homosexualismul ,tendinta ,moda sau maladie

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns principe spune:

denissabia,

sunt deacord cu tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alessia105 spune:

Dupa mine sunt oameni normali doar cu alte opini diferite decat mine ...ca se imbaca mai altfel ..nu toti ,doar cei mai extravaganti ..si cei care o fac inclusiv travestitii nu ma deranjeaza in fond mai sunt si alte grupuri care au obiceiuri si mai rele ...Eu una urasc sa vad rockeri slinosi..le-as face un dus bun cu peria de sarma ..nu am nimic cu ei ( si io de prin adolescenta ...dar nu am uitat ca s-a inventat sapunul ) ..dar aia imi starnesc negativ mie simturile ..
La fel de bine putem discuta coafuri ciudate,de prostul gust al unora ,de multeeeeeeeeeeee altele care se gasesc astazi in lume si care fac babele sa isi scuipe in san si sa zica "Uii Doamne !!Piei necuraule "
Ceea ce ma enerveaza la culmeeee e ca omameni care se dau bisericosi si in numele religiei fac ceea ce fac ( ex ce s-a intamplat ieri in Bucuresti) ....

Pe langa faptul ca biserica te indeamna sa ierti si sa nu iti urasti aproapele ...tocmai acei oameni care o predica vin si ii hulesc ba mai isca si batali de strada ...de ce? nu is oameni ca si noi ? Sau daca nu au aceeasi parere cu noi inseamna canu ni-s apoapele ? Oare nu si Domnul Isus a spalat picioarele Mariei Magdalena o prostituata la fel de hulita in acele timpuri???


Problema:

Bunica mea din partea tatalui o crestina desafarsita ..cu rugi , posturi tinute , mers in genunchi in jurul biserici,matani,etc etc etc ...toata viata cu sfintenie ...dar pe timpul lui ceasca facea sau intermedia avorturi ...punand viata femeilor in pericol ....nu mai vb cu vorbea,comporta cu oamenii si de altele si mai si ....pai care e mai pacatos bisericoasa sau homosexulalul ? normal homosexualul ca face ce face in dormitor nu?!?!


Nu vreau sa tin lectii de morala sau de religie ,nu sunt nici persoana si nici omul care ma bat cu pumnii in piept ca sunt si dreg si la primul colt de strada imi urasc si/sau barfesc aproapele ...nu sunt perfecta ,ca orice om am pacatele si greselile mele dar am invatat sa repsect OMUL oricare al fi el...crestin sau musulman ,alb sau negru , frumos sau urat.......si as putea continua pana maine ..si poate ..chiar zilele trecute am citit ceva intamplator ...poate vor reflecta si altii si vor invata macar sa accepte ca suntem oameni si suntem diferiti ...


"Cel ce mai vede in inima sa o umbra de ura fata de vreun om oarecare, pentru stie ce greseala, e cu totul strain de iubirea de Dumnezeu. Caci iubirea de Dumnezeu nu sufera catusi de putin ura fata de vreun om "– Sfantul Maxim Marturisitorul



----------------------------------------------------
Alessia,Dezbracatu' si Spiderman

Si ei au dreptul la viata...semneaza si tu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aaka spune:

eu cred ca e doar o tendinta a oamenilor de a experimenta si pana la urma se ajunge la o perversitate.oricum pare a fi o anomalie a societatii dar asa cum sunt sunt ai nostri chiar daca nu ne convine ii avem si trebuie sa ii lasam in pace insa nu ar trebui sa ii lasam sa se casatoreasca si sa aiba familii. asta e parerea mea, nu inseamna ca e buna sau rea, dar fiecare face ce vrea cu viata lui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

Aaka tie ti-ar conveni daca altii ar decide pt tine daca ai sau nu dreptul sa te casatoresti/sa ai copii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissParker spune:

alessia105,



Felicia
Poze cu noi si vacantele noastre

*****************************
Adevar > Autonomie > Identitate

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aaka spune:

wow, eu mi-am dat doar parerea nu am dat cu bota. mi se pare o anomalie si cred ca am dreptul la parerea mea proprie.probabil ca daca nu ar fi luati atat in seama si-ar da si ei seama ca sunt perversi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

Aaka pai nu am dat cu bata... te-am intrebat ceva destul de simplu doar ...
ps - dc e o anomalie atunci e de cand lumea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

quote:
nu ar trebui sa ii lasam sa se casatoreasca si sa aiba familii. asta e parerea mea, nu inseamna ca e buna sau rea, dar fiecare face ce vrea cu viata lui.



Te cam contrazici.

Elise & BBLisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aaka spune:

in legatura cu intrebarea ta Porumbita, nu cred ca trebuie sa dea nimeni o lege noua ca sa ma casatoresc eu sau orice om normal. daca sunt diferiti trebuie sa traiasca diferit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns principe spune:

blue eyes,

din cite am inteles din regulament ,nu ne legam de ortografia nimannui.
citatele lui missparker nu ma deranjeaza si nici nu ma emotioneaza.m-a surprins chiar cum de nu mi-o fi facut o sesiune de terapie psihologica ,tinind cont ca ma considera frustata, de parca m-a surprins stind la coada psihologului ei,scriindu-mi un citat

Mergi la inceput