Rugati-va pentru DIANA

Raspunsuri - Pagina 84

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns valentina_22 spune:

Multa sanatate, fetitei si multa putere mamicii. Am trecut printr-o situatie destul de delicata cu fiica mea in urma cu o luna si stiu cat de mult conteaza sa ai din partea celor dragi un cuvant de imbarbatare.
Dumnezeu sa o aiba in paza pe Diana, sa se insanatoseasca cat mai repede!


Valentina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiaMaria spune:

Feriguta, ai un PM

Lia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Codrin spune:

Eu am avut ceva probleme si nu am mai reisit de mult sa intru pe forum si in seara aceata ceva ma facut sa imi factimp sa intru pe forum. Ceea ce am citit ma zguduit, si sper din tot sufletul ca Diana si Laura sunt bine. Poate intre timp situatia s-a mai imbunatatit, deoarece vad ca ultimul mesaj e de 1 iunie.
Ma rog si eu alaturi de voi !!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiaMaria spune:

Codrin, ultimul mesaj este de pe 15-16 iunie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Eu am sa anunt personal pe PM sau email persoanele care au trimis. Si aici scriu citi bani am strins, o data pe zi, ca sa nu ingreunez subiectul. Si la urma cind string toti banii, am sa afisez o lista. Feriguta, raminem doar la stadiul de idee deocamadata. Sofronica la fel. Chiar imi imaginez ca Laura acum vrea doar ca Diana sa se faca bine, are acum nevoie sa stie ca ii suntem aproape. Pina la urma cred ca e bine sa nu fortam lucrurile. E de inteles. Lia multumim de vesti. Ce spun doctorii? Sunt optimisti in privinta Dianei?Vikinga cu cei mai frumosi vikingi, Nadja si Aldo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiaMaria spune:

Vikinga,
Doctorii nu spun mare lucru din nefericire si mai ales nu se avinta in presupuneri. Au grija de Diana, o viziteaza tot timpul, evaluaza totul, asistentele sunt linga Diana 24/24, insa cam atit.
Laura, si noi (sotul meu si cu mine) am vazut mici miscari ale minutelor si a piciorusul sting a lui Diana si asta ne-a facut inimile sa tresara, dar doctorul i-a spus Laurei ca sunt reflexe. Noi insa, asa nepregatite in domeniu, dar cu sufletele pline de credinta si spranta, credem si speram sa fie mai mult.
Nici un doctor din lume nu ne poate lua asta. Nimeni nu poate sti cu siguranta cum va actiona corpusorul lui Diana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Uhhh mi-a frint inima ultimul mesaj, de fapt ca toate mesajele despre Diana. Astfel de afectiuni sunt intilnite la maturi, ei sufera indeosebi astfel de accidente. Poate copii cu puterea lor de regenerare dau peste cap toate statisticile. Oricum va fi un drum lung. Dar astfel de mici semne readuc speranta si optimismul in momenetele grele. Cit de greu trebuie sa le fie..Vikinga cu cei mai frumosi vikingi, Nadja si Aldo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim spune:

Vikinga,
daca vrei tu sa faci un anunt in ziarele canadiene, poate te ajuta Feriguta, va ajut si eu cat ma lasa bebelina mea, uite aici datele celor mai cunoscute ziare romanesti din Montreal:

www.paginiromanesti.com (redactia@paginiromanesti.com)
www.zigzag-online.ro (zigzagjournal@yahoo.ca)
www.actualitateacanadiana.com
tribunanoastra@hotmail.com
www.reper-romanesc.org (Quebec)


si mai este forumul de care s-a mai zis pe aici si neaparat tb postata povestea lor acolo
www.quebec.ro (toronto.ro, montreal.ro, vancouver.ro, calgary.ro)

Si spuneti-mi cum si unde e cel mai bine pt Laura sa trimit niste bani

Ma rog in continuare pentru Diana si familia ei!


KIM & printesa ALICIA (29 martie 2006)
photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaA spune:

Fetelor, am ajuns in Romania, dar tot cu gandul la Diana sunt. Lia si Anca multumim frumos de vesti si de organizari.

Am vrut doar sa va spun ca avocatul Laurei, chiar daca i-a fost recomandat de catre social worker, sa stiti ca este un um deosebit. Eu am ajuns sa-l cunosc cand era Stefa in spital. El ajuta parintii copilasilor din spital care au nevoie de un avocat si sa stiti ca acest om face toate acestea pt ca el a avut un copilas care a murit de cancer, iat fetita s-a imbolnavit de acesta boala crunta atunci cand era de 18 ani, dar s-a facut bine.. De atunci acest om ajuta parintii care au nevoie de avocat si este un om deosebit. Eu nu am avut nevoie de asistenta lui ca noi am avut alte probleme, dar m-a abordat intr-o zi cand eram pe hol si plangeam .Doar ca sa incerce sa ma incurajeze. Am stat atunci de vorba mult cu el si mi-a facut o impresie tare buna. Eu i-am zis Laurei de el.Si deasemenea social workerul i l-a recomandat.
Iar social workerii din spital lupta pt parinti si copilasii lor si inceraca tot posibilul sa-i ajute.
Am vrut sa precizez toate aceste lucruri pt ca am vazut ca sunt foarte multe intrebari si nedumeriri legate de avocatul care a fost recomandat de un social worker, care in viata din afara spitalului ar suna aiurea, dar acolo in spital e o alta lume.

Diana , Laura si Andrei sunteti in rugaciunile mele, chiar daca suntem departe. Sper sa ne intalnim peste 6 saptamani si sa aveti numai vesti bune!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisflo34 spune:

Multa putere Dianei si Laurei!
Suntem alaturi de voi!

Cerusem si eu o adresa unde sa ii pot trimite ceva poze Dianei!

Cum sa fac sa o aflu?
Saptamana viitore plecam pentru reevaluarea Sabinei si vroiam sa le trimit inainte de plecare.

Cristina, mama Sabinei
http://sabinac.netfirms.com

Mergi la inceput