clona (2)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dearChris spune:

multumim Countesa
off tot cautam subiectul asta la Arta
nu stiam ca este aici, la barfe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns countesa spune:

rezumatul episodului de ieri.
Nando l-a asteptat acasa pe tatal sau pt.a vorbi cu el.Tatal sau s-a certat cu el si a inceput sa il bata pt.ca Nando a vrut sa plece de acasa pt.ca el a venit pt.a vorbi cu fiul sau.Nando l-a batut si l-a aruncat pe jos si apoi a plecat nervos.Ecsobar si-a revenit cu greu si s-a ridicat de jos.Clarise a venit acasa impreuna cu Roger iar Roger si-a last portofelul pe masa si a mers cu Clarise in dormitor.Nando a aparut din senin acasa si s-a dus in camera de zi unde a vazut portofelui lui Roger l-a deschis si i-a furat toti banii pe care acesta ii avea.Roger si Clarise au fost sa i-a masa si cand a venit nota de plata Roger a vrut sa plateasca dar cand a deschis portofelul a observat ca nu mai are nici un ban.I-a spus lui Clarise ca este sigur ca avea bani la el,dar crede ca i-au fost furati din portofel de un angajat de a lui si atunci cand ajunge din nou la servici il va concedia.Clarise incepe sa planga si ii spune ca banii i-au fost furati de Nando care se drogheaza.
Jade participa la consiliul de familie unde se va hotara soarta s-a.Ali si Abdul il intreaba pe Said ce va face se va insura cu Jade sau o va lasa in voia sortii.Said nu stie ce hotarare sa i-a iar Ali ii lasa timp de gandire 2 luni si abia apoi va decide ce va face cu Jade.
Odette merge in vizita la Tavihnio la birou si ii spune ca are un baiat cu fata ei si ca i-a intentat proces pt.a-si recunoaste copilul si pt.ai plati pensie alimentara.Tavihnio i-a spus ca el nu are nici un copil in afara casniciei.
Mel vorbeste cu Telmihnia si o roaga sa o ajute sa scape de droguri dar in timp ce vorbeau Mel s-a enervat si a plecat de acasa.Dalva a venit la ele cu o tava cu suc si a intrebat-o pe Telmihnia ce s-a intamplat iar aceasta i-a spus ca Mel s-a enervat si nu a mai putut sa o opreasca.
Mel a plecat de acasa de 10 zile si era cu Reghinihnia in oras stand pe jos.Reghinihnia a venit la ea si a intrebat-o daca mai vrea sa prizeze ceva.Mel i-a raspuns ca nu pt.ca este din nou insarcinata si nu mai vrea sa ii faca rau copilului.Mel merge sa ii spuna lui Xande ca va avea un nou copil dar il zareste pa acesta cu Dora o prietena de-a lui cu care era pe punctul de a se saruta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Ati vazut ca sunt ultimele 2 saptamani din Clona...?

------------------------

www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3286839" target="_blank">Diverse; www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3219207" target="_blank">Cununia civila; www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3374760" target="_blank">Nunta noastra; www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3545232" target="_blank">Luna de miere-Rep.Dominicana; www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3897115" target="_blank">Cuba; www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=4019345" target="_blank">Fuerteventura; www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=4106995" target="_blank">Pisica mea;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Multumim, Countesa in continuare ptr. rezumate!!!
Dana n., eu intr-un fel ma bucur ca se termina, o data pentru ca nu am vazut niciodata finalul si sunt tare curioasa, si a doua, fiindca am o grija seara, sa nu pierd episodul!!!

Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns countesa spune:

eu stiu ca mai sunt 20 de episode,pt.ca ieri a fost episodul 230 si in total sunt 250 de episoade.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

quote:
Originally posted by countesa

eu stiu ca mai sunt 20 de episode,pt.ca ieri a fost episodul 230 si in total sunt 250 de episoade.



Am gresit eu.Astia spuneau ultimele saptamani si nu stiu de ce eu intelegeam ultimele 2 saptamani.
Oricum este pe sfarsite.

------------------------

www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3286839" target="_blank">Diverse; www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3219207" target="_blank">Cununia civila; www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3374760" target="_blank">Nunta noastra; www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3545232" target="_blank">Luna de miere-Rep.Dominicana; www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3897115" target="_blank">Cuba; www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=4019345" target="_blank">Fuerteventura; www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=4106995" target="_blank">Pisica mea;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

countesa - fa rezumatul si la episodul de ieri, ca am fost plecata in oras si cand am ajuns acasa am vazut ultimele 5 minute doar.


Ramonika si pisicile www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550848/" target="_blank">Vladutz www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601305182027/" target="_blank">Bubulina www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550510/" target="_blank">Maritza www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550608/" target="_blank">Fulgushor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns countesa spune:

rezumat episodul de ieri.
Odette a sunat-o pe Lidiane si i-a spus ca fiica ei are un copil cu Tavihnio,si caa fost la el la birou dar nu a putut vorbi cu el si atunci s-a gandit ca ar trebui sa vorbeasca cu ea si sa ii spuna.Lidiane cand a auzit s-a prabusit pe pat si a lesinat.Creusa era acolo si cand a auzit s-a albit la fata.Apoi Creusa s-a dus la Odette si i-a spus ca ea nu mai sta in casa lui Lidiane dar Odette i-a spus ca acum chiar are nevoie de ea acolo pt. a-i surprinde reactia lui Tavihnio atunci cand v-a primii citatia de la tribunal.
Mel este insarcinata si s-a dus la Xande pt.a vorbi cu el si a-i spune de copil dar Xande era cu Dora .Mel a plecat si a hoinarit pe strazi.A aratat-o cum a evaluat sarcina cred ca pana prin luna a 8-9-a.In luna a 4-a a sunat acasa si i-a spus mamei sale ca este insarcinata in luna a 4-a dar a continuat sa se drogheze si a mers o singura data acasa dar acolo s-a certat cu Maysa si a plecat in graba.
Lucas a vorbit cu Lobato care i-a spus sa o duca pe Mel la un psiholog chiar la psihologul lui.Lucas a spus ca o va duce dar nu stie cand va veni acasa.
Mustafa s-a certat cu Noemia pt.ca aceasta era la bar la Jura si nu purta val si isi expunea chipul.
Amin s-a dus in vizita la Karla pt.a vedea bebelusul dar a ramas cu ochii atintiti asupra Karlei.
Leo s-a dus in vizita la Albierii si i-a spus ca a doua zi va incepe procesul si ca daca Albierii va spune despre el ca este o clona atunci nu il va mai vedea niciodata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns countesa spune:

rezumatul episodului de ieri.
Said s-a decis ce va face in privinta lui Jade si i-a spus ca se va casatori cu ea,dar Jade a spus ca ea nu se mai casatoreste cu el.Atunci Ali i-a spus sa isi i-a lucrurile si sa plece pt.ca nu va sta nici in casa lui si nici in casa Latiffei.Jade si-a luat lucrurile si cand a vrut sa plece din casa Samira a venit la ea si i-a dat in dar valul pe care il primise de la Mohamed pt.ca stia ca Jade nu va renunta la val.Jade a plecat plangand iar cand a iesit din casa s-a uitat in sus si Said o privea cum pleca si avea ochii in lacrimi.Jade s-a plimbat pe strazi pana a ajuns pe plaja unde s-a intalnit cu Leo.A vorbit cu el i-a spus ca acum este libera sa faca ce vrea nu ce vor altii iar Leoa intrebat-o daca are unde sa doarma iar ea i-a spus ca nu si el a chemat-o sa stea cu el.Jade i-a spus ca Lucas nu ar fi facut niciodata asa ceva si nu ar fi dus-o la el acasa daca ea pleca de acasa si nu mai avea unde sa stea.Leo a dus-o la el acasa si a prezentat-o mamei sale dar Deusa nu a crezut ca ea este fata de care Leo este indragostit si ca ea chiar exista nu este doar in imaginatia lui Leo.Au urcat impreuna in camera si acolo Leo a sarutat-o.Deusa i-a spus lui Edvaldo,mamei si matusii sale ca Leo a venit in vizita cu fata din Maroc iar Edvaldo i-a spus sa il lase pe Leo in pace pt.ca si asa este stresat pt.audierea ce va avea loc maine.
Leo a fost in vizita la Albieri si l-a rugat sa nu spuna la proces ca el este o clona dar Albierii i-a spus ca el este ca si copii care sunt produsi in eprubeta si deci este o fiinta umana si el asta o sa sustina la audiere.
Edna a gasit printre lcrurile lui Albieri un plic in care era o scrisoare in care era scris :cu toata dragostea.Si ea a crezut c este pt.o alta femeie si l-a intrebat pe Albieri pt. cine este cadou si el i-a spus ca este pt.ea dar Edna nu l-a crezut si l-a intrebat daca este vorba de o alta femeie.Albierii i-a raspuns ca nu este vorba de alta femeie iar Edna l-a intrebat daca o mai iubeste iar Albierii i-a spus ca o iubeste.
Lucas statea in pat si era foarte agitat si nu putea sa doarma iar Maysa l-a intrebat daca nu vrea sa ii dea un calmant.Lucas a coborat in living unde a gasit-o pe Ivette dansand.El s-a dus si a vorbit cu ea si i-a spus ca nu stie ce sa se mai faca cu viata lui.Ivette l-a sfatuit sa o sune pe Jade.Lucas a sunat-o dar ea nu i-a raspuns pt.ca era pe plaja impreuna cu Leo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NinaR spune:

Ieri de ce nu a fost difuzat serialul?

Orice fapta isi are rasplata ei
Nina

Mergi la inceput