Dermatita atopica (3)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nicuratze spune:

VIOSER,noi am facut tratament homeopat cand avea baiatul un an jumatate,si abia la doi ani jumatate i-a trecut ( evident ca pana atunci consultasem vreo 7 dermatologi si alergologi,fara rezultat ).

Elena,mama Andrei (11.06.2009 ) si a lui Radu (21.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza2008 spune:

Pot sa spun,fericita, ca am scapat de dermatita atopica!! Initial,am facut tratamentul dat de dermatolog cu cortizon,dar...cand l-am terminat i-a reaparut roseata in obrajori!
La noi a fost de leac Avene Trixerra...hope it helps.

www.tamagochi.ro/pet-bighidel " target="_blank">VOTATI BIGHIDEL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flori76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bitza2008

Pot sa spun,fericita, ca am scapat de dermatita atopica!! Initial,am facut tratamentul dat de dermatolog cu cortizon,dar...cand l-am terminat i-a reaparut roseata in obrajori!
La noi a fost de leac Avene Trixerra...hope it helps.


Dupa cat timp ati scapat de dermatita?Si noi folosim Avene Trixerra,insa tot mai vine din cand in cand cate un val de bubite Ce ma bucura e ca nu mai apar pe tot corpul,ci doar pe fata si pe umeri.
De cate ori/zi ati folosit crema?

------------------
Flori Rares Teodor 08.12.2008

Asa a venit pe lume Piscotel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vioser spune:

multumesc pt raspunsurile voastre.
detergent de la Amway am folosit si noi de cand s-a nascut Tudor.
de ieri incercam si noi gama Avene Trixera. sper sa dea rezultate.
Crema homeopata Halicar e nemteasca si nu se gaseste la noi. incerc sa o iau de pe net.
noi avem aproape 3 saptamani de tratament homeopat (intern, cu granule). parca ar fi ceva rezultate, dar cand zici ca gata, se vindeca, vine un nou val de bubite. oricum, continuam tratamentul.



Viorica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vioser spune:

Nicuratze, cine v-a prescris tratamentul homeopat? la ce clinica ati fost?

Viorica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza2008 spune:

Flori eu ii dau seara dupa baie/dus. Paradoxal,cand ii dadeam de 2ori/zi era mai rau.Am scapat intr-o saptamana.
Noi mergem curand la mare,cica ajuta mult.
Detergent folosesc Dermalin.E ok.

www.tamagochi.ro/pet-bighidel " target="_blank">VOTATI BIGHIDEL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicuratze spune:

VIORICA,noi am fost la Naturalia,in Voluntari,la Dr. Madalina Popescu.
Mai mergem si acum de 2 ori pe an,pentru imunizari.

Elena,mama Andrei (11.06.2009 ) si a lui Radu (21.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vioser spune:

Citat:
citat din mesajul lui nicuratze

VIORICA,noi am fost la Naturalia,in Voluntari,la Dr. Madalina Popescu.
Mai mergem si acum de 2 ori pe an,pentru imunizari.

Elena,mama Andrei (11.06.2009 ) si a lui Radu (21.10.2005)


si noi tot acolo am fost. problema e ca ni s-a recomandat sa amanam vaccinurile, iar medicul de familie intr-o prima faza a fost reticenta... la a doua abordare a subiectului parca a fost mai cooperanta... sa vedem. ca avem de facut vaccinuri la 4 si 6 luni teoretic.

voi ati amanat vreun vaccin sau n-a fost cazul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Galushca spune:

Salutare,
Sunt mami de bebita Ileana si avem dermatita seboreica, dupa spusele dermatoloagei. Ne primiti la voi? O fi vreun thread pe aici despre dermatita asta a noastra?
Ilenuca are pielea rosie si aspra la pliurile de la gat, pe obraji, la subrat, la pliurile genunchilor. Oriunde sta piele pe piele sau unde se roade. Si incheietura mainii pe care si-o roade a inceput sa aiba.
Dematoloaga ne-a recomandat o crema cu nistatin si prednisolon, dar fara rezultate spectaculoase.
Implinim maine 6 luni si papam exclusiv tzitzi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

Mai fetelor, de ce nu incercati un tratament homeopat? E atat de eficient, si atat de rapid si in plus, atat de ieftin...
noi am scapat in mai putin de o saptamana, cu un tratament care a costat 4 lei (+consultul la homeopat).
si asta dupa vreo cateva luni in care am chinuit copilul cu tot felul de creme scumpe si pline de toate chimicalele posibile, care dadeau rezultate pentru cel mult 2 saptamani.

luati in considerare si ideea asta, n-aveti ce pierde.
sanatate multa .

_

Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba.

Mergi la inceput