FIV in Ungaria 18

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tuculucu spune:

multumesc dariioanaxx.. sa fie asa cum spui tu ca tare m-am stresat azi si ieri. asa mi-a mai spus cineva cum spui tu, ca e semn bun.

doamne ajuta!!!

am rezolvat cu testul, maine dimineata imi recolteaza si pe la 12 aflu rezultatul....

doamne sa treaca astazi odata...

pupici la gagici...

chiara.. noutati?..scuze daca te stresez, dar chiar sunt cu sufletul si la tine...trecem amandoua deodata prin acelasi stres..hai bafta!!!

cami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chiara spune:

fetelor, va multumesc din suflet pt. sustinere, din pacate nu am vesti bune, test negativ. nu imi explic cum. a vorbit sotul cu dr. zadori si i-a spus vestea rea, a fost foarte surprins, era sigur ca va fi bine de data asta, totul mersese perfect. asta e, se pare ca nu ne e dat sa avem un copil al nostru. va doresc sa aveti parte doar de lucruri bune.
tuculucu, iti tin pumnii ca pt. mine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Chiara: nu imi vine sa cred...nici nu puteam concepe ca vei veni cu o veste rea.Eram sigura ca vei reusi.Imi pare tare,tare rau!Uite un de la mine, sa te incurajez putin.Nu spune ca nu va este dat sa aveti un copil.Dupa ce vei vorbi cu Zadori,vei vedea ce e de facut in continuare,care e calea de urmat.Orice ar fi,eu sunt alaturi de tine si ma rog sa reusiti sa aveti bebelul vostru.

Nusy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chiara spune:

nusy draga mea, noi nu mai avem mari sperante, cu tot optimismul de care pot fi in stare in acest moment. am vb cu zadori despre sansele unei viitoare incercari, a 5-a ar fi. a spus ca sansele sunt proaste, din pacate. nu isi poate explica de ce nu a reusit daca totul a mers perfect din toate punctele de vedere. noi si la celelalte incercari am avut embrioni de calitate f. buna si endo ok. totul ca la carte si totusi rezultat negativ in 2 dati si opriti in evolutie in alte 2 dati. a spus sa revenim peste 3 luni cu un telefon si intre timp se va gandi cam ce solutie ar putea gasi pt. noi. sincera sa fiu, cred ca nu a vrut sa ne darame prihic mai mult decat deja suntem. probabil ca peste un anumit nr. de incercari, sansele scad mult, iar noi avem deja 4. ce sa mai spun, suntem distrusi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

chiara imi pare rau testele genetice le-ati facut??



PUSSI 17+ MARA ELENA & ANA NICOLETA

Cum creste Burtica Roz

Poze Cu Titutile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariaaa spune:

Uff Chiara de dimineata ma trezisem cu gandul la tine, asteptam o veste buna, o speranta. Numai tu stii ce e in sufletul tau si te admir mai mult decat pot spune in cuvinte. Atatea incercari, esuari si totusi ati luat-o mereu de la capat.

M-a intristat vestea cumplit, mai ales ca noi sapt viitoare vom merge la Szeged, la Zadori pt primul consult. Si imi lipseste total optimismul.
Problema noastra e oligoastenospermia, ultima spermograma a fost sub un milion. Sotul nu s-a omorat cu tratamentul, cand i-am propus varianta fiv a fost imediat de acord si s-a dat peste cap muncind sa faca banii necesari.

Daca ai dispozitia necesara si puterea sufleteasca as vrea sa imi spui daca v-au ajuns 2.000E pt toate costurile, fara transport. Noi atat am pus deoparte si speram sa includa si ICSI.

Un gand senin pentru tine, sa iti dea Dumnezeu putere si liniste!

Mariaaa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chiara spune:

mariaaa,
ar fi bine sa mai pui ceva banuti deoparte, in functie de tratament poate costa chiar si peste 3000 E.
Uite niste socoteli:
54700 consultatia initiala +teste
105000 inducerea ovulatiei si monitorizare cu echo
105000 punctia
115300 transferul
110000 ICSI
Total, fara tratament:490000 ft
La un curs de 244 ft/e aprox: 2000 E
In caz de assisted hatching se mai adauga vreo 200 E.
Tratamentul este intre cateva sute de E si ajunge chiar si la 1000 E, in functie de medicamente si de doze.
Pussi: am facut testele genetice, sunt ok.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariaaa spune:


Iti multumesc Chiara pentru informatii, intr-adevar sunt multi bani. :(

Zilel trecute vorbeau fetele despre cat de mult se asteapta pe holul clinicii, despre programari facute aiurea si alte "bucurii"... Medicul ginecolog din tm la care mi-am facut analizele de secretie, ne-a indemnat sa mergem la Budapesta, ca sunt mai seriosi. Pe de alta parte Szegedul e mult mai aproape, si mi se pare ca il "cunosc" chiar pe medic, prin intermediul vostru.
Zicea cineva in postarile anterioare, "La pomul laudat sa nu te duci cu sacul", si sunt de acord, pana la urma si acest medic este un OM, si poate avea o zi mai proasta. As vrea sa stiu totusi daca medicul, o data ce ai intrat in cabinetul lui (dupa 4-5 ore de asteptare rabdatoare pe hol) iti acorda toata atentia, si nu fushareshte treaba.

O intrebare scurta: progesteronul 14.30 ng/ml in ziua 20 e de bine sau e prea mare?

Va imbratisez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:

Chiara imi vine sa pling si sa dau cu capul de pereti. Atitea incercari si tot negativ, dar ce se intimpla? Zadori nu are nici o explicatie? Cei drept si Internet a sasea oara a ramas. Offff, ce e de facut in viitor? Mai incercati? Si cum am stat cu sufletul la gura si si eram convinsa ca de data asta veti reusi. Stiu ca cuvintele is de prisos, dar DD stie ce face, si cred ca va va da si voau bebeul vostru.Poate nu e momentul acuma.
Iti doresc ca sa iti revii sufleteste cit de repede posibil si sa incercati incercati si iar incercati (nu neaparat fiv) pina reusiti!
Sa dea DD sa fei cit de curind posibil, eu sunt cu voi si ma rog pt voi.

in asteptarea unui ingeras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chiara spune:

mariaaa, dr.-lui zadori nu-i putem reprosa nimic. a facut tot ce i-a stat in putinta. de fiecare data si-a dat tot interesul, de data asta chiar pot spune ca mi-a acordat parca si mai multa atentie. suntem, se pare un caz "special": genetice ok, histeroscopie si hsg foarte bune, ovulez natural, fsh=7,6 (si asta dupa 3 fiv-uri, inainte de primul era 6,8),restul analizelor in regula. spermograma sotului in urma cu 3-4 ani era mai proasta, oscila intre 5 si 10 mil/ml, acum in ultimul an, dupa numeroase tratamente, era chiar bunicica, la ultimul fiv 25 mil/ml cu motilitate 40%. daca as gasi o hiba la mine, ceva care sa-mi explice cauza esecurilor, poate mi-ar fi mai usor pt. ca as sti pe ce sa dau vine, asa....
concluzia este ca eu nu cred ca dr.zadori sau clinica de acolo sunt problema (dovada sunt fetele care au reusit, si nu sunt putine la nr.), ci pur si simplu un mare GHINION care se tine de noi. eu zic sa te duci cu toata increderea in dr. si in sansa ta, este f. important.bafta multa si norocul sa fie cu tine!
magduta10, si iti multumesc ca ai fost cu gandul alaturi de mine. va urez bafta si in toamna sa vii cu vestea cea mare!

Mergi la inceput