Un ajutor pentru SONIA

Raspunsuri - Pagina 43

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Cristiana, daca contul de paypal l-ati deschis in Romania, sunt restrictii pentru Ro si nu puteti primii bani de la alti utilizatori paypal. Puteti doar efectua plati. Daca aveti pe cineva apropiat in afara care are deja un cont paypal sau poate deschide unul, rugati-l sa stranga banii pentru Sonia si sa vi-i trimita prin transfer bancar cand se strang mai multi.

www.sonia.as.ro/" target="_blank">Redati-i Soniei bucuria de a creste langa parintii ei
Povestea nasterii
www.smi.ro/fulguleti" target="_blank">fulguleti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

De ce nu faceti un subiect la Umanitare? Cred ca ajunge mai multa lume acolo.

Imi pare tare rau pentru suferinta Soniei si a parintilor ei. Le doresc multa putere si sa fie Sonia operata cu succes.


Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://pg.photos.yahoo.com/ph/seirimie/my_photos

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.point.ro/

Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_cel spune:

conturile de paypal si moneybookers sunt foarte utile pentru cei din strainatate, le e mult mai usor sa doneze asa. noua ne-au fost solicitate de catre cei din america si europa de vest. probabil ca, pentru romania, cel mai usor este tot transfer bancar in conturi din Ro sau "operatiunea pliculetul". dar e bine sa ii fie oricui usor sa doneze, atunci cresc sansele.

http://andrei.point.ro
http://b2.lilypie.com/HLo3p1.png
"Happiness is a smile"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:

D-na Cristiana, bine ati venit!

Suntem un grup de fete inimoase, desi nu o cunoastem pe Sonia o iubim deja si ii dorim sa reuseasca in aceasta lupta. Ne vom stradui sa fim alaturi de ea si familia ei atat cat ne va sta in putinta. Ar fi minunat sa va avem printre noi cat mai des, cu vesti si detalii.

Orice nelamuriri aveti in privinta functionarii forumului noi suntem aici sa va ajutam.




Marc (17.12.06) si Ianis (14.09.04)

Pozele noastre / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank">Nasterea lui Ianis


www.sonia.as.ro/" target="_blank">Pentru inima Soniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

Doua mesaje de la Oana

"La moneybookers e in usd.Acum deschid in toate valutele ,plus lei la paypal."

"Contul la BRD in RON,este : RO59RNCB0318088189010001, Geambasu Oana,sucursala lacul tei"

Deci cel ce seamana cu adresa de mail,este cont la moneybookers,buuun...,deci avem deja doua conturi......si mai asteptam

www.sonia.as.ro/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia
Mindrete de Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

quote:
Originally posted by papadie

Pt KAY si pt CRISTIANA:

Pentru cei carora le e greu sa doneze la moneybanks, la bcr sau in alte parti putem incepe si actiunea "Pliculetul european" (si probabil ca si american).

www.sonia.as.ro/" target="_blank">De la inima mea pentru inima ta. Ajutati-o pe SONIA!



Explica-ne despre ce este vorba,te rugam...,sa stim ,sa sfatuim lumea,cam ce metode exista,pentru a trimite bani...
multumim din suflet[FLO]

www.sonia.as.ro/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia
Mindrete de Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

sigur ca am sa le transmit toate gindurile voastre bune...,doar asa le vom putea mentine puternice si increzatoare in aceasta lupta...,pe frumoasele noastre

Mayaione,
cind ai timp sa pui cele doua conturi...si ma gindeam ca la cel de la moneybookers,sa adaugi o explicatie privitoare la depus...,ca putina lume stie despre asta...,parerea mea...,multumim

www.sonia.as.ro/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia
Mindrete de Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

quote:
Originally posted by dandusa

Doua mesaje de la Oana

"La moneybookers e in usd.Acum deschid in toate valutele ,plus lei la paypal."

"Contul la BRD in RON,este : RO59RNCB0318088189010001, Geambasu Oana,sucursala lacul tei"

Deci cel ce seamana cu adresa de mail,este cont la moneybookers,buuun...,deci avem deja doua conturi......si mai asteptam

www.sonia.as.ro/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia
Mindrete de Crinuta



Dandusa,

Daca te uiti in nr de cont ai sa vezi codul de banca RNCB. Acest cod apartine bancii BCR nu BRD-ului. BRD-ul are codul de banca BRDE.
Deci undeva s-a strecurat o greseala: ori la numele bancii ori la cont. Poti verifica te rog?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristiana58 spune:

in primul rand vreau sa va multumesc foarte mult pentru intreaga desfasurare de forte in ajutorul soniei.

@mayonne: am observat acum treaba asta cu paypal-ul si voi vorbi azi cu o ruda din afara pentru un cont acolo.

@dianarus78: cum fac sa fie cum trebuie linkul din semnatura? :)

@papadie: ce este acea operatiune "pliculetul european"?

@all: tocmai vroiam sa va scriu si eu pe forum de contul de la BCR, dar se pare ca ea mi-a luat-o inainte. cand se poate, puneti si pe site contul.

edit:contul este la BCR, nu la BRD.


<a href="http://www.sonia.as.ro/index.html">
Ajut-o pe Sonia! </a>

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

quote:
Originally posted by gudinde

Dandusa,

Daca te uiti in nr de cont ai sa vezi codul de banca RNCB. Acest cod apartine bancii BCR nu BRD-ului. BRD-ul are codul de banca BRDE.
Deci undeva s-a strecurat o greseala: ori la numele bancii ori la cont. Poti verifica te rog?





Ai dreptate...,acum am vazut si eu...
Am trimis mesaj lui Oana acum...,astept sa-mi spuna ea cum este corect...Multumesc

www.sonia.as.ro/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia
Mindrete de Crinuta

Mergi la inceput