homosexualismul ,tendinta ,moda sau maladie

homosexualismul ,tendinta ,moda sau maladie | Autor: principe

Link direct la acest mesaj

cum priviti homosexualismul??
il acceptati??
este ceva normal ,este o tendinta ,moda sau o maladie??
este periculos pentru societate??

am sa raspund scurt la propiile-mi intrebari

acum ca m-am obisnuit sa am in jur homosexuali, mi se pare ok, nu este nici cel mai rau lucru din lume dar nici pe departe cel mai bun.
conditia de homosexual poate fi ceva normal, precum poate fi tendinta ,moda,sau maladie.
periculos??? in timp da.



monica mami de print

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns zenon spune:

:))

"minunat" subiect. Imediat vor aparea icoanele si ti se va reaminti ca Romania e Gradina Maicii Domnului. Tine aproape.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emma_ spune:

Eu cred ca este genetic.Nu cred ca este alegerea nimanui cum sa se nasca.La fel cum nimeni nu poate alege ce culoare sa aiba la piele.
Am citit multe studii legate de homosexuali si asta am dedus eu:nu este o alegere.
De aceea trebuie acceptati si tratati cu respect si demnitate.
Am prieteni gay si pot sa spun ca sint persoane super ok,din orice punct de vedere.Pe mine nu ma deranjeaza orientarea sexuala a nimanui,atita timp cit este o persoana plina de respect,bunatate,etc.
Asta este parerea mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns principe spune:

emma

nici pe mine nu ma deranjeaza,

am sa specific de ce am spus ca poate fi normal ,tendinta ,moda sau maladie.

normal ,pentru ca anumite persoane se nasc cu orientari homosexuale ,se manifesta din copilarie ,este genetic cum spui tu.

moda, ex in venezuela,acum la multi tineri este la moda sa aiba relatii homosexuale ,asa sunt shic asa sunt populari ,asa sunt la moda ca au gustat din toate,ei o declara deschis se lauda chiar.

maladie,de ce ??? pentru ca se spune ca barbat care a avut sex cu femei dupa ce a avut sex cu barbati nu se mai intoarce .... deci este molipsitor ,este o maladie.

periculos ,pai daca majoritatea or sa incerce si nu o sa le mai placa vechea conditie .... se duce omenirea de ripa???


monica mami de print

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns principe spune:

zenon ,

tocmai asta as dorii sa vad cum este acceptata ideea in ro.

apropos nu ne-ai spus opinia ta


monica mami de print

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tlaura spune:

Este acceptata mai bine decat ai crede! Si eu sunt de parere ca 90% dintre ei sunt nascuti asa, dar mai sunt restul de 10 care din diverse motive devin gay pe parcursul vietii.
Nu ma deranjeaza deloc, dar nu sunt de acord cu manifestarile de tip gay; de fapt nu imi place cand se maimutaresc si se imbraca ca niste paiate sau mai rau! De ce trebuie sa faca asta?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns principe spune:

tiaura,

eu am priteni f decenti ,dar ce vad pe strada ma ingrozeste ,fiindca vor sa ne imite ,si exagereaza orice gest ,merg pe strada de parca ar fi pe pasarela ,se indoaie din toate articulatiile,misca din fund .ma uit la ei si ma intreb oare asa ne vad ei pe noi ,exagerate si ridicole????
de travestiti nu mai vorbesc.
eu cu homosexualii nu am nimic ,dar cu ridicolii da .
chiar ma intreb cum am sa.i raspund fiului meu cind o sa-i vada si o sa ma intrebe.


monica mami de print.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

Cu riscul de a cadea in dizgratia voastra...mie nu mi se pare ca ei sunt "normali" ....
Si in nici un caz nu accept ideea ca ei asa s-au nascut.
E clar ca au ceva " legat de psihic"
Asta este parerea mea.
Eu, una personal, nu cred ca as accepta in grupul meu un astfel de om.
Mi se par dizgratioasi

Toanca si Matei Alexandru 06.01.2006

poze

http://www.dropshots.com/toanca
http://www.dropshots.com/toanca1
http://www.dropshots.com/toanca2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adrianai spune:

Nu este o maladie, pur si simplu asa se nasc.
Eu nu am nimic cu homosexualii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileanna spune:

principe

"moda, ex in venezuela,acum la multi tineri este la moda sa aiba relatii homosexuale ,asa sunt shic asa sunt populari ,asa sunt la moda ca au gustat din toate,ei o declara deschis se lauda chiar."

Reaaaaaaly?!!!!! Asta mi se pare greu de crezut si trist ... Dar daca spui tu ... Ok sa gusti din toate :). DA CHIAR DIN TOATE?????? Atunci inseamna ca ar trebui sa gustam si din senzatia pe care ti-o da uciderea. Oricum cred ca cei din Venezuela care aleg asta pt ca e la moda, de fapt au o atractie clara. Nu e just fashion (sper!!!).

maladie,de ce ??? pentru ca se spune ca barbat care a avut sex cu femei dupa ce a avut sex cu barbati nu se mai intoarce .... deci este molipsitor ,este o maladie.

Si asta ma socheaza foarte tare si nu cred ca este adevarat sau ca se poate spune chiar asa. Eu am auzit ca sunt cazuri de bisexuali. si pana una alta, pb ca daca un barbat insearca asta (nu e ca si cum ai incerca marihuana) inseamna ca la mijloc este o atractie irezistibila, ca natura lui de gay isi cere drepturile. Deci ... normal ca nu se mai intoarce. Nu cred ca faptul ca il doare fundul este un motiv valabil :).

eu am priteni f decenti ,dar ce vad pe strada ma ingrozeste ,fiindca vor sa ne imite ,si exagereaza orice gest ,merg pe strada de parca ar fi pe pasarela ,se indoaie din toate articulatiile,misca din fund .ma uit la ei si ma intreb oare asa ne vad ei pe noi ,exagerate si ridicole????

Inteleg ca nu sunteti destul de deschisi totusi ca sa-i intrebi ...
Eu nu cred ca vor sa fie exagerati. Cred doar ca asa arata un barbat care se simte femeie, sau asa se comporta. Doar nu vrei sa se comporte chiar mai bine ca noi. Asta ar fi culmea :).

Si acuma ce cred eu ...
Imi este mila de ei si recunosc ca ma scarbesc putin. Altfel nu cred ca ii condamn. Nu imi este clar pentru ca nu am cunoscut nici unul. Nu cred ca poti accepta foarte bine ceva ce nu cunosti.

Oricum, personal imi este teama de haurile psihicului uman ...



Never say NEVER.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia71 spune:

Nu-sh ce sa zic...
Daca as accepta un asemenea om in grupu nostru?
Pai si daca el exista deja?
N-am de unde sa stiu!
As incerca, daca as afla, sa-mi impun un grad mai mare de toleranta, gandindu-ma ca e ceva genetic si nu ca asa a fost alegerea respectivului.
Partea mai nasoala intervine atunci cand lucrul asta (si zic Doamne fereste) se intampla copilului tau.
Atunci cred ca e dureros!!!
Si ce poti face, il iubesti mai putin?
Nu cred!
IL accepti asa cum e, pentru ca e copilul tau si-l iubesti neconditionat!!!
Asa ca...nu judec pe nimeni si nici nu dau cu pietre, zic numa Doamne fereste-ne!

Doamne cu puterea Ta, ajuta-i micutei Diana sa se faca bine!

Mergi la inceput