Prematurii-Esentele tari se tin in sticlute mici-8

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sanziana27 spune:

Cristinamat si eu intrebam fetele daca si o a 2 a nastere ar putea fi tot prematura. La mine a fost din cauza bebelusului care dupa 30 saptamani a stagnat si la 33 s-a decis cezariana de urgenta.
Medicul mi-a zis ca posibil o proasta functionare a placentei, desi nu era decat gradul II maturata...pediatra a zis probabil starea de tensiune a mea (am dat un examen in perioada aceea).
Noi ne mai dorin un bebe si vom vedea ce va fi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia maria spune:

ALEXIA LA MULTI ANI IUBITA!!!! SA-TI DEA DUMNEZEU MUUULT NOROC IN VIATA SI SA TE FACI REPEDE, REPEDE BINE!!!

si pentru mami de Alexia!!!

mama de 2 bbei prematuri ANTONIO MIHAI (29.05.2004) si ALEXIAN GABRIEL (07.11.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IULIABRAILA spune:

eu am discutat cu medicul gineco, si, daca s-a suspectat intr-adevar o cauza din partea mamei, atunci, da, cu certitudine si urmatoarele sarcini tot premature se vor face.
imi doream si al doilea copil, dar, avind 37 de ani deja, prima nastere acum, el prematur, nu cred ca mai am curaj.
dar nu se stie niciodata ce mai apare nou in medicina in 2 ani, ca trebe sa am si pauza necesara refacerii uterului.
am inceput cu cereale, pt 4 luni si am constatat dupa 10 zile de administrare un plus in greutate de 300 gr. aviz amatorilor.
si vrem numai sus, in poponet.
daaa
va pun o poza imediat dupa nastere:
http://s85.photobucket.com/albums/k57/iuliastroe/BEBE%20FLORIN/?action=view¤t=FLORIN035.jpg
si una la 3 luni :
http://s85.photobucket.com/albums/k57/iuliastroe/BEBE%20FLORIN/?action=view¤t=FLORIN432.jpg


IULIA, mami lui FLORIN MARIO/03.05.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ignatica spune:

cristianamat, Papadie a avut 2 nasteri premature, dar se pare ca la a doua a ost vina medicilor. Cred ca a explicat intr-unul dintre capitole sau la topicul referitor la cauzele nasterii premature. Poate va vedea mesajul tau si iti va impartasi experienta ei. Multa sanatate puiutzului.

Mi-ka multa sanatate Alexiei. Cum se mai simte?

Try mai da-ne vesti despre Adrian.

Noi suntem bine, am inceput sa facem 3-4 pasi singurei, dar cu mare teama. Nu ne desprindem de mana mamei.

Ignatica - mamica de David (29 iulie 2006)



Nasterea sufletelului nostru David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AYUMI spune:

Cristinamat,eu am avut 2 nasteri premature.Una in 2005 la 23 saptamani(bebelusul nu a trait decat 16 zile),si una anul acesta,in iulie,care a fost la 27 saptamani si 3 zile.

Bianca
http://community.webshots.com/user/ayumi118


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mi-Ka spune:

Multumim de urari
Alexia inca tot face injectii cu ampicilina si sincer nu prea stiu pentru ce ; banuiesc ca pentru un rosu in gatut care nu prea mai trece, desi e fara febra.
I-am facut si analizele la kk, coprocultura e gata doar joi, iar la cea parazitara i-a iesit ca are oxiuri. Diarea inca mai persista si se pare ca nu scapam de ea asa cu una cu doua, la fel si lipsa totala a poftei de mancare, care banuiesc ca se datoreaza parazitilor astora.
Ce sa mai zic...sunt tare necajita ca nu se mai face bine o data si sa o vad mancand asa ca alta data


_
Printesa noastra,Alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mi-Ka spune:

Ignatica si David, felicitari pentru primii pasi singurei
Cred ca in curand David o sa o ia la fuga dupa fetite prin parc

Flori de cires, nu ne mai spui nimic de micuta Marie???

_
Printesa noastra,Alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ignatica spune:

Mi-ka multa sanatate Alexiei. E groaznic cand sunt bolnaviori.

Ignatica - mamica de David (29 iulie 2006)



Nasterea sufletelului nostru David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Si Luca, baiatul meu se incadreaza la prematuri se pare, pentru ca s-a nascut la 36 de saptamani, in data de 14 martie 2007. A avut 3000g si 50 cm lungime. Scor Apgar 8/9. Vrem si noi in listuta voastra, daca ne primiti!
Motivul pentru care s-a nascut inainte de termen nu l-am aflat nici pana astazi oricat am intrebat-o pe dr mea. Suspect mi s-a parut si faptul ca am avut lichidul amniotic verde.

Rebiana, mami fericita de Luca-Andrei (14 martie 2007, 11:30)

www.totsites.com/tot/deiutz" target="_blank">Eu sunt Luca-Andrei!
Poze, Varsta lui Luca
Nastere cu parfum de ghiocei...

Rebiana poate insemna asta dar si asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mi-Ka spune:

Rebiana, bine ai venit la esente
Flavia maria

_
Printesa noastra,Alexia

Mergi la inceput