Sa-l ajutam pe micutul Edi

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danielalfun spune:

Un gind bun pentru Edi , azi va fi o noua piatra de incercare pentru el . Se va hotari daca va fi din nou expus unei alte interventii chirurgicale . Of doamne ajuta-l si da-i putere sa reziste din nou si fa-l odata bine . Nu mai putem indura atita suferinta .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

,sintem alaturi de voi si ne rugam la d-zeu sa fie bine...,imi pare asa de rau ca micutul Edy trebuie sa treaca prin asemenea incercari...,doamne dumnezeule ,fa o minune si ajuta micutul puiut sa se faca bine,te rugam...
Iulian si Magda,sintem alaturi de voi...,ne rugam sa aveti putere sa treceti peste aceste grele incercari...




www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">Miracole exista,trebuie doar sa credem in ele...
Sonia /Edy /www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Darius
Mindrete de Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AdiS spune:

Aveti vreo shtire despre Edi?

Multa multa sanatate!
Sa treaca cu bine de ziua de azi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielalfun spune:

Nu stim deocamdata nimic , la 12.00 cind am vb cu Magda ultima data spunea ca asteapta un medic neonatolog si un pediatru chirurg .
Bebe azi n-am mai plins ( ieri toata ziua asta a facut ). E mai linistit , dormea cind s-a dus ultima oara la el . Parca zice ea s-a mai desumflat un pic si la burtica . I s-au scos si o parte din firele de la operatie am inteles si ar fi ramas o usoara urma vizibila din ce grozavenie urita a fost .
Si din nou asteptam cu sufletul la gura sa vedem ce mai urmeaza .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carrie spune:

am primit acum mesaj de la Magda ca nu il opereaza azi dar nu e bine, nu au depistat cauza infectiei, era umpic mai optimista ca nu mai avea bb febra dar e cumplit ce e in sufletul ei.

Iulian, i-am dat adresa unde poti trimite pachet

ma rog din suflet pt Edi


Cristiana, gagalicea Theodora Alexia ( 30 mai 2003)si galuscutza Carina Sofia(10 mai 2007)

comorile noastre iubite
Thea Alexia
noi si Roma 2006
www.desprecopii.com/info.asp?id=531" target="_blank">nasterea papusii Theodora


www.helpsonia.com" target="_blank">ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anduluca spune:

Si medicii astia parca bijbiie. Stau si asteapta sa se faca copilul bine singur. Daca azi nu i-au facut nimic, simbata si duminica nici atit...
Numai sa fie Edi puternic si sa treaca peste toate hopurile astea!
Si cu Sonia au fost momente grele, dar acum e bine, linga mama ei.
Imi doresc sa fie tot asa si pentru Edi si pentru Darius.
Cred ca e foarte important totusi sa ajunga si ei cu bebe in strainatate, ca aici la noi... nu mai zic nimic.
Arata-le tu Edi la toti ce puternic esti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ylilimic spune:

Off, am putin timp la dispozitie insa tot intru sa vad ce mai face micul print...si cand colo?! uite de aia nu vreau eu ca astfel de operatii sa fie facute aici, la noi! Ce bine ar fi sa plece afara, dar pentru asta trebuie sa fie ceva mai bine si multi bani...of banii astia...uneori ma simt ca o marioneta in mana lor...

Nu pot decat sa va fiu alaturi, sa ma rog pentru voi si pentru Edi si sunt convinsa ca bunul Dumnezeu nu il lasa la greu!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulianleuce spune:

cris nu este vb de costul drumului cat ca nu am unde innopta ce fac pt ca timpul pe care il fac cu trenul imi ia 20 de ore dus intors si sambata sunt la serviciu.Drept sa fiu nici nu stiu pe la ce ora scap pt ca poate iti imaginezi ca mi-as dori din tot sufletul sa fiu si eu cu ei acolo si mai ales sa-l pot si eu sa il vad ca nu l-am mai vazut de cand a fost dus cu elicopterul de cei de la smurd ,din data de 21 08 2007.o inteleg si pe Magda ca ii este greu de una singura dar nu am cum sa merg acolo cel putin acum .Spet sa gasim o solutie sau mai bine zis sa se recupereze bb si sa vina ei acasa. Si zici ca este ca un facut ca nu am stiut ca antivirusul a expirat si am luat 2 virusi de pe net si unul din ei era "TROIAN" si in cateva zile sau ore mi-a sters toate fisierele si windows-ul abia acum am reusit sa instalez din nou toate programale si sa ii dau drumul la net Iti multumesc mult de tot pt intentiile pe care le ai si pt faptul ca te gandesti la Edi si mai ales la Magda pt ca trece prin niste momente ff grele,sa ii ajute d-zeu sa nu il mai deschida pe micut si atunci si Magda va fi mai optimista.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulianleuce spune:

Incep sa apara mult asteptatele vesti de bine pe care le asteptam cu sufletul la gura, Am vb cu Magda si starea lui Eduard se pare ca incepe sa intre pe fagas si se recupereaza, cu pasi mici. Lucru foarte imbucurator este ca nu mai sangereeaza la plamani si probabil luni dimineata il va detuba(deconecta de la aparatul respirator).Azinoapte i-au facut o incizie si au extras lichidul pe care il avea in burtica.Dr.chirurg care l-a operat pe micut a zis ca se imbunatateste starea de sanatate a copilului comparativ cu zilele anterioare,si ca nu va mai fi nevoie sa se intervina chirurgical pt asa zisa infectie pe care o are la burtica.Edi este calauzit de ingerii pazitori,in urma rugilor pe care le facem impreuna pt el, ajutandu-l sa lupte in pofida diagnosticului necrutator pe care il are.Usor ,usor i-a scazut si febra. La vizita de azi dimineata medicul a zis ca Edi are probleme cu acel blocaj renal din nastere!!! Oare cate probleme vor mai fi spuse ca sunt din nastere???Zice ca urineaza binisor,numai ca nu elimina toxinele din corp ceea ce nu este tocmai bine.Ce sa va mai zic? va urez un week end cat se poate de placut,sanatate maxima voua si celor dragi. Asteptam cu nerabdare si cu o speranta incomensurabila refacerea post operatorie a bb-ului,multumindu-va pentru ca sunteti cu si langa asentimentul nostru, ajutandu-ne sa rezistam grelelor incercari peste care trecem impreuna cu voi,fiindu-ne aproape.Sa auzim de bine va astept pe forum sa putem imparti gandurile de bine si rugaciunile de insanatosire, de care Eduard are atata nevoie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihamora spune:

Ce bine ca au venit si vesti ceva mai bune si ca Edy incepe sa se refaca. Ne in continuare,sa auzim de acum numai vesti bune.



de Mario Dominic 15.05.2007

www.totsites.com/tot/mariodominic" target="_blank"> MARIO DOMINIC


www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe SONIA!

Mergi la inceput