Prematurii-Esentele tari se tin in sticlute mici-7

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns loleka spune:

Draga Franca, ce poti sa-ti urez este sanatate la bebita. Multumim pentru urari si va doresc la fel si voua. Si sincer iti faci griji cind vezi ca nu vrea sa manince. Refuza biberonul. Plinge cu el in gurita. Pe mine ma dispera situatia asta!!!

loleka de www.onetruemedia.com/my_shared?z=1920c8bbb6cea0dedd5e87&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> Dominic Andrei-02.03.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns try spune:

quote:
Originally posted by loleka

Aaaa, mi-am adus aminte ca nu i-a placut dr un singur lucru: ca nu se intoarce de pe o parte pe alta. Si acum sa fiu sincera m-a cam pus pe ganduri. . Ale voastre esente cand au inceput sa faca lucrul asta?

loleka de www.onetruemedia.com/my_shared?z=1920c8bbb6cea0dedd5e87&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> Dominic Andrei-02.03.2007



Loleka, un bebelus incepe sa se intoarca de pe o parte pe alta cam pe la 4 luni, 4 luni jumate. Dar cum Dominic are doar 2 luni corectate ce sa se intoarca bietul copil?
Oare dr. tau uita sa tina cont de varsta corectata a lui?
Nu trebuie decat putin ignoranta sau nepasare si bagi morcovu-n fund unei mamici.
Stai linistita, copilu' tau e ok, dr. insa nu mai e ok dupa mine

"Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"
Alex - 5 Nov. 2004 si Adrian 24 Aug. 2006 ......... poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana27 spune:

Am recit din urma, sper sa recuperez tot ce ati scris!
Eu l-am nascut pe Dragos la 33 saptamani si 5 zile, din sarcina stagnata (hipotrofie fetala)nu se stie cauza, probabil o proasta functionare a cordonului!
A avut suflu sistolic la nastere si un testicol necoborat (am facut tratamen, sper sa dea rezultatul asteptat)
Se dezvolta foarte bine, dar mai avem de recuperat unele achizitii (de ex. nu se ridica singur in fund, probabil intr-o sapt va reusi, dupa cat e de ambitios, nu merge in 4 labe si nici nu cred ca vom trece prin etapa asta, ca nu vrea deloc pe burta; mai degraba se va ridica in picioare! )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loleka spune:

Am pricepit Try, voi tine cont de lucrul asta.
Sanziana, mult curaj si perseverenta. Veti reusi!

loleka de www.onetruemedia.com/my_shared?z=1920c8bbb6cea0dedd5e87&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> Dominic Andrei-02.03.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ignatica spune:

Lolekain jur de 4 luni - 4 luni jumate corectate a inceput David sa se rostogoleasca.
try ma bucur ca analizele au iesit iarasi bine, sa dea Domnul sa o tineti tot asa. Sunt sigura ca veti recupera bine si pe partea motorie.

Ignatica - mamica de David (29 iulie 2006)



Nasterea sufletelului nostru David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loleka spune:

Inseamna ca trebuie sa mai avem rabdare.

loleka de www.onetruemedia.com/my_shared?z=1920c8bbb6cea0dedd5e87&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> Dominic Andrei-02.03.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana27 spune:

loleka, bine zice "inseamna ca trebuie sa avem rabdare".
Sincera sa fiu eu am o rabdare de fier si nu am intrat in panica...dar am si marele noroc, ca stam singuri si nu m-a cicalit nimeni cu sfaturi. A fost soacra-mea de cateva ori si mi-am dat seama ca daca am fi stat cu ea cred ca ma certam de n ori pe zi, ca deh fisu, chiar daca a fost la 7 luni, a fost un geniu (adica facea totul, chiar mai precoce).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loleka spune:

Sanziana, si noi avem marele noroc sa stam singurei. Noi suntem si mai solitari mai cumintei si nu prea se leaga nimeni de viata noastra. Prieteni mai putini si de aceea poate a trebuit sa invatam sa facem totul singuri fara sa depindem de altii sau sa asteptam mila cuiva. Tot ce am facut in viata noastra ca a fost bine ca a fost rau am facut cu manutele noastre si mi-am spus sa nu prind pe careva ca vine in casa mea sa zica ca ti-am dat, ca te-am ajutat ca ii rup picioarele. Ei sunt eu acum mai revoltata, dar in general am invatat in viata sa depindem numai de noi. Si asa si este bine caci nu mi-a placut niciodata " scoaterea de ochi ". Soacra mea vine in vizita cind si cind si sta putin asa cit sa-l vada pe cel mic. In rest daca am ce pune pe masa sa maninc bine daca nu nu ajung la usa ei sa cer! Asta este premiza de la care am plecat in casnicia mea, care slava Domnului anul acesta pe 25 septembrie facem 9 anisori.

In rest sanatate la bebei si sa ne ofere Dumnezeu sansa sa-i vedem mari la casele lor!

loleka de www.onetruemedia.com/my_shared?z=1920c8bbb6cea0dedd5e87&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> Dominic Andrei-02.03.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

loleka, mamica de esenta tare, daca bb nu vrea sa pape dupa vaccin inseama ca e si asta o reacrie tot la vaccin mai ales daca i-a facut anti polio.


asa ca inca o data acelasi sfat cu rabdare treceti marea!

Anca mamica Vladut esenta tare recuperata si ajunsa la 3 ani si 8 luni!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loleka spune:

Buna ziua la toata lumea! Azi am fost la plimbarica si ne-a prins ploaia pe drum. La noi la mare e tare urit asa ca deocamdata stati departe de ea. A venit si un front atmosferic rece odata cu ea, asa ca pe lina vreme uracioasa si plingacioasa este si friguroasa.
Bebelusul meu mare a inceput sa pape cat mai putin pe zi ce trece. Daca pana acum mai scoteam cu cantecele si maimutareli un 140-150 ml la o masa acum trag de le si mai tare sa pape 90-100 ml/ masa. Si nu va spun ca o maninca in juma de ora?! . Imi scoate peri albi in cap si simt ca o iau razna! Uneori nu mai am rabdare.

loleka de www.onetruemedia.com/my_shared?z=1920c8bbb6cea0dedd5e87&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> Dominic Andrei-02.03.2007

Mergi la inceput