Lipsa de progesteron

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinushali spune:

Mersi pentru incurajari. Am inceput monitorizarea si se pare ca au reactionat ambele ovare si acum asteapta sa vada daca se sparg sau se resorb , ca nu vrea sa bage hormonii de geaba in mine. Acum stau cumintica si astept .


Tu................. da si tu niste vestii bune ........maca u ai luat in aceeasi perioada cu ova-mitul?


sa ai o zi super

Anul asta sigur sigur

Ma enerveaza ca nu sunt cum as vrea sa fiu si totusi nu cedez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MACARIE spune:

super ...felicitari....s-ar putea sa ai niste dureri in ziua in care ovulezi...sa nu te speri sunt normal durerile( avand in vedere tratamentul). multa bafta si sa fie cu noroc prima luna.
eu luna asta sunt pe trompa infundata asa ca .....o sa fie numai placere...pura placere ,ca m-am saturat sa il alerg pe barbatelul meu prin casa cu termometru in dinti strigand in gura mare ca acum trebuie sa o face ca acum ovulez..!!!este aiurea sa o faci la comanda, de multe ori nici nu prea mai reusim .
asept vesti de la tine neaparat...in ce zi esti?

--------------------------------------------------------------------

Nu va ingrijorati de ziua de maine,caci ziua de maine se va ingrijora de ea insasi.Ajunge zilei necazul ei.......Iisus Hristos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushali spune:

Cunosc sentimentul ........sa alergi.....dar la mine e invers , al meu alearga si eu ii spun 'a spus o data la 2 zile' (asa a spus doctorita) si incepe sa mormaie.

Eu una mi-am zis ca daca nu raman in urmatoarele 2 luni ma las pagubasa, dar tot eu imi zic poate o sa fie cu noroc, dar cand o vad pe doctorita ca stramba din nas cand se uita pe ecografii ..............off.......pana la urma cum o vrea dd


Sunt in z 15 si am 2 foliculi pe stg si 2 pe dr, vineri ma duc iar sa vada care predomina.


Multi la fete

Anul asta sigur sigur

Ma enerveaza ca nu sunt cum as vrea sa fiu si totusi nu cedez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MACARIE spune:

o luna ovulezi cu un ovar ,o luna cu celalat, vezi ca ai sanse mari sa faci gemeni..si nu te lasa pagubasa sub nici o forma, trebuie sa ai doar grija cu stimularea aia sa nu dureze foarte multe lunisi neaparat sa iti verifici endometru pt ca de el tine fixarea sarcini.
mai ai un pic si scapi de ovulatie , dar intri in asteptarea testului....alta belea....doamne ajuta sa fie cu 2 liniute

-----------------------------------------------------------------------

Nu va ingrijorati de ziua de maine,caci ziua de maine se va ingrijora de ea insasi.Ajunge zilei necazul ei.......Iisus Hristos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushali spune:

Mi-as dorii fffff mult gemeni, dar si un bebe ar fi super numai sa fie sanatos sa stea la mine in burtik 9 luni si apoi sa ma bucur ca am reusit sa fac un lucru minunat in viata.

Dar pana la urma , din punctul meu de vedere, daca nu esti macar o data mama in viata nu stiu ce rost ar mai avea .

Sa stii ca mi-ai dat speranta si iti multumesc enorm.



si mult noroc




Anul asta sigur sigur

Ma enerveaza ca nu sunt cum as vrea sa fiu si totusi nu cedez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MACARIE spune:

mama vei fi.......eu pana sa am fetita la fel ziceam , chiar ne gande-am la adoptie din cauza doctorilor care imi spuneau ca nu voi reusi sa am copii si in luna in care am inceput sa citesc documentatia primita in vederea adoptiei sa intamplat minunea....nu am abandonat ideia de a adopta un suflet, dar mai asteptam putin.
tu prestezi zilele astea la greu ...da?!

--------------------------------------------------------------------

Nu va ingrijorati de ziua de maine,caci ziua de maine se va ingrijora de ea insasi.Ajunge zilei necazul ei.......Iisus Hristos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Salutare!!!
sa va spun problema mea...am un ciclu de vreo 23 de zile...si ianinte cu vreo 5 zile,am o scurgere maroniu inchis.asta la fiecare ciclu,de cativa ani.Mi-am facut acum progesteronul si a iesit 35,91 valorile normale fiind intre 5,3-86.Voi ce ziceti,e progesteronul prea mic???Trebuie sa ma duc si la gine,sa vedem ce zice.

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)


MTHFR C677T heterozigot, 2 sarcini oprite din evolutie la 5s si 7s

In cartea vietii, un înger a scris despre nasterea copilului meu. Apoi, închizand cartea, a murmurat: "Prea frumos pentru acest pămant!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushali spune:


De prestat m-am saturat , dar pt bb orice. Sa stii ca la adoptie m-am gandit si eu dar al meu barbatel nu, daca am ramas o data trebuie sa reusim ,asa spune el... dar .............el pleaca din tara si eu cu cine mai fac bebe?

Doc a spus ca nu stie sigur daca ovulez , ca am aceeasi foliculi ,doar ca au mai crescut , dar nici unul nu vrea sa se sparga si azi mi-a mai spus ca am ovare micropolichistice. Daca nu am luato razna de tot acum sigur ma duc .

Dar sa nu fiu pesimista 100%, poate un 45%.........te si sa ai o zi buna.






ramonella asta am gasit tot aici

ariana31
membru incepator


Membru din:04/07/2006



Romania
129 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 16/07/2007 : 18:29:21
--------------------------------------------------------------------------------

Nivelul progesteronului in singe creste odata cu cel al homonului luteinic, catre mijlocul ciclului mestrual,se va mari pentru 5-10 zile si va scadea in absenta fertilitatii
Valori normale ale testului:

- femei (preovulatie) : mai mic de 1 ng/mL
- femei (perioada mijlocie de ciclu menstrual) : 5-20 ng/mL

Valori mai mari decit cele indicate
- sarcina
- cancer adrenal
- cancer ovarian

Valori mai mici decit cele indicate
-amenoree
-amenintare de avort
-sarcina toxica


Intr-o zi va fi soare si pe strada noastra....nu canicula

Anul asta sigur sigur

Ma enerveaza ca nu sunt cum as vrea sa fiu si totusi nu cedez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MACARIE spune:

alinushali , ce mai faci? ai vesti bune?

Nu va ingrijorati de ziua de maine,caci ziua de maine se va ingrijora de ea insasi.Ajunge zilei necazul ei.......Iisus Hristos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushali spune:

Buna MACARIE....mmm.....vesti am .Am ovulat in z 15 si am 2 corpuri galbene , iar acum asteptam ziua de 16 iunie sa vedem daca s-a prins ceva si cum nu se putea sa nu patesc eu ceva m-am pricopsit si cu o iritatie si am niste mancarimii de mor.Acum ma tratez cu ceai de musetel dar .......nu stiu ,am un sentiment urat.Sper sa nu fie asa.

Tu ...in ce zi esti? Da roade MACA ca eu am sa incerc luna asta daca nu raman prin stimulare.



Anul asta sigur sigur

Ma enerveaza ca nu sunt cum as vrea sa fiu si totusi nu cedez.

http://lt1f.lilypie.com/8BHfp2.png

Mergi la inceput