Un ajutor pentru SONIA

Raspunsuri - Pagina 42

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Sa le pupacesti si din partea noastra!



Diana mamica de Stefan-Cristian 14.11.2005
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ee608d0bc6b68328c225c&source=category&category_id=12" target="_blank">Un an de basm-filmuletz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenuca spune:

Dandusa draga, transmite te rog urarile noastre si incurajarile ca o sa fie bine.
Asteptam vesti !

va imbratisez cu drag inimoase dragi de pe forum.!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

si de la noi multi pupici!!
dandusa, ce ai scris tu acolo a fi contul, este o adresa de mail, pe gmail....
sa ne spui daca se rezolva in vreun fel cu contul bancar in romania (pt donatii in lei) ca sa putem incepe sa viram, sunt deja multi care vor sa dea cate putin pt inimioara soniei!!!

Deea, mami de Eric (15.12.2006)

www.sonia.as.ro/" target="_blank">pentru sosonica


"outside of a dog, a book is man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florina spune:

Kay, as putea ruga o colega sa vina pana la tine si sa-ti deschida cont in RON, Eur si USD la ING Bank... am avea IBAN-urile in aceeasi zi! Sau as veni chiar eu dar nu stiu cum sa fac cu cea mica.
Nu inteleg de ce dureaza atat de mult la BCR...
Eu am initiat un transfer catre contul indicat initial, in extras imi apare luni si banii nu s-au intors, deci s-ar putea sa fii ajuns totusi (azi e miercuri). Cred ca daca nu era un cont bun se intorceau in 2 zile.

Fiecare zi conteaza, atat pentru mediatizare cat si pentru strangerea banilor. Eu n-am trimis inca mailul prietenilor pentru ca fara cont n-au cum sa ajute...

Ma bucur mult de vestile bune despre Sonia - e o luptatoare, ca si tine.

Doamne ajuta! sa fie totul bine cu Sonia.


www.sonia.as.ro/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia
Florina, fericita de Teodora(27.06.07) siTudor(5 ani)
Teodora, capsunica mea iubita
www.onetruemedia.com/shared?p=2ec9af00903bd34b9e16cb&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Asa a crescut baietelul meu, Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

dandusa, si noi asteptam un cont... aia e o adresa de mail .. cand aveti un cont sa-l afisati si pe pagina Soniei, ca am trimis linkul la f multa lume, mai lipseste contul de acolo
sosonica mica si pe mama ei si pt ele

Dia de Oana (29.11.2006)



www.sonia.as.ro/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Un mic dezavantaj la moneybookers e ca pentru a dona trebuie sa ai cont la ei. Dar cine vrea cu adevarat sa doneze, isi face cont si gata.

www.sonia.as.ro/" target="_blank">Redati-i Soniei bucuria de a creste langa parintii ei
Povestea nasterii
www.smi.ro/fulguleti" target="_blank">fulguleti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Fetelor moneybookers e un sistem de plata online, gen paypal. E folosit mai mult in Anglia. Acea adresa de email e contul Oanei pe moneybookers. Pentru a transfera bani prin moneybookers, deschideti si voi un cont nou la www.moneybookers.com si apoi puteti alimenta acel cont folosind cartea de credit sau prin virament bancar - detalii gasiti dupa ce accesati contul vostru.
Dupa ce aveti bani in cont, apasati pe butonul "send money", completati cu adresa oanei, suma pe care vreti s-o donati si gata.
Sper sa va fie de folos aceste detalii! Moneybookers ii ajuta in mod sigur pe cei din afara.

www.sonia.as.ro/" target="_blank">Redati-i Soniei bucuria de a creste langa parintii ei
Povestea nasterii
www.smi.ro/fulguleti" target="_blank">fulguleti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristiana58 spune:

buna ziua,
Sunt Cristiana, mama Oanei si bunica Soniei si as avea doua lucruri de adaugat la ce ati zis referitor la contul de pe moneybookers:
1. intr-adevar, contul este facut de pe un e-amil, dar acela este oana.geambasu1@gmail.com , deci s-a strecurat o mica eroare de redactare.

2. numarul de client de acolo este 3825924 , inca nu stiu cum functioneaza tranzactia deci nu stiu care dintre aceste doua informatii va este de folos. Contul e in USD.

Dupa cum zicea si mayaione, iti trebuie un cont pentru a putea transfera bani. Se pot urma instructiunile ei pentru ca asa am inteles si eu de pe site.

Contul de Paypal inca nu e gata, pentru ca inca n-a iesit cardul de la BCR ca sa putem sa trecem contul si sa il activam cum trebuie.

Va tin la curent imediat ce voi avea vesti!

<a href="http://www.sonia.as.ro/index.html">
Ajut-o pe Sonia! </a>

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

Pt KAY si pt CRISTIANA:

Pentru cei carora le e greu sa doneze la moneybanks, la bcr sau in alte parti putem incepe si actiunea "Pliculetul european" (si probabil ca si american).

www.sonia.as.ro/" target="_blank">De la inima mea pentru inima ta. Ajutati-o pe SONIA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_cel spune:

Irinel, mie mi se pare un lucru foarte bun daca reusim sa ii facem Oanei legaturi la mai multe spitale, e bine sa aiba mai multe optiuni. Asa, Oana si sotul ei vor putea alege varianta care considera ca e cea mai buna. Fiecare are avantaje si dezavantaje.

Diana, ai dreptate, voi zice cateva cuvinte despre cum a fost la noi cu banii.
Despre tratament: ni s-a facut o estimare initiala a spitalui si ni s-a cerut avans, daca se poate, o jumatate din suma.
Despre transport: am platit suma integrala la momentul zborului, insa ei deja, pentru ca solicitasem transport in regim de urgenta, trimisesera avionul incoace numai pe promisiuni de plata, ceea ce mi s-a parut extraordinar. Insa, nu intotdeauna socoteala de acasa se potriveste cu cea din targ. Andrei a fost un caz foarte complicat la momentul respectiv, iar spitalizarea lui s-a prelungit mult peste asteptari. Spitalul insa a inteles ca suma rezultata este peste puterile unei familii normale, asa ca ne-au permis sa platim esalonat. Bineinteles, a fost foarte important ca au vazut bunavointa si seriozitate din partea noastra, am tot platit pe parcurs cand am mai facut rost de bani. Dar, cu ajutorul lui Dumnezeu si al prietenilor cunoscuti si necunoscuti, speram sa se rezolve. Important e ca avem speranta pentru Andrei.

Daca poate ajuta cineva pentru campanie in presa, ar fi foarte bine. Pe noi ne-au ajutat foarte mult articolele aparute in jurnalele nationale si locale.




http://andrei.point.ro
http://b2.lilypie.com/HLo3p1.png
"Happiness is a smile"

Mergi la inceput