FIV in Ungaria 18

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cenusareasa spune:

andicu bravo mami,felicitari,ai un baiat de toata frumusetea, si maaare -are fatzuca conturata deja!As zice ca seamana cu tati,nu?

pussi eu ma mir si incerc sa copiez de la voi cum puteti sta calme cind e casa in razboi;asa si trebuie numai ca mie nu-mi reuseste(am mai scris aici ca intoarcerea de la Szeged acasa cu frigiderul care se stricase si soacramea scosese tot din el si le insirase prin bucatarie mi-a pus capac la toate)si era chiar a 3 a zi de la ET!poate asta a fost si cauza neimplantarii-stressul.

In legatura cu patania lui camisv nu pot sa comentez decit ca toate am trecut prin asa ceva,asa e la primele monitorizari si e normal sa aibe prioritate fetele care sunt mai aproape de punctie sau ET;problema e cine a facut programarea?el sau asistentele(ca alea sunt cam aiurite uneori)...ca noua de pilda cind eram la a 2a sau a 3 a monitorizare ne spunea chiar Zadori :"ar fi mai bine sa veniti in jur de 11 sau 12 "caci stia ca se elibereaza pe la ora aceea si are cinci minute sa ma vada dar asta nu insemna ca nu mai asteptam si atunci...citeodata se nimerea sa intram mai repede,alteori nu!insa cind ai o procedura de facut e ceas.
Lasa insa ca pe plaiuri mioritice e mai rau...caci ma dusei si eu la unul,nume mare p-acilea pe forum,nici nu indraznesc sa-l pronunt ca-mi sare lumea-n cap,si cu programare pt monitorizarea ovulatiei prin asistenta la telefon,numai ca domnia sa urma sa plece in strainatate a doua zi,deci ciu-ciu monitorizare ca la aia tre sa te duci de 2-3 ori si dupa ce astept jumatatea de ora de rigoare dnul dr ma invita in cabinet ca sa ma ia peste picior ca vezi,doamne nu mai tin eu minte ce-am vorbit cu asistenta la telefon ,ca nu i-am zis ca e vorba de monitorizare,ca ea stia ca el pleaca si nu mi-ar fi facut programare!Ce scuze,nici vorba de scuze,mai avea putin si ma trimitea la geriatrie ca nu mai stiu pe ce lume sunt!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

buna dimineata si o zi ff buna, o sapt. excelenta!!!

tuculucu, chiara

lianto gata, mi-a trecut...dar totusi daca vi in TM noi te asteptam! vezi pana la final de august sa te prezinti, ca dupa ma vizitezi la domiciliu ca cica or sa ma lege de pat sa tin printesele in piscinute!

blankar cu progesteronul, la mine in Z21 era 8 si s-a dovedit a fi insuficient! Dar trebuie sa vorbesti cu dr.

ala77 eu stiu ca aceste AC nu exista in RO!

cenusareasami-am impus de la inceput sa nu ma implic..m-am enervat doar ca nu am gasit crema antivergeturi o zi si penseta nici acum n-a aparut...Dar asta tine tot de impunere: tara arde si baba se piaptana.... casa-i santier si eu vreau creme si pensat





PUSSI 17+ MARA ELENA & ANA NICOLETA

Cum creste Burtica Roz

Poze Cu Titutile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Andicu sa-ti traiasca baiatul, sa fie sanatos si sa aiba o viata frumoasa si fericita si voi la fel, pe langa el!
Chiara, Tuculucu sa veniti cu rezultate pozitive!

Pussi, Liana, Magduta, Daniela, Cenusareasa si toate fetele - multi

Ioana
poze szeged

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:

Buna dimineata si o sapatamian cit de superba pt toate fetele

Andicu ai o minune de baiatel , sa iti traiasca sa fei sanatos si voinic, sa te mindresti de el
Pussi lasa crema si penseta, relaxeazate. Oricum esti o graviduta superba
Chiara sa fei test pozitiv. Doamne ajuta.
Tuculucu succes si tie.
Blankar bine ai venit pe
Liana, Cornelia, Corina, Nusy, Cenusareasa, Daria, Ioana76

in asteptarea unui ingeras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuculucu spune:

buna dimineata!

eu am fost atat de zapacita incat am crezut ca azi e data de 10. eu atunci trebuia sa fac testul. asa ca eu astept pana maine (daca gasesc laborator care sa prelucreze maine,daca nu miercuri).

Multumesc fetelor pentru sustinere!!!

chiara? astept sa scrii... cu vesti bune

Pupici!!

Cami

cami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariaioanaxx spune:

Fetelor-de 5 saptamani merg in fiecare duminica la cate o manastire cu icoane facatoare de minuni, poate mi se va intampla si mie cat mai curand minunea pe care o astept!am fost pe rand la manastirile-Namaiesti, Cricov, Curtea de Arges, Cotmeana si ieri la Cetatuia!Doamne ajuta ne tuturor celor care ne dorim copii!
Andicu-FELICITARI MAMICO! sa ti traiasca flacaul, sa se faca mare si frumos! mie imi pare ca seamana mai brunet cu tati dar in rest cred ca are mai mult fata lui mami!
Ala- Lindinette nu se gaseste in Romania
Cami-imi pare rau de patania ta dar iti va trece ca si mie caci peste tot e la fel, doar ca i mai mult profesionalism acolo si sanse mai multe, deci pt. un bebe trebuie sa trecem peste ce nu ne place!
Magduta-pupicei multi!
Pussi-saluta fetele printr o mangaiere pe burtica!

tuturor!

in asteptarea unui al doilea bebe!

daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camisv spune:

Multumesc fetele pentru sustinere. Si noua ne-a dat aceeasi explicatie cu prioritatile si am inteles-o, dar nu inteleg nici acum (si asta imi arata cat de mult ii pasa de noi) de ce ne-a programat de la 8, cand stia din start ca nu avem nici o sansa sa intram la ora aia, mai ales ca noi veneam de la 200km distanta si o ora in plus dimineata nu ne strica. Imi pare rau ca nu suntem singurii care am patit-o si asta ma face sa fiu si mai inversunata. Pentru mine este bataie de joc sa ti niste oameni la usa, numai ca tie iti este lene sa gandesti un pic.
Astazi avem o noua infatisare, de data asta dupa-amiaza (dupa scandal ne-a programat dupa-amiaza), cand n-o sa fim asa stresati cu intorsul la lucru. Tineti-mi pumnii ca macar sa fi raspuns la tratament.
Va pupacesc si va multumesc ca sunteti alaturi de mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuculucu spune:

fetelor, am o intrebare: mi-au aparut de sambata seara, 06.07.2007 niste pete maro pe chilot. e o culoare pamantie, nu are nimic asemanator cu sangele. ati mai patit careva asa? ce semn este? oare s-a terminat cu speranta?

daca a mai patit cineva asa va rog sa-mi raspundeti. multumesc...

cami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariaioanaxx spune:

tuculucu-desi prima mea sarcina a fost obtinuta natural, mi s a intamplat ca in primele 3 - 4 luni de sarcina sa am frecvent pete maronii la data cand ar fi trebuit sa apara menstr. daca nu as fi fost insarcinata; eu consider ca aceste pete sunt un semn inbucurator, succes!

daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:


Camisv tin pumnii sa ai succes, sa ne dai vesti bune, Doamne ajuta.

in asteptarea unui ingeras

Mergi la inceput