clona (2)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andreea81 spune:

Countesa, la ce ora se difuzeaza acum serialul? Multumesc mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Countesa multumim pentru rezumat! Aseara chiar nu am putut sa vad!

Serialul se difuzeaza incepand cu 21:30.



Mirela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea81 spune:

Blueeyes2003, multumesc mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns countesa spune:

serialul se difuzeaza de la ora 21:30 dupa serialul Inima de tigan.
Rezumat episodul de ieri.
Xande i-a spus lui Telmihnia ca copilul este a lui dar sa-i spuna unde este Mel.Telmihnia i-a spus ca nu stie unde a putut sa dispara Mel.Xande a sunat acasa la Mel si a intrebat de ea dar dalva i-a spus ca inca nu a aparut.Intre timp mel se plimba de una singura pe strazi a ajuns intr-un parc si s-a apropiat de un copil si a vrut sa se joace cu ea dar mama fetei vazind-o cum arata i-a spus sa plece de langa fata ei.Mel s-a asezat pe jos si si-a mangaiat burtica.Apoi a plecat si a juns in fata unui magazin cu jucarii pt.copii si a vrut sa intre a trecut pe langa un agent de paza a vrut sa intre in magazin dar agentul nu i-a dat voie.Intre timp lucas a sunat la Clarise si i-a spus sa ii faca rezervare pt.un bilet spre Maroc,maysa la auzit si la intrebat daca pleaca in maroc sa se intalneasca cu jade si el i-a spus ca da.Maysa i-a spus ca de cand il stie el a fugit de probleme si s-a dus la Jade.si ca nu mai are 20 de ani sa faca ce vrea el si ca are o fata care nu se stie pe unde umbla si este si insarcinata si drogata.Mel ajus acasa unde a fost intampinata de Lucas si de Maysa si le-a spus ca vrea sa isi revina si sa-si creasca copilul.A fost dusa in camera Maysa a tinut-o in brate si a pus-o pe pat dar cand a vrut sa intre si Lucas in camera i-a spus sa iasda amandoi si sa o lase singura.ei au inchis usa iar Mel s-a asezat pe jos si a inceput sa planga si sa spuna ca vrea sa traiasca si sa isi creasca copilul.Lucas si Maysa stateau la usa cemrei ei si plangeau tinandu-se in brate.Lucas s-a dus si a inceput sa deas telefoane si apoi le-a spus Maysei si lui Dalva ca a gasit o clinica pt. Mel.
Escobar era la clinica si a sunat la barul Nefertiti pt.a vorbi cu Alicinia i-a raspuns Alicinia dar el nu i-a spus nimic si a inchis telefonul.Apoi i-a spus Anitei ca trebuie sa isi gaseasca un avocat pt. a-si recupera apartamentul.A mers la Tavinio si i-a spus ca are nevoie de un avocat.Tavinio vorbea cu ceceu si la certat pt.ca i-a spus Amaliei despre clona facuta de Albierii.Amalia s-a dus sa ii ia un interviu lui albierii in legatura cu clona facuta de el.si l-a intrebat daca este adevarta ca a facut o clona iar el nu a vrut sa ii raspunda.
Tavinio l-a apsteptat pe Lobato pt. ai aduce niste hartii facute de el(Lobato)pt.Leonidas.Dupa ce i-a dat hartiile Tavinio a plecat iar lobato a ramas singur si iara a inceput sa bea.
Lidiane s-a apucat sa caute prin hainele lui tavinio pe care menajera vroia sa le duca la spalat.
Roger s-a intalnit cu Zein si i-a spus ca este foarte suparat ca Clarice nu mai merge cu el la Paris.Alicinia a auzit si i-a spus ca ce femeie refuza sa mearga la Paris .Roger i-a raspuns ca Clarise.Dupa ce a plecat Alicinia Zein i-a spus lui Roger de ce nu o invita pe Alicinia sa mearga cu el,iar Roger a spus ca se mai gandeste.Intre timp Clarise s-a intalnit cu Carol care a intrebat-o daca a sunat-o Roger si i-a spus ca nu inca nu a sunat-o .Carol i-a spus ca ar trebui sa ii spuna tot adevarul lui Roger iar Clarise i-a spus ca se gandeste sa ii spuna adevarul.
Jade s-a trezit si a fost intrebata de Said care era acolo cand s-a trezit daca se simte bine si i-a spus ca se duca sa ia biletele pt.a pleca in Brazilia.Dupa ce ei au plecat Jade i-a spus lui Zoraide ca merge la ruine pt.a pune punct unui capitol din viata ei.La ruine s-a intalnit cu Leo si s-a sarutat cu el.A fost auzita de Ranya ca pleaca la ruine iar Ranya i-a spus lui Zoraide ca ii va spune lui said ca Jadea plecat la ruine pt.a se intani cu Lucas.Cand a venit unchuil Ali Ranya i-a spus ca jade a plecat sa se intalneasca cu Lucas iar Ali i-a spus ca daca are 4 martori care sa spuna ce a spus ea atunci Jade va fi pedepsita,dar daca nu atunci Ranya va primi cele 50 de lovituri de bici.Apoi Ali plecat sa o caute pe jade si i-a spus lui Zoraide ca daca vine Said sa ii spuna ca jade a plecat in oras cu el.Ali a gasit-o pe Jade la ruine sii-a spus lui leo sa plece la hotel iar lui Jade sa vina cu el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns countesa spune:

Clarise se desparte de Roger care o conduce acasa.Intra in casa in timp ce vorbeste la tel.cu Carol,dar ramane perplexa cand vede ce mizerie a facut Nando,care a reusit sa sparga incuietoarea si sa intre in casa pt.a vedea daca mai poate fura ceva.Ii spune lui Carol ca o sa o sune mai tarziu si incepe sa planga cand vede dezastrul.
Roger vorbeste cu Zein si ii spune ca a vorbit cu Clarise dar nu i-a spus cu cine merge la Paris si ca crede ca s-a pripit cand a invitat-o pe Alicinihnia sa mearga cu el la Paris.
Clarise merge sa il caute pe Nando pe strazi si se intalneste cu Reghininia care ii spune ca seara trecuta s-a drogat foarte tare si s-a batut cu Nando care a taiat-o pe mana iar ea a chemat politia,iar politia l-a ridicat si la dus la sectie dar nu mai stie unde este sectia de politie.
Jade s-a pregatit de nunta dar Said a venit sa o anunte ca nunta nu va mai avea loc deocamdata pt.ca vrea sa mai astepte ,dar ca Jade va veni cu el acasa si va sta cu Kadijja,si va vedea mai tarziu dacase va casatori cu ea.Jade a plecat impreuna cu Said si la iesire din casa la vazut pe Leo care o urmarea.
Deusa a primit o citatie la procesul intentat de Leonzihnio pt.a stabili paternitatea lui Leo.Deusa s-a dus la Ivette cu citatia si a intrebat-o ce trebuie sa faca.Ivette sa dus cu Deusa la Zein pt.a le lemari in legatura cu citatia.Zein le-a spus ca in citatia Leonidas ar vrea ca el sa fie declarat tatal lui Leo iar ca mama sa fie trecuta sotia lui.
Samira a vorbit cu Latiffa si i-a spus ca ea nu va purta valul.Mohamed a vorbit la tel.cu unchiul Abdul si i-a spus ca peste 2 sap[t.va merge la Fes dar singur fara Latiffa.Latiffa a spus ca isi va pierde sotul daca nu o va face pe samira sa poarte valul.
Maysa si cu Lucas s-au intalnit cu Lobato care le-a spus ca trebuie sa aiba grija de Mel si sa o ajute dar nu crede ca vor putea face ceva pt.ea.Maysa a spus ca o vor trimite pe Mel la o clinica din strainatate pt.a o interna ca oamenii de acolo sa nu afle ce i s-a intamplat.A venit in vizita mama lui Xande si i-a spus lui Mel ca va trebui sa aiba grija de copilul ei daca nu va avea grija ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns countesa spune:

allllllllllllllloooooooooooooooooooooooooooo mai este cineva care citeste rezumatul sau il scriu degeaba.
as vrea sa va intreb ceva.
am o prietena cu care sunt prietena de un an jumatate.dar a aparut o problema.
ea sta in acelasi oras cu mine dar a facut liceul in alt oras si acolo si-a facut o alta prietena(asta inainte de a ne cunoaste noi).prietena respectiva s-a mutat cu serviciu in orasul nostru si lucreaza amandoua in acelasi loc se intalnesc tot timpul.de cand a venit prietena asta in oras ea nu ma mai cauta decat cand are nevoie vine la mine in vizita (adica daca are nevoie de calc.sa intre pe internet in rest nu ma mai suna nimic.ea care ma suna tot timpul in fiecare zi sa imi spuna ce mai face si cum a fost la servici.eu o sunat cam in fiecare zi ea imi raspunde dar nu mai este asa ca la inceput.
ce sa cred ca ea nu este o prietena adevarata sau ca nu o mai intereseaza de mine?
prietena asta a ei poate sa o influenteze in vreun fel?
astept raspuns.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NinaR spune:

Urmares fiecare episod, dar citesc si rezumatul scris de tine
Cate episoade mai sunt?

Nu ma prea pricep la sfaturi despre prietenii, pot sa imi dau cu parerea, dar nu inseamna ca parerea mea este obiectiva.
Poate ca nu ti-a fost niciodata prietena cu sufletul, poate ca nu are timp de vizite, este prea ocupata cu problemele zilnice. Tu o cunosti mai bine, cunosti situatia si poti sa iti dai seama ce se imtampla in realitate. Eu nu prea cred in prietenii, oamenii sunt interesati, am fost dezamagita de cei foarte apropiati, asa ca nu stiu daca parerea mea este pertinenta.

Orice fapta isi are rasplata ei
Nina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Multumim countesa ptr. rezumate, mie imi sunt foarte dragi, fiindca niciodata nu vad un episod cap-coada din cauza de diverse activitati! Si cred ca mai sunt fete in situatia asta!
Asa ca ti-am fi recunoscatoare daca ne mai povestesti, mai ales ca povestesti asa frumos!!!

Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns countesa spune:

in total sunt 250 de episoade.
acum vreau sa iti spun ca are un copil mic cu care a stat acasa pana la varsta de 2 ani si acum si-a gasit de lucru,si lucreaza de la 8-16 dar mai sta si peste program are zile cand ajunge si la 19 acasa dar asta nu inseamna ca macar un tel.poate sa imi de.acum cateva zile am sunat-o de 3 ori si nu ajunsese acasa si am sunat-o pe la 19 si atunci a ajuns acasa dar nu fusese la servici pana la ora aceea ci fusese in oras cu prietena ei.cand statea acasa si eu eram in concediu totdeauna ma suna sa iesim in oras si plecam de acasa dimineata la ora 11 si ajungeam inapoi la ora 16 sau ora 20,asta daca nu venea sotul dupa mine la ea acasa.
si am sunat-o de pe mobil i-am dat apel si cand am sunat-o acasa seara mi-a spus ca vroia sa ma sune dar mai tarziu desi eu nu prea cred,si mi-a zis ca era acasa cu prietena ei.eu cand o sun sa o chem la mine dar sa vina numai cu fata nu si cu sotul ea mi-a spus ca vine cu sotul.saptamana trecuta cu sotul dar nu mi-a spus nimic ca ar fi suparata sau ceva.
mai este o problema.aum catva timp a fost ziua sotului meu si i-a chemat la noi pe toti.am vorbit din timp cu ea si a spus ca vin.am sunat-o inainte cu o zi sa mai intreb inca o data daca confirma invitatia si sa stiu daca comand tort sau nu.mi-a spus ca vin dar chiar in ziua in care trebuiau sa vina ma sunat si mi-a spus ca pe sotul ei nu l-a invitat nimeni.cu toate ca sotul meu vorbise cu el cu o seara inainte si i-a spus sa vina.
eu m-a enervat si i-am spus ca ce sotul ei are nevoie de invitatie speciala si ca sa imi spuna daca vin sau nu.apoi l-am sunat pe sotul meu si i-am spus ce a zis ea si sotul a spus sa nu ii mai chem.ea m-a sunat apoi si mi-a spus ca vorbeste cu sotul ei si il convinge sa vina dar ca eu sa continui pregatirile ca ea chiar daca nu vine el ea tot vine cu fata sa manance ce am pregatit si sa manance tortul.atunci m-am suparat si am zis sa nu mai vina.seara au sunat amandoi la tel.dar nu le-am raspuns.
sotul s-a suparat si nu a mai vorbit cu ei,dar prietenul nostru l-a sunat si i-a urat la multi ani chiar a doua zi.
apoi eu am vorbit cu ea peste cateva zile si mi-a spus ca a crezut ca eu m-am suparat si ca nu o sa o mai sun niciodata.
si mi-a mai facut si alte faze,mai urate de-a lungul timpului .
voi ce sfaturi imi dati?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anyella spune:

quote:
Originally posted by countesa

allllllllllllllloooooooooooooooooooooooooooo mai este cineva care citeste rezumatul sau il scriu degeaba.




Si eu citesc cind am timp pt ca este una dintre singurele telenovele care mi-au captat atentia si m-au relaxat(as revedea cu placere daca s-ar relua si ciocolata cu piper,parca),asa ca countesa... de la mine ca ne rezumi episoadele si cind poti chiar te rog sa continui!



Referitor la cealalta "problema" eu zic sa postezi la un topic de specialitate sau cum sa ii spun...fetele de aici sigur urmaresc ce s-a mai intimplat in serial ,vezi si tu sectiunile forumului

aniela

Mergi la inceput