clona (2)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancaoradea spune:

Countesa Est tare draguto, parca as vi vazut episoadele pierdute, citind rezumatul tau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jenn spune:

Si eu iti multumesc!Ce ne facem noi fara tine...Se apropie nasterea,nu?Dar sper sa se termine pina atunci serialul,vom citi poatarile despre bebe dupa!Am si eu o intrebare existentiala-Lobato,ma rog,actorul a mai jucat intr-o serie,dar parca era in portugheza,isi aminteste cineva?Era personaj negativ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matildasep spune:

Vineri se termina. As vrea sa vad inca un serial cu Murilo Benicio, actorul meu preferat din clona.

Through a childs eyes:" Dear God, Thank u for the baby brother, but what i prayed for, was a puppy."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns countesa spune:

cred ca actorul care joaca in rolul lui Lobato daca imi aduc aminte bine intr-un serial brazilian in stilul Sclava Isaura dar nu l-am urmarit tot si nu imi mai aduc aminte numai faptul ca actorii erau imbracati in costume de epoca.mai am putin pana la nastere si nu mai am rabdare.Doctorul zice ca va fi in 20 dec.dar saptamana trecuta cand am fost la control mi-a spus ca va fi inainte de data de 20.Voi naste la spitalul din Hateg jud.Hunedoara.Poate a-ti auzit ceva depre acest spital si imi puteti spune si mie daca este mai bun decat cel din Deva.Dar sa trecem la rezumatul episodului de ieri:
Lobato a ajuns pe patul de spital dupa o combinatie ,,exploziva" intre bautura si droguri.A fost vizitat de copii lui dar numai fata a venit sa il viziteze in rezerva din spital pt.ca baiatul a iesit afara si i-s spus surorii sale ca in toti acesti ani de ce nu avenit sa ii viziteze si acum ei trebuie sa isi faca griji pt. el.A doua zi dimineata Lobato a plecat din spital si s-a prezentat la audierea de final al procesului intentat de Leonidas Deusei pt. stabilirea paternitatii lui Leo.Leonidas a castigat procesul iar Deusa urmeaza sa fie stearsa din certificatul de nastere a lui Leo.Dae avocatul Deusei a spus ca va face recurs.Tavihnio a fost foarte absent in timpul audieri in timp ce judecatorul tinea pledoaria finala el isi facea socoteala banilor pe care trebuie sa ii dea ca pensie alimentara si asta s-a vazut in faptul ca dupa ce a fost data sentinta si ca Leonidas a castigat Lucas a spus ca va face recurs iar Tavihnio a spus ca si el va face recurs iar leonidas i-a spus ca nu trebuie pt.ca au castigat.
Albieri a chemat-o la el acasa pe Amalia pt. a-i spune adevarul si ai arata poze despre clona pe care a facut-o.
Jade era cu Kadyjja acasa si au facut bijuterii prinse de un tapet pe care au plecat sa le vanda in piata dar in locuri unde nu puteau fi gasite de Said.In acest timp Said impreuna cu oamenii sai o cauta in contunuare pe Jade.S-au impartit in mai multe tabere care le-au cautat prin piata si pana la urma le-au vazut si au plecat dupa ele.
Telmihnia vorbea la telefon cu Xande cand a fost intrerupta de menajera care i-a spus ca Creusa si-a facut bagajele si a plecat.Telmihnia a plecat in cautarea Creusei s-a urcat intr-un taxiu si a urmarit autobuzul in care s-a urcat Creusa si cand aceasta a coborat a prins-o din urma si a adus-o inapoi acasa.Acasa a inceput sa o intrebe ce legatura este intre ea si Odette si in acelasi timp a aparut Lidiane iar Creusa le-a spus tot adevarul despre asa zisul copil a lui Tavihnio.Dupa ce a ascultat povestea Lidiane s-a dus la Tavinhnio la servici iar el era intr-o sedinta dar Lidiane a intrat si i-a spus ca stie ca el este nevinovat si s-a urcat pe birou si l-a sarutat.
Jura a primit o alta scrisoare de la Tiao dar i-a dat-o lui Basilio sa o rupa dar Basilio s-a dus si a citit-o iar Jura l-a prins si a rupt scrisoarea.
Ze Roberto a fost la seic care l-a convertit la religia musulmana si apoi a venit acasa la Samira si l-a rugat pe Mohamed sa il invete coranul dar Mohamed i-a spus ca nu il invata iar latiffa i-a spus ca Profetul i-a invatat ca oricine vrea sa invete coranul si vine sa ceara ajutor trebuie invatat.
Nazira i-a spus Latiffei ca va pleca in Maroc si se va casatori cu Miro iar Latiffa i-a spus ca ii va gasi un sot Mohamed dar Nazirra ia spus ca ea se va casatori cu Miro.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea81 spune:

Countesa, nastere usoara si bebe sanatos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns countesa spune:

rezumatul episodului de ieri:
Jade a fost prinsa de said impreuna cu Kadyjja la ruine unde se ascundeau.Kadyjja a fost luata de Said si dusa acasa.Jade a fost lasata sa plece acasa cu toate ca a fost amenintata ca va fi biciuita in piata publica.A ajuns acsa si s-a asezat pe pat si a luat o papusa a fetei.
Mel a coborat scarile din camera sa si s-a dus la Lucas si i-a spus ca vrea sa fie ajutata ca singura nu poate sa lupte cu drogurile.Maysa a spus ca se duce sa sune doctorul si o va interna. S-au dus la intrunirea impreuna cu Clarise unde erau parinti ai caror copii erau dependenti de droguri.
Creusa s-a dus acasa la Odette si i-a spus ca ea a dat totul in vileag si ca acum va fi data in judecata de Tavihnio.Odette a spus ca daca va fi data in judecata Creusa va fi cea care va suporta toate consecintele pt.ca Odette ve spune ca Creusa a facut totul.
Tavihnio i-a spus lui Lidiane ca le va da in judecata si le va lua toti banii.
Ivette a venit acasa dupa ce fusese la cumparaturi de unde isi cumparase cercei si bijuterii si a gasit-o pe Maysa care isi facea bagajele si pleca la un alt apartament pe care si-l cumparase si i-a spus ca daca este lucida si linistita si o va putea ajuta mai bine pe Mel.
Lucas a venit acasa si i-a spus Maysei ca va pleca in Maroc sa o caute pe Jade.Atunci a aparut Ivette carei-a spus ca face bine ca pleaca si la intrebat daca stie unde sa o caute pe Jade dar el a spus ca o va cauta oriunde va fi nevoie si spera cu nu a intarzit mult timp avand in vedere ca au trecut 20 de ani.Ivette i-a spus ca s-a intalnit cu Zein care i-a spus ca si el a plecat dupa Jade dar i-a dat adresa unde sta Jade.Ivette i-a dat adresa lui Lucas.
Jura l-a iertat pe Tiao si s-a impacat cu el.
Ze Roberto a inceput sa il ajute pe Mohamed la pravalie si in prima zi a vandut 4 valuri.A fost laudat de Mustafa iar Mohamed l-a privit cu incredere iar de sus din balcon era urmarit pas cu pas de Samira.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns countesa spune:

Ali face nunta cu Zoraide unde sunt invitati printre altii Albieri impreuna cu Leo,Zein care merge la nunta dasr nu inainte de a trece pe la Jade si a-i spune ca va merge cu ea oriunde vrea sa mearga pt.a se ascunde.A intrebat-o pe Jade daca il mai iubeste pe Lucas iar ea i-a raspuns ca desi de multe ori a lasat-o cu bagajele in strada tot il mai iubeste.Intre timp Lucas o cauta pe Jade prin piata dar inca nu s-au intalnit.Nazirra l-a vazut pe Leo si a crezut ca este Lucas si s-a dus si i-a spus lui Zein iar Zein s-a dus langa el si i-a dat adresa unde se afla Jade si acesta a plecat in cautarea ei.Pe drum s-a intalnit cu Lucas iar Lucas a alergat dupa Leo s-au intalnit si la intrebat unde este Jade iar acesta i-a spus ca stie dar nu ii va spune.
Jade s-a imbracat si-a facut bagajul si il astepta pe Zein.
Ali i-a spus lui Zoraide sa mearga in piata a doua zi si sa isi cumpere aur dar Zoraide a spus ca ea nu doreste aur ci vrea un singur lucru.Ali a intrebat ce doreste iar Zoraide i-a spus sa ii promita ca ii va face pe plac iar Ali a spus ca ii va indeplini orice dorinta.Zoraide i-a cerut sa o ierte pe Jade iar Ali nu s-a impotrivit.
Clarise a primit vizita lui Roger l-a birou care a cerut-o in casatorie iar Clarise a acceptat.Apoi a aflat si Escobar si nu i-a prea convenit pt.ca a spus ca ea trebuia sa se preocupe de Nando nu de viata sa personala.
Lobato a fost in vizita la copii sai acasa pt.ca a fost invitat de fata s-a pe care a dus-o acasa cu masina si acasa si-a amintit cum erau asezate lucrurile prin casa atunci cand era si el accolo.Fata i-a spus ca este in anul 4 la Medicina iar baiatul anul viitor termina facultatea si apoi se va casatori si i-a aratat o poza a mamei lor impreuna cu actualul ei sot si i-a spus ca este un tata bun pt.ei.
Alicihnia s-a intalnit cu fostul ei sot Aurelio care a fost la banca si a aflat ce situatie financiara are si i-a spus ca vrea jumatate din banii ei si sa ii plateasca pensia alimentara stabilita de judecator.
Ivette a venit de la cumparaturi si s-a intalnit cu Dalva acasa si a rugat-o sa fie ea nasa copilului sau.Dalva a acceptat si i-a spus lui Ivette ca Leonidas nu a intrebat-o atunci cand s-au nascut Lucas si Diogo sa le fie nasa.
Maysa a fost sunata de Dalva care i-a dat vestea cea buna ca va fi nasa si a intrebat-o ce mai face si daca ii este bine iar Maysa i-a spus ca ii este foarte bine si ca este linistita si ca o va ajuta pe Mel sa aiba grija de copil.
Mel a fost vizitata la sptal de Xande impreuna cu copilul si i-a spus ca a pierdut multe din cauza drogurilor dar nu vrea sa piarda nici o etapa din viata copilului sau.
Miro a plecat sa il antreneze pe seic.Si-a luat ramas bun de la Xande,Jura dar nu a putut sa isi i-a ramnas bun de la Nazirra dar a spus ca poate Mohamed se va supara.Dupa ce a plecat Nazirra a aparut pe balcon si la intrebat pe Xande daca a plecat Miro si acesta i-a spus ca da apoi s-a intors in casa furioasa si a inceput sa strige la Latiffa ca din cauza ei nu are acum un sot si ca o va suna pe Zuleika si ii va spune ca s-a insela si ca nu a avut aceasi doica cu Mohamed iar acesta va trebui sa se insoare cu ea.
Avocata Deusei a primit rezultatul analizei pe care l-a comandat si ca va face apel pt.ca in rezultat apare faptul ca Leo este sange din sangele Deusei.
Zein s-a intalnit la nunta cu Kadyjja si i-a transmis din partea lui Jade sa se distreze la nunta si i-a adus un colier.Kadyjja a fost foarte fericita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annnna35 spune:

Ce mi-a mai atras mie atentia: Cum Said si Zuleika isi aruncau priviri galese la nunta lui Ali..., dar si intalnirea Maysei cu barbatul de pe plaja. Imi place muuult melodia... http://www.youtube.com/watch?v=fh8NiWHGMzY

Poti continua inca mult timp dupa ce ai spus ca nu mai poti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

pai Said se insoara cu Zuleika pana la urma. azi is ultimele 2 episoade, imi pare rau ca se termina


Ramonika si pisicile www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550848/" target="_blank">Vladutz www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601305182027/" target="_blank">Bubulina www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550510/" target="_blank">Maritza www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550608/" target="_blank">Fulgushor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Asta seara este ultimul episod,nu sunt 2! De la 21:30 are "din culisele serialului!"



Mirela
Come on baby!

Mergi la inceput