clona (2)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Countesa multumim.Sper ca esti /sunteti bine si mai ai un picut,nu?In decembrie vine BB
Eu ma uit ca nu vreau sa pierz sfarsitul.Nu-mi plac Alicia,cred ca as bate-o alea trei tzoape care au furat gigeii(cum pot sa aiba asa stomac?),Albieri innebunit de faima,dar si nevasta-sa e duuusa rau(atata ii ridica in slavi"geniul").Chiar si Jade si Lucas mi-au pus rabdarea la incercare nu de putine ori...in fine oricum sunt mult mai bine pusi in evidenta ca personaje decat lesinaturile din tel.romanesti(aia sunt patetici rau,mai ales ca sunt personaje pozitive)Aseara mi-a fost tare mila de Xande saracu'.Oricum astea braziline clar sparg tiparele si nu te plictisesti la ele.Au ceva de spus.Pana acum adica la difuzarile trecute nu m-am uitat ca nu vorbeau in limba lor.Pe unii ii deranjeaza portugheza,mie imi place.
Nina joia nu mai este deloc Clona,ca-i baga cu 2 episoade pe haules-baules ca sa nu concureze direct cu dansez pentru...Dar vinerea recuperam si avem 2 epi de la 8 jumate seara.

www.flickr.com/photos/14052028@N08/" target="_blank">
nu mor caii cand vor cainii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns countesa spune:

lucas impeuna cu Leonidas s-au prezentat la proces.Leonidas a fost interogat in legatura cu Leo iar el a spus ca Leo este copilul sau si a sotiei sale.Deusa a fost si ea interogata si a povestit cum i-a fost facuta inseminarea de catre Simone si ca Albierii i-a facut copilul in eprubeta.Si ca ea a crezut ca copilul va semana cu Edvaldo pt.ca asa i-a spus doctorul Simone.Ea a inceput sa planga si sa spuna ca ea a avut incredere in doctorul Albierii si in doctorita Simone.
Miro a fost in vizita la Ivette impreuna cu prietena ei si acolo a vazut-o pe Mel insarcinata.S-a dus acasa si i-a spus lui Xande ca Mel asteapta un copil iar Xande a venit la ea acasa sa o vada dar Mel a fugit si s-a inchis in camera si a amenintat ca daca Xande nu pleaca de la usa se va arunca pe geam.Xande a plecat dar i-a spus ca se va intoarce.
Lidiane a mers impreuna cu Creusa acasa la Karla si i-a spus sa nu ii mai trimita citatie lui Tavihnio pt.ca el nu poate sa aiba nici un copil cu o alta femeie pt.ca el nu a inselat-o.Odette a chemat-o si pe Karla pt.a-i spune lui Lidiane ca a fost cu Tavihnio si i-a aratat si niste poze in care se vedea ca ei doi sunt impreuna.
Jade i-a povestit lui Leo cum l-a cunoscut pe Lucas si cum s-a indragostiti de el.In timp ce Leo era la proces Jade a stat de vorba cu matusa si bunica lui si au venit in vizita Latiffa Zoraide si Nazira care i-au adus lucrurile si toate bijuteriile.Nazira s-a dus acasa la Said si i-a spus sa ii dea toate bijuteriile si hainele lui Jde sa le puna in valize ca ea sa le duca la Jade.Nazira i-a spus Ranyei sa ii faca bagajele lui Jade dar Ranya a protestat si i-a spus lui Said ca ea nu este servitoarea lui Jade dar Said a dat ordin sa ii fie trimise toate hainele si bijuteriile lui Jade.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

Edna e dusa rau cu pluta. cum sa intrebi barbatul daca nu s-a GANDIT vreodata la alta femeie? pai cum sa nu te gandesti niciodata la alta femeie? mai ales la varsta lui... are dreptate Albieri ca il sufoca.


Ramonika si pisicile www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550848/" target="_blank">Vladutz www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601305182027/" target="_blank">Bubulina www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550510/" target="_blank">Maritza www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550608/" target="_blank">Fulgushor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns countesa spune:

rezumatul episodului de ieri
Mel a invitat-o la ea pe Reghinihnia in timp ce nu era nimeni acasa in afara de o servitoare.Reghinihnia a fost lasta cu greu sa intre n curte dar dupa ce a intrat in casa s-a repezit la sicla cu bautura si a mers cu ea in camera la Mel si au inceput sa bea.Intre timp servitoarea a sunat-o pe Dalva care era la tribunal si i-a spus ce se intampla acasa iar Dalva i-a spus ca nu poate sa vina pt.ca trebuie sa intre in sala dar acasa a ajuns Telmihnia care a vorbit la telefon cu Dalva si i-a spus ca ea nu va pleca de acolo pana nu vina Maysa.Telmihnia s-a dus in camera lui Mel si a gasit-o vorbind cu Reghinihnia si careia i-a spus ca copilul pe care il asteapta nu este a lui Xande.Mel bea din sticla de bautura si Reghinihnia i-a spus ca i-a adus si droguri.Telmihnia a plecat de acolo si s-a dus sa se intalneasca cu Xande caruia i-a spus ca a Mel i-a confirmat ca copilul nu este a lui si Telmihnia i-a spus sa isi vada de viata lui pt. ca Mel nu mai are scapare.Xande a sunat-o pe Dora si s-a dus sa se intalneasca cu ea a sarutat-o si apoi s-au plimbat impreuna,dar au fost vazuti de Mel cand se plimbau pe plaja si se sarutau.Mel era acasa impreuna cu niste prieteni printre care Nando si Reghinihnia si erau in camera Maysei iar cand ea a venit acasa si i-a gasit acolo i-a scos pe toti din camera iar la Mel i-a spus sa plece din casa.Mel i-a raspuns ca Lucas nu stat cu ea pt.ca o iubeste ci pt.ca s-a nascut ea si ca nici nu o iubeste si nici nu a iubit-o niciodata si ca daca era dupa el si nu o avea pe ea de mult era casatorit cu fata din Maroc.
Edna era la proces si astepta sa intre la audieri si a plecat sa o caute pe Amalia pt.ca a vazut-o ca a vorbit cu Albieri.A gasit-o si a intrebat-o ce tot vorbeste cu Albieri si Amalia i-a spus ca ii scrie biografia.Edna i-a spus ca cum de il asculta pe Albieri ca sa-i scrie biografia pt.ca el nici nu stie ce a facut in viata pt.ca ea a fost tot timpul langa el si ea ii cunoaste toata viata.
Albieri a cautat-o pe Edna si in final a gasit-o acasa.A intrebat-o ce s-a intamplat de nu a gasit-o iar Edna i-a raspuns ca a fost sa o vada pe Amalia si ca a aflat ca Amalia ii scrie biografia lui Albieri.Edna l-a certat ca de ce nu a intrebat-o pe ea despre biografia lui iar Albieri i-a spus ca el prefera sa o povesteasca asa cum si-o aminteste nu sa aiba tot timpul pe cineva in spate care sa il corecteze ca nu o povesteste corect si ca sa saturant sa fie controlat tot timpul de catre Edna si ca ea sa ii spuna ce sa faca si ca el vrea sa isi traiasca viata nu sa fie tot timpul urmarit de Edna.Edna s-a enervat si atunci si-a dat seama si i-a spus lui Albieri ca si inainte si dupa ce s-au casatorit atunci cand o invita in oras el vroia sa fie insotiti ba de Simone ba de alt medic de la clinica pt.ca cu ea nu prea avea ce sa vorbeasca.Edna a plecat furioasa la tribunal.Acolo s-a intalnit cu Ivette care a intrebat-o ce s-a intamplat si unde este Albieri dar Edna i-a spus ca nu s-a intamplat nimic si nu o intereseaza unde este Albieri.
Lidiane a venit la tribunal pt. a vorbi cu Tavihnio si a-i spune ca a vazut pozele cu el si cu Karla dar Tavihnio i-a spus ca dupa ce se vor termina audierile va merge sa isi faca un test de paternitate pt. a-i demonstra ca nu el este tatal copilului Karlei.
Latiffa a mers acasa si i-a spus unchiului Ali ca Jade sta la niste prietene dar Nazira a spus ca de fapt jade sta in casa lui Lucas pt.ca a vazut o fotografie in care era Lucas,dar in fotografie era Leo iar matusa lui i-a spus Nazirei ca acela nu este Lucas ci este Leo.
Leo s-a intalnit la audieri cu Lucas si i-a spus ca Jade este la el acasa si ca vrea sa se casatoreasca cu ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns countesa spune:

Edna crede ca Albieri ii datoreaza ei toata cariera lui si toate realizarile lui pt.ca ea si-a sacrificat cariera si nu a realizat nimic pt.ea ci a facut totul pt.Albieri si acum crede ca poate sa ii controleze toata viata si ca Albieri ar trebui sa ii fie recunoscator.Eu sper sa se desparta Albieri de ea ii este mai bine singur.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns countesa spune:

eu sper sa il vad pana la sfarsit pt.ca s-ar putea ca tunci cand vor fi ultimele episode sa fiu in spital pt.ca vine bebe.Medicul de familie mi-a spus ca nu crede ca sarcina va fi dusa pana la sfarsit la 40 de sapt.si s-ar putea sa nasc mai repede la inceputul luni decembrie.Medicul meu ginecolog face programari cum sa nasti adica te internezi azi si maine nasti te tine 3-5 zile in spital depinde cum evolueaza starea mea si-a lui bebe.Sper sa fie bine si sa nu stau numai 4 zile si apoi sa vin acasa.Mai bine stau acasa in pat decat la spital cu toate ca am auzit ca spitalul este privat adica este a doctorului Schmith si ca este curat si frumos.
Apropo ce stiti despre dectorul SCHMIDT din Deva?poate aflu si alte pareri.va multumesc si sanatate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Countesa sunt super rezumatele tale!
Merci


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
www.flickr.com/photos/10138152@N02/sets/" target="_blank">...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns countesa spune:

rezumat episoadele de ieri si alaltaieri:
Lucas a fost audiat la proces impotriva lui Leonidas si el a spus ca nu vrea ca Leonidas sa il recunoasca pe Leo ca fiind fiul lui,pt.ca atunci el,Lucas isi va pierde identitatea.Leo este intrebat la proces daca vrea ca Deusa sa fie scoasa din certificatul sau de nastere iar Leo a raspuns ca nu, vrea ca ea sa fie trecuta ca fiind mama sa.Deusa a inceput sa planga de bucurie.
Mel s-a certat cu Maysa si i-a spus ca ea o sa se drogheze pana moare.Maysa a spus ca nu o intereseaza si ca ea o sa-si vada de viata sa.Maysa a plecat sa se intalneasca cu Said care a sunat-o dar nu a mai ajuns pt.ca s-a dus acasa la Xande sa vorbeasca cu el sa se impace cu Mel.El i-a spus ca Mel l-a asigurat ca copilul nu este a lui dar ca el o iubeste in continuare.Maysa i-a spus ca ea si Lucas il primesc in casa daca se impaca cu Mel si vor ca ea sa revina pe calea cea dreapta.Jura a venit sa ii spuna Maysei ca Mel i-a facut mult rau lui Xande dar ca ea nu mai vrea ca fiul sau sa sufere.
Maysa s-a intors acasa iar Dalva i-a spus ca a sunat un barbat care i-a cerut bani pt.a o rascumpara pe Mel si a spus ca va mai suna pt. a-i da adresa.Maysa si Dalva au asteptat sa sune telefonul iar spre dimineata telefonul a sunat si Maysa a plecat singura sa o ia pe Mel.Xande a venit seara la Maysa si i-a spus ca pleaca sa o caute pe Mel pe strazi.Maysa i-a dat cheile masinii sale pt.a o cauta pe Mel.Xande a ajuns acasa la Mel dimineata iar Dalva i-a spus ca Maysa a plecat sa o rascumpere pe Mel.
Clarise a fost si ea sunata de traficant si i-a spus ca daca vrea sa isi mai vada fiul in viata sa aduca bani.Clarise s-a dus sa il aduca pe Nando acasa dar cand a ajuns acolo nu avea destui bani sa plateasca dar a venit Maysa si a platit ea si pt.Mel si pt.Nando.
Cand a ajuns acasa cu Mel acolo era si Xande care a dus-o pe Mel sa se intinda pt.ca se simtea rau si a zis ca va naste.
Leonidas s-a dus dupa proces impreuna cu Tavihnio,cu Ivette si cu Laurinda sa bea ceva.Ivette si Laurinda au plecat spre casa dar Ivette si-a amintit ca nu mai are telefonul la ea si s-au intors la bar dar Leonidas nu mai era acolo pt.ca intre timp a primit un tel.de la Alicinihnia care i-a spus ca il invita la barul Nefertiti.Ivette a ajuns si ea la bar si l-a gasit pe Leonidas discutand cu Alicihnia.S-a dus la el iar Alicihnia i-a spus sa nu faca scandal ca ea l-a chemat pt. a-i spune despre petrecerea pe care o pune la cale pt. ea.
Lucas s-a dus acasa la Deusa pt.a o cauta pe Jade dar aceasta i-a spus ca Leo a plecat cu Jade dar nu stie unde.Lucas s-a dus pe plaja si acolo a vazut-o pe Jade care dansa pt.Leo si s-au luat amandoi la bataie iar Jade a fugit.Pana la urma Leo si Lucas s-au impacat.iar Lucas i-a spus ca el o iubeste foarte mult pe Jade iar ea va fi cu el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Countesa multumim.Am vazut si eu parte buna aseara.
Din pacate eu nu te pot ajuta cu ceea ce ai intrebat:suntem din localitati diferite...Tu nu vorbesti pe odisee?Poate stiu fetele de acolo.Legat de serial sa inteleg ca nu se sfarseste luna asta?Ca inseamna ca sunt in aceeasi oala cu tine.Eu plec la Bucuresti pt o operatie la inceputul lui decembrie...Fetelor care puteti sa ne faceti si noua rezumatul cu ultimile episoade daca nu se sfarseste luna asta.Va rog.Multumesc.
Eu zic ca Albieri are ceea ce merita.El si-a permis sa fie Dumnezeu si sa schimbe atatea vieti.Edna e mic copil fata de ce a facut el cu altii.Si amandoi sunt vanitosi si cred ca lumea a inceput cu ei.
Ce mi-ar place s-o ciufuleasca Ivette pe Alicinha.Si am inteles ca Tavinho afla cum au facut scorpiile cu copilul.Si atunci va mai plati totusi pensie alimentara?

www.flickr.com/photos/14052028@N08/" target="_blank">
nu mor caii cand vor cainii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Alicinia va primi cat de curand ce merita, si fara grija ca nu-i va merge cu Ivette.
Nu mai retin exact, dar cred ca pana la urma Tavinio va plati totusi ceva pentru cresterea copilului, chiar daca descopera pana la urma prin ce metoda a ramas Karla gravida cu copilul lui.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput