Rugati-va pentru DIANA

Raspunsuri - Pagina 86

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns speed spune:

mi-a sarit inima din piept vazind nick-ul laurei...brindusa,multumim de mesaj si ne rugam in continuare... dumnezeu sa ii ajute..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

BRINDUSA - fii sigura ca LAURA , DIANA si ANDREI nu vor fi SINGURI!
Sintem multe si inimose. LAURA e una din ale noastre. Nu v-a ramine singura nicicum! Soni!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Brandusa, suntem aici, langa intreaga voastra familie...
Ne rugam cu speranta si credinta ...
Fetita mea, Ines, de 5 ani, se roaga si ea seara, pentru Diana...
E imposibil ca Bunul D-zeu sa nu auda si sa primeasca aceste rugaciuni atat de curate si sincere...de la un copil pentru alt copil...

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele

www.onetruemedia.com/shared?p=222b88dcea173192314fc3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">MONTAJ INES

POZE CU NOI


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=228e2d97ca6a85170ac141&source=browse" target="_blank">Sweet memories

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scumpioara spune:

Sunt convinsa ca multi membri ai acestui forum sunt impresionati de povestea Laurei, Dianei si a lui Andrei. Suntem multi cei care ne gandim la micuta Diana si ne rugam ca totul sa fie bine, chiar daca stam tacuti deoparte si nu indraznim sa scriem...Multa sanatate, pui mic, arata ce poti!

In alta ordine de idei, astept cu nerabdare sa aflu cine va strange pana la urma banuti din Romania, cu siguranta ca oricat de putin ar fi va conta, in primul rand pentru ca va fi o contributie din suflet.

Mai exista vreun loc pe acest forum unde se pot gasi detalii despre contributii pentru Diana? Parca era cineva acum cateva pagini care se oferise sa stranga banuti din Romania. Astept cu interes detalii.

Multa sanatate Dianei si tatalui sau, multa putere mamei. Ne gandim mereu la voi.

Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Atunci daca e ok sa scriem si in alta parte, Feriguta intii de toate bitte ajuta-ne sa punem in ordine termenii medicali si tot ce inseamna starea Dianei acum si pe viitor. Sunt sigura ca ai sa explici f bine asta.Trebuie inclus numele spitalului, numele doctorului care se ocpua de Diana.Unde exact au facut accidentul si la ce spital in USA au stat. Si trimitem email catre ziarele romanesti din Canada. Dar atentie! In vederea unui eventual articol pe care un ziarist ar trebui sa-l scrie. Ii informama, este o stire. Nu la rubrica umanitare. E mult mai bine asa. Ok din cele 5 ziare macar daca unul va dori sa publice drama aceste familii de romani si tot e ceva. Nu conteaza ce dispute sunt intre aceste ziare, conteaza ca povestea Dianei sa fie citita, auzita. Pentru ca am prieteni acolo, care au spus ca in comunitatea romaneasca de acolo nu s-a auzit de tragedia asta si cu siguranata daca ar sti lumea nu ar sta nepasatoare.Si apoi pe acel forum al romanilor din canada, cel mai mare. Acel cu 3 subforumuri, nu i-am retinut numele.Ma gindesc ca pe acel forum, sa facem copy paste la mesajele fetelor ce o viziteaza pe Diana, ca sa fie mai usor. Inafara primului anunt pe care ne ajuta Feriguta sa-l scriem, eu cred ca acele mesaje spun foarte clar despre ce e vorba. Trebuie sa explicam de ce este nevoie de ajutor si cine stie poate se vor organiza si ei acolo. Imi cer scuze ca nu pot cauta in paginile scrise pina acum, am doi pui din care unul e doar de 2 luni jumate. Mi-ar fi de ajutor sa mai scrieti odata linckurile respective si fetele care pot ajuta la un astfel de dialog. Mai ales daca are cineva cont pe acel forum ar fi si mai bine.Vikinga cu cei mai frumosi vikingi, Nadja si Aldo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasol spune:

si eu ma rog ca micutza diana sa se faca bine,doamne ajuta........si putere laurei si taticului.....

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gogosica_lu_solo/my_photos
http://www.dropshots.com/davidsolo
anasol si david-andrei(06.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ferigutza spune:

Vikinga,

LiaMaria a conceput deja un anunt pe care planuieste sa il distribuie la o biserica daca nu ma insel. Am inserat si eu cateva amanunte despre ce inseamna grija pt. un pacient cu high SCI, pe cat am putut de scurt, pt. ca daca intru in detalii scriu un intreg capitol de textbook. LiaMaria a facut o treaba buna, in opinia mea, partea mea mai poate fi perfectata...
Trebuie sa va spun totusi ca eu nu stiu multe amanunte despre starea ei actuala, mai mult ce pot ghici din postarilen fetelor care o viziteaza pe Laura. Asa ca despre partea de la ce spital a fost in State si la ce spital e acum nu am destule info.
Eu zic sa iei legatura cu Lia si vezi daca se poate lucra pe baza articolului conceput de ea. Eu sunt gata oricand sa mai fac modificari.

Keep in touch!

delia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Lia esti de maare mare ajutor!Vikinga cu cei mai frumosi vikingi, Nadja si Aldo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicaosoian spune:

fetelor,pana la urma la cine trimitem cecuriile?pe adresa Laurei?eu luni vreau sa-i pun la posta
Laura,Andrei,Diana va doresc putere si sanatate multa
si DD sa ajute pe Diana sa se faca bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiaMaria spune:

vikinga si feriguta aveti un PM de la mine

Mergi la inceput