clona (2)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Ai dreptate, crinuta. Nu avem Clona azi, m-am uitat la ei pe site, nici macar un episod!!!
Chiar isi bat joc!
Asta e!

Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns countesa spune:

ieri nu am avut Clona din pacate dar eu pot sa va spun ca m-am uitat putin la serialul care a inceput pe Acasa Inima de tigan si mi s-a parut interesant,dar azi abia astept un nou episod din Clona.
as vrea sa va spun ca ieri am fost la ecograf si mi-a spus ca o sa am fetita.am 28 de sapt. si mi-a prescris calciu cu vitamina D si Centrum materna.eu inainte am luat Elevit.acum nu stiu ce sa fac sa iau in continuare si Elevit si centru Materna sau numai Centru materna.Voi ce stiti sau ce medicamente ati luat in timpul sarcinii.Acum am revenit la servici cred ca stau toata luna octombrie cu toate ca doctorul mi-a spus ca sa mai stau 3 sapt.si apoi pot intra in prenatal.sper sa fie totul bine.
sanatate voua si bebeilor vostrii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antosit spune:

Fetelor cum il cheama pe actorul care interpreteaza rolul lui Zein?

Anto
"Cea mai mare iluzie este ca oamenii au limite!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Inga spune:

Luciano Szafir

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Fetele
spuneti-mi va rog cate episoade au mai ramas ...nu vreau sa pierd finalul, data trecuta nu l-am vazut ...



Daria & GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antosit spune:

quote:
Originally posted by Inga

Luciano Szafir

Inga


Merci!

Anto
"Cea mai mare iluzie este ca oamenii au limite!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matildasep spune:

Countesa, sa-ti traiasca fetita, si sa ai o sarcina usoara. Eu am luat numai materna, nu mai stiu daca era centrum, sau doar materna, si atat. eu zic sa iei numai asta, fara elevit, presupun , ca si asta contine mai multe vitamine, si ar fi prea multe amandoua. Nu sunt sigura de ca, daca este in materna ajunge, iar prea mult am inteles ca nu face bine, da contractii, stiu asta pt.ca si eu insistam sa-mi dea dr. ca sau fe, pt. ca vomitam mai mereu si n-aveam pofta de mancare, credeam ca n0am destul pt.bb, si nu mi-a dat nimic, o pilula de materna pe zi era de-ajuns, oricum bb ia din depozitul tau. Asta daca nu cumva ti-a iesit lipsa de ca la analize, asa dupa ureche sa nu iei, mai bine bei lapte.
mamagiuliei, am inteles ca are 250 de episoade. Si mie tot de-asta mi-e frica, sa nu vad sfarsitul.



Through a childs eyes:" Dear God, Thank u for the baby brother, but what i prayed for, was a puppy."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns countesa spune:

ieri in Clona.
Jade s-a certat cu Ranya pt.ca Ranya i-a spus ca l-a vazut pe Lucas la poarta unchiului Ali si ca jde la chemat.Said le-a auzit si a plecat suparat.Jade s-a dus dupa el si i-a spus ca Ranya nu o are la suflet in acel moment a parut Ranya si au inceput sa se blesteme una pe alta si au sarit la bataie.Said o tinea pe Jade iar Zoraide pe Ranya pt.a nu se parui.In acest timp Kadijja i-a spus lui Mohamed ca said o va aduce pe Jade inapoi si se va casatori cu ea.
Mel era in spital doctorul i-a facut niste investigatii si i-a spus ca este insarcinata si ca trebuie sa aiba grija de ea si sa nu se mai drogheze pt.ca pune in pericol si viata ei si a copilului.Doctorul i-a dat o adresa Reghininiei pt.a o duce pe Mel la o clinica pt.a i se face investigatii.Mel a sunat-o pe Telmihnia si i-a pus ca este insarcinata si ca vrea sa se intalneasca cu ea.Telmihnia a mers la intalnire dar inainte sa plece Lidiane a intrebat-o cine a fost la tel.si ia spus ca a fost Mel si Lidiane a zis sa o sune pe Maysa pt.a-i spune ca Mel a aparut dar Telmihnia a spus ca Mel nu doreste inca sa vorbeasca cu Maysa.Dupa ce a plecat Telmihnia Lidiane a sunat-o pe Maysa dar a raspuns Dalva si i-a spus ca Mel a fost gasita dar ca a dorit sa se intalneasca cu Telmihnia.Cand s-au intalnit i-a spus ca este insarcinata.Telmihnia apoi s-a dus acasa la Maysa si i-a spus ca Mel este insarcinata.Maysa a fost foarte suparata ca Mel nu a sunat-o pe ea.Telmihnia s-a dus sa ii spuna lui Xande ca Mel este insarcinata dar inca nu a apucat .S-a intalnit numai cu mama lui si ea i-a spus sa il astepte.
Clarice s-a intalnit cu Escobar la apartamnentul ei si i-a spus ca Nando nu a mai dat pe acasa dar ca i-a furat majoritatea bijuteriilor,noroc ca are uh dulap care era inchis si acolo mai avea cateva bijuterii pe care Nando nu a reusit sa le vanda.In rest a vandut tot din casa:televizor,radio combina,etc.Clarice a spus ca va chema lacatusul si va schimba iala de la casa pt.ca Nando sa nu mai intre in casa fara ca ea sa fie acolo.
Escobar a mers la clinica iar in acest timp Alicinia i-a facut bagajele si i le-a trimis cu un taxiu la clinica.el s-a enervat si a plecat la apartament dar politisti nu l-au lasat sa intre,chiar daca el a spus ca este proprietarul apartamentului.politistii i-au spus ca Alicinia le-a dat o hartie in care scrie ca ea este proprietara apartamentului.
Julio i-a spus lui Albierii ca a fost denuntat la consiliul de etica.
Doctorita care l-a denuntat pe Albierii la consiliul de etica a fost in vizita la Deusa si i-a spus ce a facut,iar deusa i-a spus ca Leonidas si Albierii i-au spus ca Leo este o clona si ca ea a fost doar o mama purtatoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Muzica din acest film este de vis, de vis, in special 2 teme: cea legata de droguri, Mel si tema lui Jade si a lui Lucas.
Nu stiu cine a compus muzica, dar nu pot spune decat : respectele mele.


Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns countesa spune:

rezumat episodul de ieri din Clona.
Jade s-a intalnit cu Leo si el a intrebat-o daca si ea se teme de el,pt.ca stie ca toata lumea se teme de el.Leo a vrut sa ii dea colierul ei adica jadul dar ea a fugit.a ajuns acasa a mers la Zoraide si i-a spus ca a vazut umbra si ca umbra vrea sa o ia cu el,dar Zoraide sa nu lase umbra sa o duca cu el.tremura toata si Zoraide a dus-o si a pus-o un pat.Jade i-a spus sa ii povesteasca tot ce ia facut Lucas din prima zi,si ca nu mai vrea sa se mai intalneasca cu el.Intre timp lucas s-a dus la Deusa acasa s-a dus in camera lui Leo si a gasit valurile pe care Leo le pastreaza si a intrebat-o pe deusa de ce are Leo valurile si i-a spus ca leo s-a indragostit de o fata din Maroc pe nume Jde pe care a intalnit-o in calatoria pe care a facut-o cu Albierii in Maroc si ca pe fata o cheama Jade.Lucas cand a auzit numele a fugit din camera a coborat scarile si a iesit din casa fara a scoate un cuvant.
Clarice era acasa cu Carol si ii povestea ce s-a intamplat ca nando a luat aproape tot din casa si le-a vandut ,iar ea a schimbat yala pt.ca el sa nu mai poata intra in casa in lipsa ei.Intre timp a sunat la usa un barbat care i-a spus ca nando ii datoreaza niste bani si ca i-a dat adresa de acasa pt. ai cere bani mamei lui.Clarise a inchis usa si i-a spus lui Carol ca Nando ii datoreaza multi bani acelui om pt.droguri si ea de unde face rost de atatia bani.Intre timp a sunat la tel.Roger pt.ai spune lui Clarise ca o asteapta sa mearga impreuna sa isi aleaga hainele pt.excursia la Paris.Dar Clarise i-a spus ca nu mai merge niciunde cu el.Carol ia spus ca de ce sa nu mearga pt.ca era o ocazie buna pt.a mai uita din ceea ce se intampla.Dra Clarise ia spus ca cum sa plece daca i se intampla ceva lui nando in timpul cand ea este plecata.
Samirei i-a venit menstruatia(stiu ca i-a venit mai devreme)iar cand sa ridicat de pe pat sa mearga cu Kadijja afara Amin i-a spus tatalui sau ca Samirei i-a venit menstruatia.Mohamed s-a bucurat ca Samira nu este stearpa si sa isi aleaga cel mai frumos val pt.ca acum este femeie.Nazira s-a bucurat pt.Samira si i-a spus ca acum este femeie.Samira la piscat pe Amin de spate si ia spus ca nu avea voie sa spuna ca ei i-a venit menstruatia,iar el a pus ca a gandit cu voce tare.Samira s-a dus cu Latiffa in camera si a inceput sa planga.A venit Mohamed cu valurile si i-a spus ca poate alege orice val dar Samira i-a spus ca ea nu va purta val,atunci Mohamed s-a enerva si i-a reprosat Latiffei ca nu si-a invatat nimic fata si ca Samira va purta val nu va fi ca feministele din Cairo care nu respecta religia.Nazira le-a spus copiilor poveste printesei nazira care se casatoreste cu printul Miro.
Xande a vorbit cu mama lui si i-a spus ca va termina facultatea dar crede ca totusi nu se va impaca cu mel.mama s-a ia spus ca este asteptat de prietena lui Mel,Telmihnia.aceasta i-a spus ca Mel este insarcinata si la intrebat daca este copilul sau.
Lobato a fost din nou la doctorul sa si a povestit cum iti schimba viata drogurile.
In acest timp Mel era cu Reghininia care facuse rost de droguri si care a spus ca va merge acasa sa le consume singura.A aparut Nando si s-a certat cu Reghininia iar intre timp Mel a bagat mana in haina Reghininiei si i-a luat drogurile de acolo si a fugit.
Maysa a vorbit cu Dalva si i-a spus ca nu stei ce sa mai faca ca nimeni nu o ajuta.Lucas este absent Leonidas face pregatiri de nunta cu Ivette,ia r ea nu stie unde este Mel care este gravida si poate ca inca se mai drogheaza si isi face rau si ei si copilului.

Mergi la inceput