Sa fim alaturi de Diana si familia ei

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brindusa76 spune:

MULTUMIM dianarus78- :) acum inlocuiesc la pagina 13!

BRINDUSA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmenbr spune:

Am reusit si eu azi dupa multe promisiuni sa pun la posta un plic cu un cec si stickere cu printese pt Diana si un pachet cu un cadou pt Diana. Mie imi este fff greu sa ajung in timp util la posta, lucrez exact acelasi program ca si ei si am si un copil mic pe care trebuie sa-l iau imediat de la gradinita ca inchide. Dar azi am fugit in pauza de masa, ca altfel nu reuseam. Asa ca ma gandesc la alte fete care isi doresc din tot sufletul sa o ajute pe Diana si se simt putin stresate de faptul ca se incheie campania. Eu zic ca nu deranjeaza pe nimeni, se va asigura transparenta si cred ca e tare bine daca se va putea lasa sa mearga in cotinuare campania. Va multumesc de intelegere!

Anca, LiaMaria si celelalte fete care vorbiti cu ea mai des, please anuntati-ma si pe mine cand ajung cele 2 plicuri de la mine. Am vorbit si cu Laura, dar si ea e fff ocupata, servici dimineata, Diana dupa-amiaza si seara, gatit si celelalte noaptea sau printre picaturi. Deci nu ma astept sa aiba timp sa ma sune. Va multumesc voua!

3 anisori...uraaa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Nu se inchide nici un proiect, era o propunere. Retractez tot ceea ce am scris. Orice alta informatie va veni din partea altor persoane in afara de mine. Va multumesc.

Marius Pernes
www.marius.rdsor.ro
Anul 2006 /Anul 2007 /Serbarea Ioanei
Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura B spune:

Iata lista “la zi” cu toti banii (cash sau cec-uri) pe care i-am primit fie direct, fie prin Lia sau Anca pana acum, pentru ca toti donatorii sa poata fi recunoscuti. Atunci cand nu am primit in clar nick-ul de pe DC, am trecut pe lista numele mic si numai initiala de la numele de familie. Pot adauga si numele de familie intreg, in caz ca se doreste asta. Unele donatii au sosit in urma anunturilor in ziarele romanesti din Canada, dar cum nu pot spune exact ce e din afara comunitatii DC, cred ca cel mai corect e sa public lista completa cu ce bani au ajuns pana in momentul de fata, la mine. Stiu ca Anca a postat in timp donatorii DC (care au timis donatii in plic, cec-uri sau cash) in masura in care i-am putut identifica; acestia apar si la mine. In plus fata de ce am atasat, stiu ca mai sunt donatorii prin paypal; acestia inca nu apar inca pe lista mea, dar stiu ca Anca i-a postat deja.

Cash-ul, cec-urile si lista cu donatiile sunt pregatite pentru depunere, ceea ce vrem sa facem de indata ce vom avea numarul de “Trust account” pentru Diana, probabil (sper) saptamana urmatoare. Pentru deschiderea contului am cerut ajutorul unui avocat, din care cauza a si durat totul foarte mult, insa sper ca acum aspectele legale sunt acoperite.

Ce nu am “contabilizat” insa, sunt cartile, DVD-urile, Cd-urile, jucariile, baloanele, desenele si felicitarile cu urari de bine pe care le-am primit si pe care Diana le are mereu alaturi in camera. Ele nu sunt pe nici o lista, dar asta nu inseamna ca ele sunt mai putin importante! Nu va pot spune cat de bucuroasa si interesata e Diana cand le vede sau ne jucam cu ele.

Si nu in ultimul rand, absolute imposibil de “masurat” e timpul personal, energia pozitiva, incurajarile si tot sufletul cu care ne sunteti cu totii alaturi. Va multumesc din suflet inca o data, tuturor.

Laura



MIRELA/BOGDAN R CAN$200.00
HOLY TRINITY CAN$400.00+US$2.00
ANDREAA A US$50.00
HOLY TRINITY CAN$718.00
PARASCHIVA K CAN$200.00
CONTANTIN M CAN$110.00
MAMAMARIANA CAN$100.00
DENISA/DRAGOS T CAN$100.00
PAI I US$100.00
CLAUDIA F CAN$100.00
IONICA D CAN$40.00
DAIOPRI CAN$40.00
GABBRIELA US$20.00
DANAMARIO CAN$60.00
DELIA C US$100.00
SIMI CAN$100.00
PITILACHE CAN$50.00
MADISOR(?) CAN$50.00
ALINTAROMA US$25.00
DRUMEA A CAN$100.00
CHRIS/AURICA M CAN$20.00+US$40.00
LAURA/EMIL R CAN$100.00
NELIA CAN$100.00
DANA/CRISTIAN C US$50.00
PLIC CAN$5.00
OCEBINE US$50.00
GEHAS $CAN50.00
MITZI2004 CAN$40.00
CRISTINA D CAN$25.00
SELENA H CAN$50.00
"SABINA, CL, CRISFO,COSMINA72"US$200.00
KRISTEN (LIA) CAN$50.00
CAMIL/MARIANA M CAN$20.00
KEFI CAN$100.00
PETRU/ANCA B CAN$100.00
IOAN/ELISABETA R CAN$200.00
ANDREI/MADALINA D CAN$50.00
LUCIAN GABRIEL P CAN$200.00
DANIEL/CRISTINA M CAN$140.00
LAURENTIU C CAN$50.00
LOMA CAN$20.00
CRISTIAN B CAN$200.00
ANAMARIA S CAN$50.00
CARMEN G CAN$200.00
LAURA P CAN$500.00
MIMITETE CAN$50.00
CONCHITA US$50.00
DAN/VALERIA I US$40.00
DONIA CAN$50.00
FLORIN/SIMONA U CAN$100.00
MIHAELA/CATALIN N CAN$100.00
DANAA CAN$70.00
IRINA/VIOREL (MONTREAL)CAN$150.00
MIREL B CAN$50.00


TOTAL: CAN$5,208.00+US$727.00




Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Laura, chiar am vorbit acum cu Brindusa la telefon si-i ziceam ca tu la cite ai pe cap ar trebui sa fii ferita de orice alta grija in plus Lasa pe umerii ei cind va veni, parte din formalitatile astea.Stii ca noi va iubim, pe Diana si pe tineDiana e tot ce conteaza acumVikinga cu cei mai frumosi vikingi: Nadja si Aldo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Marius, multumim muuult de tot ca nu se inchide campania pentru Diana!

Laura scumpa, imi pare asa bine sa te revad! La Multi Ani pentru Andrei in primul rand si multi pupici pentru Dienuta iubita! eu chiar ma intrebam de ce nu ai inceput sa incasezi cecurile, e vreo problema cu cecurile primite de tine? adica nu cred ca trebuie sa astepti centralizarea datelor ca sa incasezi cecurile primite de tine personal. m-am mirat tare mult cand am vazut asta, din partea mea ai unda verde sa folosesti ajutorul cand doresti tu, de fapt ai fi putut folosi inca de cand ai primit. stim cu totii in ce situatie sunteti si ce nevoi aveti acum, deci cred ca sunt in asentimentul tuturor daca sugerez sa nu mai astepti pana se incheie campania ca sa folosesti cecurile primite de tine. nu ma refer la fondurile stranse de Vikinguta, acolo am inteles ca e de asteptat ca sa se reduca taxele, etc. te sarut cu drag si ma gandesc la voi in fiecare zi, cu rugaciuni si cu speranta neclintita ca Dumnezeu va va binecuvanta cu vindecarea Dienutei scumpe.

Din chaos, Doamne, am aparut/ Si m-as întoarce-n chaos...
*********
Rugati-va pentru Diana si Sonia * Alaptatul Help-Line * Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
*********
mami de Sonia Marie (23 ianuarie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelaim spune:

Campania pt Diana TREBUIE sa continue!
Laura - suntem alaturi de tine! Ne gandim la voi, ne rugam pt voi! Chiar daca nu scriu f des - citesc zilnic sa vad daca mai sunt vesti despre Diana.
Multa sanatate si numai bine va doresc!

Lorelai
Haga Parken-Fluturi, Haga Parken-Flori de pai
Gabisor face "salata", Gabisor in parc,
A inflorit iasomia, Alte albume foto
"Daca dragoste nu e... nimic nu e..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Brindusa, banii sunt plecati din contul meu, tranzactia e ok.Brindusa a fost mai harnica decit mine si a scanat deja documentele bancare, ele pot fi vazute aici:http://family.webshots.com/album/559659391pHjOveEa va mai pune acolo toate hirtiutele posibile:) O sa puna si tranzactia banilor fetelor din europa, adica cei trimisi de mine.Eu vad ca vorbesc mult da' nu fac mare lucru. Dar o sa pun docomentu' imediat ce vine sotzu', ca vad ca nu-mi iese ceva. Bani string in continuare. O alta transa voi trimite intr-o luna, pe 15 septembrie. Anca si Brindusa, numele viitorilor donatori, adica nickurile pentru icon le vom inmina lui Marius odata pe saptamina, sa zicem simbata ori duminica. La fel, trimiteti la mine si eu mai departe. Ca sa-i fie lui cit mai usor. Asta e propunerea mea. La fel, alte intrebari legate de donatii, donatori, etc etc ce se mai iveste si e neclar, le trimiteti tot la mine, si doar ce nu stiu nici eu sa rezolv(cu toate ca nu cred), va ajunge la Marius:)Ei uite pentru ca Marius a fost asa de gentil, suntem si noi doamne de treaba si-l menajam pe cit putemCa sa fie totul ok si sa ne vedem in continuare de donatii.Vikinga cu cei mai frumosi vikingi: Nadja si Aldo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anky spune:

Buna oameni buni,se mai pot face donatii?.

O seara placuta

Anca,Bianca 02.02.03 si Cris 12.05.05

"Happyness is the key to your heart"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Da, am precizat ca ceea ce am scris nu are valoare. Raman valabile modalitatile de pana acum, deci neschimbate. Propunerile de mai sus am sa le citesc cu atentie.

Marius Pernes
www.marius.rdsor.ro
Anul 2006 /Anul 2007 /Serbarea Ioanei
Pagina legislativa

Mergi la inceput