Un ajutor pentru Sonia (2)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns suzy78 spune:

Buna dimineata,

ma bucur nespus de mult ca Sonia e tot mai bine si crese.....asta e cel mai important........

tu nu esti calare pe ea......o iubesti si vrei sa fi la curent cu tot c ei se intampla.....care este un lucru minunat.......pt ea tu, esti cea mai importanta.....


Suzy 78, mami de bebe Nicolas Mihai - 27 februarie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

quote:
Originally posted by kay

mamicilor, am nevoie de putin ajutor. s-au cam blocat conturilea. adica nu prea mai intra bani, asa ca as avea nevoie, daca stiti cum, sau daca stiti oameni care sa lucreze la reviste, ziare... sau daca puteti sa ma ajutati sa trimit un mail catre aceste publicatii... eu am incercat. de fapt incerc de cateva ore bune, da nu reusesc nimic. ba nu gasesc adrese, ba nu stiu sa trimit la mai multi etc. daca vreti, va dau eu text si poze. adica trimit un mail cui poate sa ma ajute si sa-l forword-uiasca...

heeeeeeeeelp !!!

oana si Sosonica 6.06.2007 Sonia
ACTE diferite interventii, diagnostice etc.


asa creste Sonia

100.000 USD pt a salva viata Sosonicii cont RON : RO59RNCB0318088189010001!!!



Oana,trimite-mi si mie,poze si text,am sa-mi fac timp si vad ce pot face...Data trecuta cind am trimis mail cunoscutilor mei, cu povestea Soniei...,am trimis si la mai multe firme mari,nume foarte cunoscute noua...,am intrat pe google,am dat search cuvintul respectiv,am gasit pagina lor si acolo am trimis pur si simplu la rubrica contact...Mi s-a parut simplu si sa stii ca a mers,mi-au trimis si mail back,cu scuze ca fondul alocat acestor situatii este 0 ...bla,bla...,merita incercat ORIUNDE...,dar absolut ORIUNDE...
Asa ca am sa fac inca o data asta,doar sa-mi gasesc mai mult timp,daca nu azi...,miine...,daca nu,miine...,poimiine...,o rezolvam noi cumva...
Sint foarte fericita sa aud ca sinteti asa de bine,va imbratisam tare pe amindoua

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">Miracole exista,trebuie doar sa credem in ele...
Sonia /Edy /www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Darius
Mindrete de Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

am uitat adresa...
dandusa2002@yahoo.co.uk

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">Miracole exista,trebuie doar sa credem in ele...
Sonia /Edy /www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Darius
Mindrete de Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

raportam :

3100 gr

5 ml suc portocale (pt ca s-a constipat si trebuia intervenit !)

tinut singura biberonul 1-2 minute. stiu ca nu o sa se mai repete curand si a fost un accident, dar asa fericita am fost ! sa vedeti ce plangeam ca proasta si ea se uita cu ochii ei mari la mine si nu intelegea ce are mama asta nebuna...

azi am imbracat-o cu costumasele de la Cristina 1974, care ii sunt mari ca circumferinta, dar mici la talpita... deci suntem pe picior mare!!! pupam si multumim Cristina !

de 2 zile Sonia nu mai doarme ziua fara mine. a mai dormit fara mine, in germania si aici cand simteam ca ma trece o raceala, dar cred ca acum e mama-dependenta... daca stau cu ea in camera, indiferent ce fac, e linistita. cum am iesit, ajung pana in sufragerie si incepe... ma intorc, liniste. e ca in filmele cu aia care cand se intorc cu spatele se maimutareste cineva in spate, cum se intoarc cu fatza fluiera uitandu-se pe cer... asa si a mea. parca are buton de switch on/off... asa ca ne asezam la birou, eu pe fotoliu si ea placintita pe burta pe mine, eu cu picioarele pe birou, ca sa nu scap copilu si ea cu suzi in gurita si imi iau laptop-ul pe genunchi si intr-un echilibru precar fac treaba pe net... deeeeci, e mama-dependenta, sau doar isi bate joc de mine !

azi am ras cu lacrimi... stiti reclama aia cu "il stii pe ala mic, negru de respira greu? e ta-su dom`ne !" asa si eu... mi-am luat interfon ca sa o aud din toate colturile casei ( cu toate ca in curand, fiind mama-dependenta cred ca va trebui sa ma mut in garsoniera ca sa fiu mereu in raza ei auditivo-vizuala) si se aude cum respira prin interfon... asa ca am adaptat textul : "o stiti p`aia mica, albastra, de respira greu? e fi`mea !!!" am ras ceva...


stuart, a ajuns pachetul de la tine ! maine va ajunge si la mine. iti multumim mult si pupam mult, mult, mult !

Chris, stiu ca nu mai ai net, dar sa stii ca te-am uitat si azi !

dandusica, multumesc. ti-am trimis mailul de 2 ori, ca sa fiu sigura ! de fapt l-am trimis din greseala a 2-a oara... pupam ! a, vroiam sa te mai intreb ce-ai rezolvat cu ajutorul de la biserica? ca n-ai mai zis nimic...

mai citesc si mai scriu ceva, ca se cam foieste Sonia, si daca se scoala si nu "ma miroase"e grav !

pupam si noapte buna in caz ca nu mai ajung in seara asta

oana si Sosonica 6.06.2007 Sonia
ACTE diferite interventii, diagnostice etc.


asa creste Sonia

100.000 USD pt a salva viata Sosonicii cont RON : RO59RNCB0318088189010001!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chris27 spune:

Oana,am net inca!Maiine plecam...si n-o sa mai am!Citeam zi de zi ce scrii despre Sonia!...Super vesti mi-ai dat!Plec linistita!...Sa dea d-zeu sa va mearga bine si de acum incolo...sa fie numai vesti bune!Va pup cu mare drag!


Album foto | Slideshow
excursie
www.sonia.as.ro/" target="_blank">ajutati o fetita minunata!
casuta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

Oana,
am dat datele necesare la biserica...,dar a fost o situatie in care nu am reusit sa vorbesc cu preotul,pentru ca era slujba si restul...,data viitoare a fost mama si la fel,nu a reusit sa vorbeasca cu el,sa vedem ce ne spune...,acum astept o alta data viitoare cind va merge mama la biserica...,probabil curind..si va reusi sa vorbeasca cu el...Atunci cind a venit la noi acasa...,mi-a zis ca ei fac tot posibilul...
Am primit mail-ul tau,acolo am vazut o poza noua cu Soso...,frumoasa tare...,minunati ochisori

Eu ,nu i-as da totusi suc de portocale,chiar daca este constipata...,provoaca arsuri gastrice...,este foarte greu tolerat...,eu de cite ori am avut probleme cu constipatia Crinutei,i-am bagat o bucatica mica de supozitor cu glicerina,care de fiecare data a avut efect...Parca si Debridatul ajuta...


www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">Miracole exista,trebuie doar sa credem in ele...
Sonia /Edy /www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Darius
Mindrete de Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxie spune:

Am urmarit mereu ce s-a postat aici. M-a intrebat mai multa lume de cati bani este nevoie pentru ca au inteles din reportajul de la prima (eu nu l-am vazut) ca e nevoie de aproape 1 milion de dolari(!?). Cate operatii mai trebuie sa faca Sonia? Si cati bani sunt necesari? De asemeni cineva a sugerat ca ar trebui actualizata povestea Soniei de pe www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">http://www.helpsonia.com/povestea-soniei precum si varianta in limba engleza cu evolutia de dupa operatie. Poze am vazut ca sunt acolo de dupa operatie.
Multi pupici Soniei si sa stiti fetelor ca ma gandesc in fiecare zi la voi.

Roxie, bubulutza Denisa (23 decembrie 2005)si bebe Mihnea Sebastian (11 ianuarie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Paflo spune:

Ma bucur ca Sonia creste vazand cu ochii!Oana, tocmai i-am trimis linkul site-lui vostru si mamei si a promis ca incearca sa faca si ea ceva la ea la serviciu ptr a mai aduna fonduri.Te pupam,

Florina si Sofia (09.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

Roxie, suma este de 100.000 pt SUA si 50.000 pt Germania.
paflo, multumesc si pup. plange broasca. gotta go !

pupici

oana si Sosonica 6.06.2007 Sonia
ACTE diferite interventii, diagnostice etc.


asa creste Sonia

100.000 USD pt a salva viata Sosonicii cont RON : RO59RNCB0318088189010001!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

raportam :

3160 gr,
54 cm,
rade mai mult,
manaca 100 la o masa,
e tare cumintica.

asta a fost raportul de azi !

au aparut Glamour si Q magazine. sunt atat de obosita de nu stiu de mine. ma duc sa fac o baie cat doarme Soso... va pup si revin !

oana si Sosonica 6.06.2007 Sonia
ACTE diferite interventii, diagnostice etc.


asa creste Sonia

100.000 USD pt a salva viata Sosonicii cont RON : RO59RNCB0318088189010001!!!

Mergi la inceput