clona (2)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Poate ne povesteste cineva si episodul din seara asta.Sotul meu se uita la meci si nu am putut sa il vad.L-am lasat ca maine este ziua lui si nu am vrut sa il supar.

------------------------

www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3286839" target="_blank">Diverse; www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3219207" target="_blank">Cununia civila; www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3374760" target="_blank">Nunta noastra; www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3545232" target="_blank">Luna de miere-Rep.Dominicana; www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3897115" target="_blank">Cuba; www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=4019345" target="_blank">Fuerteventura; www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=4106995" target="_blank">Pisica mea;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns countesa spune:

rezumatul episodului de ieri nr 221.
Mohamed trebuie sa se casatoreasca dar el nu vrea.Cand este la petrecerea de logodna apare Latiffa si inainte sa intre este prezentata ca mireasa.Latiffa intra se intalneste cu Mohamed si il intreaba a cui este petrecerea de nunta si de ce el este imbracat in haine de mire.El ii spune ca este petrecerea lui.Merg impreuna in camera sa vorbeasca si Mohamed se aseaza in genunchi in fata Latiffei si ii spune ca el nu vrea sa se insoare.
Abdul este anuntat ca vine mireasa.Mohamed apare in fata miresei adus de Abdul iar cand acesta ii cere sa ii de aurul cumparat pt.mireasa Mohamed lesina.Este dus in camera si ramane acolocu Latiffa si cu Ali si Zoraide.La un moment dat se trezeste si intreaba unde este iar Ali ii spune ca este la petrecerea lui de logodna apoi o vede pe Latiffa iar Mohamend lesina iar.Latiffa il intreaba pe Ali daca Mohamed poate fi dus acasa pt.a fi tratat si daca ii da un document scris pt.a putea pleca cu el in starea in care este.Ali ii spune ca ii va da aceasta permisiune.In acest timp Abdul spune ca logodna va avea loc in alta zi ,iar Zoraide ii spune Latiffei ca mireasa nu vrea sa renunte la Mohamed/
Ivette merge in vizita impreuna cu prietena ei la Leonhzinio iar acolo se intalneste numai cu Maysa si cu Dalva dar in timp ce ele stateau linistite apare pe usa Mel care irca nervoasa in camera ei si isi cauta drogurile pe care le-a ascuns acolo,iar Dalva ii spune ca nu sunt nici un fel de droguri acolo dar Mel se duce la Maysa si ii spune sa ii dea bani pt.a-si cumpara droguri ca altfel se va vinde pe strada .Pana la urma Maysa ii da banii ceruti si Mel pleaca.
Jura merge cu Reghihninia acasa la ea dar acolo i se spune cred ca de catre tatal fetei ca el nu are nici o fata.Jura pleaca si ii spune fetei sa nu se mai apropie de barul ei ca altfel cheama politia.
Jade merge cu Ranya si cu Said intr-un bar dar inainte de a ajunge acolo Jade il zareste pe Leo sarutandu-se cu o fata si se apuca de plans.Jade crede ca Leo este Lucas.Said le spune la amandoua sa incerce sa se intaleaga ca daca nu se inteleg el pleaca si le lasa pe amandoua in casa singure.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Mersi!

------------------------

www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3286839" target="_blank">Diverse; www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3219207" target="_blank">Cununia civila; www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3374760" target="_blank">Nunta noastra; www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3545232" target="_blank">Luna de miere-Rep.Dominicana; www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3897115" target="_blank">Cuba; www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=4019345" target="_blank">Fuerteventura; www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=4106995" target="_blank">Pisica mea;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

quote:
Originally posted by dana n.
www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=4106995" target="_blank">Pisica mea


vai ce pisica frumoasa ai.... e o dulceata,seamana oarecum cu vladut al meu. imi vine sa o mananc...
si pozele sunt f reusite...


Ramonika si pisicile www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550848/" target="_blank">Vladutz www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601305182027/" target="_blank">Bubulina www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550510/" target="_blank">Maritza www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550608/" target="_blank">Fulgushor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gyanne spune:

fetelor, pe alicinia o mai suportam mult? cat ii mai tin minciunile? mie mi se pare odioasa fiinta asta
pupicei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns countesa spune:

Lucas s-a intalnit cu Jade a zarit-o cand ea era la scoala pt.a o astepta pe Kadijja.el a coborat din masina si s-a dus la Jade pt.a vorbi cu ea dar Jade i-a spus sa plece ca nu cumva sa il vada Kadijja.Lucas i-a spus sa se intalneasca in apartamentul sau.jade i-a raspuns ca nu stie daca merge.Jade s-a dus acasa si s-a asezat la masa impreuna cu Ranya si i-a cerut servitoarei sa ii aduca un ceai dar Ranya i-a spus ca ea nu vrea sa stea cu Jade la masa si ca acum ea este prima sotie si i-a spus servitoarei sa nu o serveasca pe Jade.Jade s-a enervat si a plecat in camera ei.Apoi si-a luat valul si a plecat sa se intalneasca cu Lucas.S-au intalnit la el in apartament iar el i-a spus ca ar vrea sa fie impreuna.Jade i-a spus ca ea s-a saturat de faptul ca el tot timpul cand este impreuna cu ea si este chemat acasa da repede fuga si de ea uita si ca ea si-a sacrificat viata pt. a fi cu el.Ea a plecat iar Lucas a fugit dupa ea si s-au intalnit pe plaja si se parea ca s-au impacat si s-au sarutat cand a sunat telefonul lui Lucas era Maysa care il chema acasa pt.ca Mel ii vanduse masina.
Clarise a mers impreuna cu Carol la un restaurant unde stia ca va fi si Roger.L-au vazut pe Roger stand la o masa si ele s-au asezat aproape de el pt.al vedea mai bine.Dar a aparut Alicihnia care l-a sarutat pe Roger iar Clarise i-a vazut.Apoi Clarise s-a dus la baie iar Alicihnia s-a dus dupa ea iar acolo au inceput sa se bata si au fost despartite de Carol.
Prietenul lui Carol l-a anuntat pe Tavinhnio ca el va fi avocatul lui Lucas in procesul pe care tatal sau l-a deschis pt.ca Leo sa fie trecut pe numele lui si ca Leonzihnio sa fie trecut ca tatal iar sotia lui ca mama.
Nu imi aduc aminte cum o cheama pe tipa pt.care Creusa a furat sperma lui Tavihnio iar aceasta s-a inseminat a ramas insarcinata iar ieri a nascut iar copilul va purta numele Octavio.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

quote:
Originally posted by Ramonika

quote:
Originally posted by dana n.
www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=4106995" target="_blank">Pisica mea


vai ce pisica frumoasa ai.... e o dulceata,seamana oarecum cu vladut al meu. imi vine sa o mananc...
si pozele sunt f reusite...


Ramonika si pisicile www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550848/" target="_blank">Vladutz www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601305182027/" target="_blank">Bubulina www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550510/" target="_blank">Maritza www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550608/" target="_blank">Fulgushor



Mersi!Si pisicuele tale sunt frumoase!Vad ca si ele au obiceiul de a dormi cu picioarele in sus!

------------------------

www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3286839" target="_blank">Diverse; www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3219207" target="_blank">Cununia civila; www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3374760" target="_blank">Nunta noastra; www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3545232" target="_blank">Luna de miere-Rep.Dominicana; www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3897115" target="_blank">Cuba; www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=4019345" target="_blank">Fuerteventura; www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=4106995" target="_blank">Pisica mea;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

quote:
Originally posted by gyanne

fetelor, pe alicinia o mai suportam mult? cat ii mai tin minciunile? mie mi se pare odioasa fiinta asta
pupicei



O sa i se taie si ei macaroana, mai ai putina rabdare.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns countesa spune:

rezumatul episodului de ieri.
Mohamed a fost adus de catre Latiffa acasa nu inainte de ai da un ceai care sa il tina adormit pe tot parcursul drumului.Cand l-a vazut Nazirra intins pe targa a crezut ca a murit dar Latiffa i-a spus ca este doar adormit.Cand s-a trezit si a vazut-o pe Latiffa langa el a intrebat-o ce s-a intamplat si ea i-a spus ca a reusit sa il aduca acasa.Mohamed i-a spus Latiffei sa nu le spuna copiilor ce era sa faca niciodata,adica sa isi ia o alta nevasta.
Karla a fost vizitata la spital de mama ei si de Creusa si mama ei i-a facut poze cu bebelusul care se va numi Octavio,pt.a publica pozele in revistele de scandal si pt.a fi vazute de Tavihnio.
Jura a avut oaspeti o cantareata si toti au cantat si au dansat.In acest timp a venit Mel care a intrebat unde este Xande iar Jura i-a spus ca Xande invata.Mel a spus ca sta sa il astepte dar nu a stat mult si a luat o piatra si a zgariat o masina care era parcata in fata barului.
Lucas s-a intalnit cu Leo la firma iar Tavihnio a venit la Lucas sa ii arate niste hartii iar Lucas i-a spus ca de ce nu ii arata acele acte clonei ca si asa Tavihnio nu il crede pe lucas in stare sa rezulve problemele de la firma.
Xande a plecat sa o caute pe Mel in urma unui telefon primit de la Dalva care i-a spus ca Mel a plecat de acasa si nu se stie unde este.A cautat-o pe plaja si acolo s-a intalnit cu Miro si l-a intrebat daca nu a vazut-o pe Mel iar el a spus ca nu a vazut-o,iar Xande a spus ca o cauta in continuare.
Lucas s-a dus sa isi recupereze masina care ii fusese vanduta de care Mel pe droguri.A mers cu taxiul intr-un cartier rau famat unde pana la urma s-a intalnit cu cel care i-a luat masina si care i-a cerut o anumita suma de bani pt. a i-o inapoia.Lucas s-a inteles cu el la bani si pana la urma si-a recuperat masina.
Albierii a plecat la masa cu Amalia pt.a-i povesti despre clona pe care el a facut-o.Intre timp la clinica a parut Edna care fusese in oras la manichiura si s-a intalnit cu Ana si a intrebat-o unde este Albierii ca trebuie sa mearga la masa cu el iar Ana i-a spus ca Albierii deja a plecat la masa cu Amalia.Ana l-a intrebat de Escobar la ce restaurant s-a dus Albierii acesta i-a spus iar Ana a spus ca si ea merge la acelasi restaurant.
Jade s-a intalnit cu Said si i-a spus ca vrea ca totul sa fie ca la inceput intre ei dar Said a respins-o si a plecat.
Ranya a aparut in usa lui Jade si s-a uitat urat la ea pt.ca a vorbit cu Said.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns countesa spune:

rezumatul episodului de vineri.
Mohamed este acasa cu Latiffa la ei in camera si apare Samira care le spune ca a sunat unchiul Abdul si ca va veni in vizita dupa cina cu viitoarea mireasa a lui Mohamed.Mohamed se sperie si se gandeste ca acum nu va mai putea scapa de logodna,dar o intreaba pe Latiffa ce sa faca ca sa scape.
Kadijja merge in vizita la unchiul Ali impreuna cu Munir,Ranya si sora Ranyei.Dar inainte de a pleca ii spune lui Ranya ca Jade nu poate merge cu ele pt.ca doarme.Apoi merge la Jade si ii spune ca ea,Ranya si sora ei vor pleca in vizita la unchiul Ali iar Said va ramane acasa cu Jade.Jade este foarte fericita.Dupa plecarea lor Jade coboara din camera imbracata in costum de dans si incepe sa danseze in fata lui Said.Il ademeneste in camera iar cand Said vrea sa puna mana pe ea si sa o sarute Jade ii spune ca nu se poate pt. ca nu sunt casatoriti.
Este ziua nuntii lui Leonidas cu Ivette.Toate sunt aranjate dupa cum a dorit Ivett,dar totusi nu merge asa cum s-ar dori.Mel nu vrea sa se imbrace in haine de gala pt.a participa la nunta.Este imbracata in blugi si tricou si nu vrea sa se schimbe.Merge jos si se cearta cu Maysa ii rupe bluza de pe ea si apoi fuge in camera.Maysa se aseaza pe jos si inecepe sa planga pt.ca nu mai stie ce sa se faca cu Mel.In acest moment apare Ivette care merge la Mysa si o ajuta sa se ridice si ii spune ca si ea a avut un nepot care era dependent de droguri si ca si ei i-a facut mult rau cand a locuit cu ea,si la un moment dat i-a rupt si piciorul.Dar ca a reusit sa se vindece si acum este realizat si la casa lui.Dupa ce a plecat Maysa in camera sa se schimbe una dintre servitoare a intrebat-o pe Ivette ce mai face nepotul ei.Iar Ivette i-a spus ca ea nu are nici un nepot ci a spus toate astea sa o linisteasca pe Maysa. Alicihnia a venit sa se intalnesca cu Roger pe care l-a sarutat.Roger vorbea cu Zein care a fost invitat la nunta lui Ivette cu Leonidas.Cand a auzit Alicihnia cu cine se marita Ivette nu i-a venit sa creada ca Ivette chiar face nunta cu Leonidas,pt.ca stia ca la un moment dat nu au mai fost impreuna.
Karla a facut impreuna cu mama si cu bebelusul Octavio poze care vor fi publicate in reviste de scandal.

Mergi la inceput