Sa fim alaturi de Diana si familia ei

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Am transferat azi in contul din Banca Translivania 250 EUR.
Sanatate multa micutei Diana!

Adina + Olivia 04.03.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Oh fetelor nu intrati in panica:) Sigur ca cine va dori sa ajute o va putea face si in 6 luni de acum incolo, nu trebuie acordul nimanui:)Insa, din respect pentru cei care au donat, din respect pentru banii lor, trebuie sa facem un bilant. Sunt sume mari de bani strinse la mine ori Brindusa ori Anca.Cind acesti bani trebuie sa fie in contul Laurei.E necesar si e foarte bine sa tragem linie si sa vedem citi bani au reusit sa stringa donatorii DC si dinafara. Trebuie ca banii sa fie in posesia Laurei. Din respect pentru donatorii de pina acum, care nu au fost putini(!!!) trebuie sa dovedim transparenta si o buna informare. Eu am strins bani timp de 2 luni de la 47 de donatoare. Prefer ca acesti bani sa intre acum in posesia Laurei, pentru ca Diana are acum nevoie de atitea lucruri, nu sa fie in contul meu.Pentru ca asa e normal si bine.Si e potrivit ca asta sa o facem toate trei in acelasi timp, sa oferim date concrete si clare. Ele trebuie sa fie la dispozita DC si la dispozita celor care au donat deja. E vorba deja de sume mari de bani si nu se poate sa mai raminem inca citeva luni cu ei in posesia noastra.Plecare Brindusei in Canada e un moment bun pentru un astfel de bilant. Ea va inmina banii strinsi de fetele din Europa, cei trimisi de mine si banii strinsi in Romania la ea. ca doar romania e in Europa:) Vom face un total donatii Europa.Vom pune la dispozitie documenetele bancare scanate.Laura va confirma primirea lor. Si pentru ca Brindusa va fi acolo sa o ajute se va ocupa si de contul special pentru Diana, pe care Laura l-a aminat sa-l deschida pentru ca nu avea timp.Contul odata deschis, va fi de mare ajutor Ancai, care stringe donatiile in Canada. Ea avind unde trimite banii strinsi si va putea astfel face dovada inminarii lor. La fel se va pune documentul bancar scanat.E vorba de citeva mii de dolarii canadieni, trebuie facuta putina ordine. E nevoie ca prima transa sa plece spre Laura.Vikinga cu cei mai frumosi vikingi: Nadja si Aldo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

pe scurt, tragem linie si mergem mai departe:), nu?
vik, e super asa!

Cristina
-----------------------------------------------
http://www.sos-satelecopiilor.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Cristina nu stiu daca va mai putea continua mult timp cu statut de actiune oficiala DC. Marius ne va explica.Pentru ca Diana va avea nevoie de ajutorul nostru si citeva luni de acum incolo.Ori din cite stiu si am vazut in timp, actiunile oficiale DC unde sunt oferite iconuri, dureaza o anumita perioada de timp, nu se extind pe perioade nelimitate de timp, trebuie sa existe niste sume concrete inminate, dovada lor. Eu, Brindusa si Anca vom stringe bani si de acum incolo si va vom anunta.Diferenta intre actiune oficiala DC si orice alta actiune din rubrica de la ajutor umanitar ar consta in acordarea unui icon si implicarea si supravegheara unui moderator. Vikinga cu cei mai frumosi vikingi: Nadja si Aldo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

quote:
Originally posted by tinatache
pe scurt, tragem linie si mergem mai departe:), nu? vik, e super asa! Cristina-----------------------------------------------http://www.sos-satelecopiilor.ro/
Da pe scurt daDar sa vedem si conditiile de gazduire DC, de vor mai fi oficiale ori la peluze. Oricum galeria ramine in picioareVikinga cu cei mai frumosi vikingi: Nadja si Aldo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AncaMaria spune:

In caz ca nu toata lumea este la curent, situatia banilor din Canada sta in felul urmator:

- cecurile trimise mie au fost date Laurei, pe masura ce le primeam; Laura va posta o lista cu sumele primite de ea si donatorii..
- Banii trimisi prin Paypal, email money transfer, sunt in contul meu (un al doilea cont deschis la banca mea), si acesti bani vor fi transferati direct in contul Dianei imediat ce este deschis.. iar Laura va confirma transferul si suma..



Rugati-va pentru Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AncaMaria spune:

Poate Marius ne da mai multe explicatii de ce aceasta campanie nu poate dura o perioada mai indelungata.... dupa parerea mea, Diana va avea nevoie de mai mult ajutor chair in cateva luni de acum incolo... iar in Romania, campania e de abia la inceput...

Odata ce campania e inchisa aici pe site, sigur ca vom gasi alte modalitati de a strange bani si alte modalitati de comunicare... oricum, le multumim adminilor si moderatorilor care ne-au dat voie sa initiem aceasta campanie pe acest site..



Rugati-va pentru Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusa76 spune:

azi am gasit in cont de la

RUS ALIN MARINEL (nick neidentificat)- 50 RON
cine se recunoaste, va rog sa-mi spuneti...
MULTUMIM DIN SUFLET
actualizarea la pag.13

Adina Iulia multumim, dar donatia ta nu mi-a aparut inca pe extrasul de cont. Anunt imediat cum o voi vedea!

Cat despre decizia de a inchide actiunea - m-as abtine sa comentez, sunt prea noua pe forum ca s-o fac, oricum toata desfasurarea actiunii mi se pare ABSOLUT MINUNATA - VOI SUNTETI MINUNATE!

DAR... daca recitim mesajul lui Marius (multumesc pt floricica :)), intelegem ca el A FACUT DOAR O PROPUNERE ( "as dori sa finalizam" - e o dorinta personala...)- si, mai departe... "ce ziceti?" - o propunere la care ne intreaba daca subscriem...

Oricum, astept si eu detalii de la Marius. Si, in fond, decizia voastra, a tuturor....

Si da, pe 14.08.07 vom face toate trei (eu, Anca si Vikinga) un bilant al donatiilor.

DIANA - STEAGUL SUS si DOAMNE AJUTA!






BRINDUSA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

quote:
Originally posted by marius

As dori sa centralizati donatiile atat valoric cat si ca si destinatie.
Marti 14 august as dori sa finalizam acest proiect. Se poate?

Marius Pernes
www.marius.rdsor.ro
Anul 2006 /Anul 2007 /Serbarea Ioanei
Pagina legislativa



chiar de ziua Dianei vreti sa inchideti proiectul? dar de ce trebuie inchis, oare, ca in Ro abia a inceput! poate ar trebui sa anuntati de acum inainte cat dureaza o campanie, ca sa stie lumea si sa se mobilizeze...nu pot sa cred ca-l inchideti in 4 zile. :-(( fetele pot centraliza sumele si transfera banii in contul Laurei si apoi putem continua campania, nu e posibil, oare? Marius, sorry ca te asaltez cu atatea intrebari.

Din chaos, Doamne, am aparut/ Si m-as īntoarce-n chaos...
*********
Rugati-va pentru Diana si Sonia * Alaptatul Help-Line * Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
*********
mami de Sonia Marie (23 ianuarie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:

quote:
Originally posted by brindusa76

azi am gasit in cont de la

RUS ALIN MARINEL (nick neidentificat)- 50 RON
cine se recunoaste, va rog sa-mi spuneti...

DIANA - STEAGUL SUS si DOAMNE AJUTA!




BRINDUSA




Buna, Brandusa, eu sunt. adica sotul a depus azi banutzii. tocmai intram sa anunt si vad ca deja au aparut pe extras.

Ii doresc multa sanatate Dienutzei!



Marc (17.12.06) si Ianis (14.09.04)

Pozele noastre / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank">Nasterea lui Ianis


www.helpsonia.com/" target="_blank">Donati pentru inima Soniei

Mergi la inceput