Un ajutor pentru Sonia (2)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

Ma bucur ca ati reusit sa pastrati toti banii pentru operatia ce va urma ! Toata stima si respectul pentru cel care a donat banii, e bine ca mai exista si astfel de oameni !

Cu dezvoltarea Soniei, stai linistita, exact asa era si Gongutza mea, de intrasem la idei vazand si auzind pe la alte mamici cate si mai cate faceau copiii lor ! Si ea a fost copil nascut la termen, cu greutate normala, fara probleme majore ! Nici macar caruselul n-o interesa, se uita dupa noi si dupa alti oameni si-atat, abia la 4 luni a pus mana pe o jucarie ! Cand i le intindeam se uita la ele ca la felul paispe, si se ferea de ele parca o muscau ! Tot asa nu radea, doar zambea; ca s-o facem sa rada ne chinuiam din rasputeri, am reusit o data cand am falfait o punga de gunoi, si cam atat ! Am avut intodeauna impresia ca e cam cu o luna-2 in urma, ca dezvoltare fizica si psihica, fata de varsta ei (adica la 6 luni facea ce altii faceau pe la 4). Dar fiecare copil cu ritmul lui, eu zic sa stai linistita ! A mea de exemplu nici la 1 an si 4 luni nu-si tine biberonul, dar pt ca nu vrea, nu pt ca n-ar putea sau n-ar sti !

Stai linistita, important e sa ia in greutate si sa nu se imbolnaveasca, si sa strangeti banii ! Restul vine de la sine !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

mamicilor, am nevoie de putin ajutor. s-au cam blocat conturilea. adica nu prea mai intra bani, asa ca as avea nevoie, daca stiti cum, sau daca stiti oameni care sa lucreze la reviste, ziare... sau daca puteti sa ma ajutati sa trimit un mail catre aceste publicatii... eu am incercat. de fapt incerc de cateva ore bune, da nu reusesc nimic. ba nu gasesc adrese, ba nu stiu sa trimit la mai multi etc. daca vreti, va dau eu text si poze. adica trimit un mail cui poate sa ma ajute si sa-l forword-uiasca...

heeeeeeeeelp !!!

oana si Sosonica 6.06.2007 Sonia
ACTE diferite interventii, diagnostice etc.


asa creste Sonia

100.000 USD pt a salva viata Sosonicii cont RON : RO59RNCB0318088189010001!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzy78 spune:

Buna,

Ma bucur alturi d evoi de vestile primite......exista si oameni cu suflet mare si cu posibilitati.

Sosonica este un copil frumos, luptator si cae ne da o lectie de vioata tuturor.....cu greutatea o sa recupereze....eu m-am nascut la 40 sapt cu 1.500kg si la 3 luni aveam 2.400 kg.....nici un medic nu-mi dadea sanse d eviata....Acum am 30 ani un copil minunat si sunt sanatoasa tun....Copii care stau la incubator si i-au pefruzii sunt mai rezistenti decat ceilalti.

Pupam mami Oana care-si ingrijeste bebe cu devotament si lupta pt sanatatea ei.......si Sosonica sa creasca mare si sa uitati de acest episod marcant din viata vostra.

Problemele din viata personala ....sunt doar ale tale......si doar tu poti sa le rezolvi in functie de cum simti.

Numai sanatate si multa putere in aceasta lupta.

Si noi ne numaram printre cei ce ajuta financiar si speram sa reusim in fiecare luna pana la operatie....

Suzy 78, mami de bebe Nicolas Mihai - 27 februarie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BarOana spune:

Toata stima pt.persoana care a platit operatia,sa-i dea DD multa sanatate,Soniei viata lunga si sanatate multa ,iar tie,Oana,putere si multa fericire alaturi de printesa si de toti cei dregi tie!!!!!
Inca odata mii de scuze pt mesajul de zilele trecute legat de tatal Soniei,dar m-am revoltat si pe fondul starii mele de atunci... , sper sa nu fi suparat chiar atit de rau pe cineva...Oricum ,parerea mea este ca Sonia recupereaza destul de bine totul ,atita timp cit maninca si ia in greutate!La cit mai multe kg.!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

Suzy78, pupam si multumim mult pt ganduri si ajutor !
BarOana, nu-i bai, nu s-a suparat nimeni. avem dreptul sa ne exprimam liber ! si tu asta ai simtit ! pupam mult

azi Sonia a gandurit si ras in acelasi timp... adica a fost o gangureala rasa sau un zambet gangurit...


mamicile

oana si Sosonica 6.06.2007 Sonia
ACTE diferite interventii, diagnostice etc.


asa creste Sonia

100.000 USD pt a salva viata Sosonicii cont RON : RO59RNCB0318088189010001!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavini spune:

Kay, pai ai descris un copil la 3 luni, fara probleme.Andrei e mai micut cu 5 zile ca Sonia si singura diferenta ar fi ca se intoarce singur de pe burtica pe spate cand are chef si nu ii e lene, nu tot timpul.Asa ca nu iti face probleme, e super ok.Sanatate multa papusii Soniuta, la fel si tie sa poti sa ai grija de ea si felicitrile mele celui care a facut donatia.Va pupam si va asteptam si pe la capsunici!

Lavinia, mamica de Radu Andrei (11 iunie 2007)
http://picasaweb.google.com/Radu.Dobrin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiaMia spune:

buna,
am ajuns si eu azi la banca sa depun o bruma de banuti pt sosonica (20 ron nu e mult, dar se aduna...)...
si m-am enervat tare rau cand mi-au cerut peste suma donata un comision de 5 ron pentru depunere - mi se pare f mult... preferam banii astia sa intre in contul sosonicai, ea are nevoie de ei, nu banca

voi ce stiti de asta? numai bcr opreste comision la depunere in cont sau si daca depun de la alta banca in contul sosonicai de la bcr, la fel se va intampla? ... la raiffeisen, spre exemplu, unde am depus pentru alt caz, nu se opreste nici un comision la depunerea in contul cuiva, nici nu te intreaba ce reprezinta depunerea, doar se solicita buletinul... la bcr m-a chestionat casiera aceea ca la ancheta: de ce depun, ce reprezinta depunerea, mi-a introdus datele in baza lor de date... am ramas foarte dezamagita...

multa sanatate si cat mai multe kg recuperate soso!



LiaMia si Florin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_cel spune:

Oana, vestile voastre sunt extraordinare! Ma bucur mult pentru voi ca ati scapat de grija banilor pentru prima operatie, si tot respectul pentru cel care a platit-o.

Ma bucur ca Soso creste. Nu iti mai face griji de intarziere de dezvoltare, din ce spui tu pare foarte ok. Bebelusii de 3 luni nu sar in pat inca

Va mai urmarim vestile, chiar daca poate nu sunt foarte activa, Andrei vrea tot timpul sa ma joc cu el, nu vrea sa ma lase sa respir . Iar mie imi pare taaaaaare rau... .

Ma bucur ca a ajuns pachetul, am stat un pic cu grija pentru ca mi-ar fi parut tare rau de bucata aia din scaunul de masina. Stiti cum sa dati de noi daca e ceva.

Va -am.

Happiness is a smile



Andrei are nevoie de voi!
Despre Andrei pe DC: Situatie CRITICA - Bebelus cu atrezie de esofag 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BarOana spune:

quote:
Originally posted by LiaMia

buna,
am ajuns si eu azi la banca sa depun o bruma de banuti pt sosonica (20 ron nu e mult, dar se aduna...)...
si m-am enervat tare rau cand mi-au oprit comision 5 ron pentru depunere... preferam banii astia sa intre in contul sosonicai, ea are nevoie de ei, nu banca

voi ce stiti de asta? numai bcr opreste comision la depunere in cont sau si daca depun de la alta banca in contul sosonicai de la bcr, la fel se va intampla?

multa sanatate si cat mai multe kg recuperate soso!



LiaMia si Florin


LIA MIA,sotul meu cind a depus banii, a rugat casiera sa-i incaseze comisionul separat,asa incit,suma pe care ne-am propus s-o donam sa ramana intreaga...poate te orientezi data viitoare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

pupam Doina ! cred ca esti taaaaaaaare suparata ca Andrei te solicita non-stop... stiu cum e. Sonia inca nu ma vrea tot timpul... da stii ce-a zis Alexandru Lapusneanul "daca voi nu ma vreti, eu va vreu" si asa, vrea nu vrea, sunt calare pe capul ei continuu, daca doarme prea mult ma duc s-o molcacesc (a se citi iubesc, dragalesc, morfolesc, jughinesc, pupacesc), deci, cand o sa ajunga la varsta lui Andrei cred ca o sa se mute de-acasa ! azi a fost bine, nu prea-mi dau seama ce face cu greutatea asta.. ba ia 60-80 gr, ba scade 30-40... da oricum e mai mult decat precedenta greutate inainte de cresterea fabuloasa... (are sens ce-am scris?) va pup si ma duc sa-i dau pipinex-ul (burinex-diuretic)

Noapte buna !

oana si Sosonica 6.06.2007 Sonia
ACTE diferite interventii, diagnostice etc.


asa creste Sonia

100.000 USD pt a salva viata Sosonicii cont RON : RO59RNCB0318088189010001!!!

Mergi la inceput