns la o in citeva secunde , aproape de stop respirator . Bineinteles s-a intervenit imediat si copilul respira din nou artificial . Vor mai fi incercari zilnice pina cind bebe isi va reveni la normal . Din nou aceeasi evolutie inceata si care presupune multa , multa rabdare . Ceea ce e bun din ceea ce v-am spus pina acum ar fi ca bebe nu e un caz izolat in astfel de reactii , sint cazuri inerente , datorita intubarii prelungite . Si acum sa va spun vestea cea buna . Bebe strumf a inceput sa bea 5 ml de lapte . In sfirsit dupa atita timp simte din nou gustul laptelui matern . Magda a reusit sa stea asta noapte cu Edi cca. 45 de min in terapie , timp in care bebe a onorat-o stind treaz in tot acest timp . Nu e nice ???? Si eu am zis la fel . Incepe sa -i placa sa stea cu mama lui si fara s-o supere , plingind sau fiind agitat , au stat de vorba amindoi ca niste oameni mari :)
Sa dea DD sa fie bine si sa nu mai avem parte de vesti proaste , atit sa fi fost si raul sa-l fi trecut cu victoria mult asteptata .
Va pup si sa auzim de bine la toata lumea !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns principe spune:

of daniela,

bine ca ai aparut cu vestea buna ,ca ma invirteam pe d.c fara sa am liniste.

multumim lui DD de vestile bune.
va pupam p toti!

monica mami de print

http://www232.rockyou.com/show_my_gallery2.php?instanceid=77828117

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crucisorel spune:

Slava Domnului ca ne mai dati si vesti bune ca tare mai le asteptam!
Cred ca Magduta a fost tare fericita si tare ma mai bucur. Toate gandurile noastre de bine se indreapta catre ei, si suntem foarte optimisti.....
LUPTA EDI!!!!!

jeleriu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carrie spune:

si eu vorbesc zilnic cu Magda sau Iulian, ma gandesc f mult la voi dragii mei.

Magda era mai optimista azi intr-adevar, haideti sa ne rugam in continuare!

a sosit si pachetul maine fac tot posibilul sa-i parvina, am fost super aglomerata zilele astea dar cum ziceam ma gandesc mult la voi!!
multa putere in continuare, haide Edi!

Cristiana, gagalicea Theodora Alexia ( 30 mai 2003)si galuscutza Carina Sofia(10 mai 2007)

comorile noastre iubite
Thea Alexia
noi si Roma 2006
www.desprecopii.com/info.asp?id=531" target="_blank">nasterea papusii Theodora


www.helpsonia.com" target="_blank">ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulianleuce spune:

salutare si "LA MULTI ANI PT EDUARD ",care azi a implinit o luna de la nastere. nu mica mi-a fost mirarea cand am vb cu Magda la tel spunandu-mi ca bb nu a vrut sa doarma azi-noapte de detubat nu se poate inca pt sunt probleme respiratorii. in rest toate sunt aproape neschimbate voi reveni cu vesti proaspete.asteptam ca micutul luptator sa ne aduca un zambet in coltul gurii macar azi de ziua lui sa nu primim vesti care sa ne intristeze. va doresc o zi buna Iulian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulianleuce spune:

buna seara


vreau sa multumesc fam Muresan care citind pe forum si vazand cazul lui Edi a fost foarte impresionata,mergand la spital si cautand-o pe Magda care abia coborase de la bebe,i-a oferit 50 ron spunandu-i ca isi doresc din tot sufletul sa se insanatoseasca cat mai curand Edi si s-au oferit de a o ajuta pe Magda in ziua externarii sa o conduca la gara lasandu-i nr de tel ba chiar mai mult i-a propus ca in cazul in care mai trebuie sa ramana in Cluj sa o si gazduiasca lucru pe care eu sincer sa fiu nici macar nu visam sa fie adevarat. Cum de altfel s-a intamplat si cu Magda a ramas uimita cand a vazut ca oameni cu un suflet asa de mare si-au oferit serviciile ajutand-o chiar si financiar.inca o data va multumim din tot sufletul pentru ca sunteti alaturi de noi pentru a ne sustine in lupta de a-l recupera pe micut,atat spiritual cat si financiar. nu am cuvinte pur si simplu nici nu stiu cum s-ai pot intalni si s-a le multumesc nu numai scriind pe forum ci fata in fata chiar a-si dori sa cunosc aceste persoane care ne incurajeaza.
De ziua lui,Edi daca eu ca si parinte nu am fost aproape de el de a-i spune cuvinte frumoase,de a-l mangaia Dumnezeu a avut grije si i-a scos in cale pe acesti minunati oameni oferindu-i 50ron.In cazul in care aveti adresa de email va rog frumos scrieti-mi pe adresa: iulianleuce@yahoo.com

pentru posibile donatii puteti depune indiferent de suma oricat de mica ar fi,este bine venita pentru strangerea banilor necesari de a-l putea opera pe Edi in clinica din Italia.Deasemeni putetivizita si site-ul lui Edi.

http://www.animalutze.com/umanitare/bb-edi/

Conturile in care puteti dona au numerele de iban:

RO97BPOS80500882277ROL02
Leuce Petre Iulian
Bancpost Vitan ( 820 )

RO20RNCB0318005042360001
Leuce Daniela
BCR SECTOR 2



Multumesc anticipat pentru sprijin.








Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielalfun spune:

Sa ne traiasca bebe , a implinit si el o luna mititelul .
Sa dea DD sa vina acasa cu bine , il vom astepta cu mult drag .
Speram sa-i faca o zi fericita nasei lui onorind-o de ziua ei cu sosirea lui acasa . Dar nu-i nimic , oricind va fi bine venit si-l asteptam cu mare nerabdare .
Va pup si va doresc in continuare week end placut .

Mergi la inceput