Lipsa de progesteron

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinushali spune:

Buna Macarie mii de scuze ca mereu te intreb tot felul de lucruri.
Maca cand trebuie luata, adica inainte de cm, dupa , pana la ovulatie, dupa sau nu are importanta. M-am decis sa incerc , m-am trezit foarte hotarata .......... si vroiam sa-ti mai spun ceva .......temperatura bazala azi dimineata era 36,9 avand in vedere ca este aproape zilnic 36.5-36.6.

Pupicei si sa aveti o zi super

Ma enerveaza ca nu sunt cum as vrea sa fiu si totusi nu cedez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MACARIE spune:

temperatura este stans legata de ovulatie, deci daca creste inseamna ca exista ovulatie.....laparo este cea mai usoara operatie posibila cu sanse foarte mari de reusita , eu sunt dovada...daca ai prob cu trompele fa laparo fara sa stai pe ganduri .exista posibilitatea ca aceasta operatie sa fie sansa ta. eu am prestat la 2 zile de la operatie chiar daca am avut ceva dureri si am ramas gravi. Maca o iau de 1 luna in fiecare zi fara orpire si trebuie sa o mai iau cel putin 3 luni , eu am zis sa fac o cura de 6 luni. In a cata zi de ciclu esti? cum il ai? regulat sau mai neregulat? te pup

---------------------------------------------------------------------

Nu va ingrijorati de ziua de maine,caci ziua de maine se va ingrijora de ea insasi.Ajunge zilei necazul ei.......Iisus Hristos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushali spune:

Buna Macarie , scuze ca nu am putut sa-ti raspund dar sunt de 2 zile la munca si abia am ajuns acasa. Am fost la medic cu rezultatul la analiza si mi-a dat ovamit sa iau in z5,z6,z7,z8,z9 si apoi sa ma duc iar la monitorizare.

Sper sa fie cu noroc luna asta si sa-mi dea si mie DD un bebe.
Eu acum ma bag la . Pupici la fetita
Tu ce mai faci ? Cum te simti? Poate ne dai si noua o veste buna.



Ma enerveaza ca nu sunt cum as vrea sa fiu si totusi nu cedez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MACARIE spune:

veste buna si eu as vrea sa dau.... dar poate o dai tu prima mi-e mia dat ovamitul din z3 pana in z8 + viviflor pt endometru .
ma simnt cam aiurea...maine ar fi prima zi de ciclu ,il astept, mi-am facut test azi si a iesit negativ asa ca......asta e mai fac o incercare peste 2 luni......tu la ce doctor este? te pup


Nu va ingrijorati de ziua de maine,caci ziua de maine se va ingrijora de ea insasi.Ajunge zilei necazul ei.......Iisus Hristos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushali spune:


Doctorita mea , Bogdana Lupu, este in top 3 cei mai buni ginecologi din Vrancea. Iti explica cu desene cand nu intelegi ceva, este in regula , dar se supara cand nu asculti sfatul ei.

Mie mi-au venit rushii asa ca ma pregatesc pentru prima stimulare care sper sa fie cu noroc. Nu dispera o sa vezi ca vine si bebe 2 cat de curand, mi-a soptit mie o pasarica.



Anul asta sigur sigur

Ma enerveaza ca nu sunt cum as vrea sa fiu si totusi nu cedez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MACARIE spune:

nu disper prea mult ca am avut norucul de un bebe , dar sunt suparata pe medici de la noi .....asta este ,o sa reusesc sunt sigura.
Daca doc ta este asa buna...ascult-o nu ai ce pierde, eu am intalnit numai doc care dupa ce stai cu orele pe la usile cabinetelor private , te consulta 5 minute timp in care pregateste o alta pacienta pt consult.....mi-e lehamite de toti.
Mult noroc cu stimularea....iti face si pregnil?

Nu va ingrijorati de ziua de maine,caci ziua de maine se va ingrijora de ea insasi.Ajunge zilei necazul ei.......Iisus Hristos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushali spune:

De pregnil inca nu mi-a spus nimic ,dar voi incerca orice imi da si sunt sigura ca luna asta este cu noroc, sint eu .

Ce vroiam sa intreb.........a da.....prima de de cm este considerata prima sangerare sau chestia aia maro?



Pupici lipiciosi

Anul asta sigur sigur

Ma enerveaza ca nu sunt cum as vrea sa fiu si totusi nu cedez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MACARIE spune:

prima sangerare este considerata prima zi...indifetent ca etse mai maro sau mai rosie , eu asa stiu...dar mai bine intreaba doc.

Nu va ingrijorati de ziua de maine,caci ziua de maine se va ingrijora de ea insasi.Ajunge zilei necazul ei.......Iisus Hristos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushali spune:

Insemana ca am inceput ova-mitul cu o zi intarziere.Oare se poate intampla ceva urat?
Si asa optimista eram ca luna asta va veni minunea.

Anul asta sigur sigur

Ma enerveaza ca nu sunt cum as vrea sa fiu si totusi nu cedez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MACARIE spune:

stai linistita ca nu se intampla nimic......vb cu doctora ta in legatura cu prima zi.....sa te lamureasca...si inca poti ramane gravi....multa bafta

Nu va ingrijorati de ziua de maine,caci ziua de maine se va ingrijora de ea insasi.Ajunge zilei necazul ei.......Iisus Hristos

Mergi la inceput