Sa fim alaturi de Diana si familia ei

Raspunsuri - Pagina 30

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura B spune:

In primul rand imi cer scuze ca nu apuc sa raspund la mesaje. Ca sa scriu numai cateva randuri poate dura ore bune, din cauza ca Diana mereu cere cate ceva: ba sa ii aspir secretiile, ba sa ii spal dintisorii, ba sa ii dau cu “lipstick” pe buze (tocmai a primit de la asistenta de astazi un set de “LipSmacker” cu diverse arome de Coca-cola si Fanta, si astea sunt acum muult mai interesante si mai gustose decat erau cele cu aroma de fructe de padure, capsuni, sau vanilie, adica ce aveam noi pana azi), ba sa-I dau in gurita buretel cu apa rece, ba sa-I masez spatele sau piciorusele, si tot asa.

As vrea sa explic de ce nu am incasat inca cecurile trimise pe numele meu: toti banii primiti vrem –cum e si normal- sa-i depunem si sa-I folosim numai pentru Diana, atunci cand va avea ea nevoie si va fi ceva neacoperit de sistemul de sanatate. Am asteptat mai intai sa avem deschis un cont pentru Diana in care sa depun tot ce am primit, fara ca banii sa treaca mai intai printr-un cont al nostru. Pe de o parte pentru ca e mai usor sa prezentam extrase de cont atunci cand apar numai tranzactii ale Dianei, pe de alta ca sa evitam sa platim taxe fara sa fie necesar, iar nu in ultimul rand, din ce am vorbit cu avocatul, am inteles ca un Trust Account ar fi cel mai potrivit tip de cont pentru Diana. Si din ce am gasit si eu pe internet referitor la Trust Account-uri in Canada, se pare ca e singura modalitate in care membrii de famile sau prietenii pot ajuta financiar pe cineva care are o dizabilitate, FARA ca asta sa-I afecteze persoanei in cauza beneficiile pe care le-ar putea primi de la guvern. Nu ma asteptam totusi ca deschiderea unui cont sa dureze atat de mult, insa e adevarat ca am si lasat totul in grija avocatului, la sugestia lui (eu si Andrei concentrandu-ne atentia si energia ca sa o ajutam pe puiuta noastra sa-i fie cat mai confortabil posibil).

Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AncaMaria spune:

Multumim ca lasati campania deschisa!

Laura, multumesc ca ti-ai facut timp si ai postat lista donatorilor, sa nu existe nici un fel de dubiu... iar daca cineva stie ca a trimis cec sau alti bani direct la Laura si nu se regaseste pe aceasta lista, va rugam sa ne spuneti..

Doamne Ajuta pe Diana sa se faca bine!



Rugati-va pentru Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusa76 spune:

In primul rand multumesc si eu celor care pastreaza aceasta campanie deschisa!

ANUNT CA BANII STRANSI DE VIKINGA AU INTRAT IN CONT! 1400 EURO, fara comision (!) sunt in contul euro de la Banca Transilvania.
MULTUMIM CELOR CARE AU DONAT SI VIKINGAI!

Acum revin cu noi donatori:

anonim - 300 RON
Adina Iulia - 250 euro - banii de la tine apar pe extrasul de cont cu data de 15.08.2007 - probabil ca atunci se va finaliza transferul - dar apar acum - vedeti link-ul din mesajul vikingai de mai sus - sub denumirea extras 5!

si, ca deobicei, actualizez la pag.13

MULTUMIM DIN SUFLET!
DOAMNE AJUTA SA SE FACA BINE DIANA!


BRINDUSA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Ma bucur ca banii au ajuns in timp util. Ne-am incadrat super bine.Si e bine ca acum de cind Romanina e parte in EU, tranzactiile se fac asa de usor. Asa ca fetele din Europa ce au la indemina un cont si doresc sa doneze o mica suma, o pot face direct in contul Brindusei. Nu se ia nici un fel de comision, e la fel ca orice lat transfer EU.Donatiile pay pal merg direct in Canada.Eu voi stringe doar banii trimisi in plic, de la fetele din Europa.Vikinga cu cei mai frumosi vikingi: Nadja si Aldo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Anca, pe bara de deasupra mesajului scris de tine, exista un mic simbol, ultimul mai exact, se cheama delete replay. Dai click si poti sterge un mesaj aparut din greseala ca ultimele doua.Vikinga cu cei mai frumosi vikingi: Nadja si Aldo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle7 spune:

va rog trimiteti-mi pe PM nr de telef sau/si adresa unde poate fi contactata Laura. O familie care vrea sa ajute nu reuseste sa dea de ea. multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AncaMaria spune:

Michele, ti-am trimis PM.

Va multumim din suflet tuturor celor care incearca sa implice mai multe persoane in campania aceasta! Diana va avea nevoie de noi si de acum incolo!

Doamne Ajuta!



Rugati-va pentru Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusa76 spune:

Buna la toata lumea!

Ma grabesc ingrozitor, mai am cateva ore pana la plecar, n-am terminat bagajele, ideea e:

Am scos azi banii stransi pana acum la BT pentru a-i inmana Laurei cash. E mai bine asa! N-am gasit dolari canadieni la BT si nici la bancile din zona, trebuia sa fug la serviciu, nu mai conteaza. Laura mi-a spus ca sunt f OK si euro, asa ca i-am scos pe toti si i-am transformat in euro.

Rotunjit ii voi da 2 500 euro cash.

MULTUMIM DIN SUFLET>


Va scriu cand anjung, cat de repede pot!

DOAMNE AJUTA S_O GASESC PE DIANA BINE< MACAR RESPIRAND SINGURICA!

Pe curand...

BRINDUSA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Bafta! Si drum bun!

Marius Pernes
www.marius.rdsor.ro
Anul 2006 /Anul 2007 /Serbarea Ioanei
Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Drum bun Brandusa!
Asteptam vesti bune!


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput