Rugati-va pentru DIANA

Raspunsuri - Pagina 77

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mik spune:

Cami, multumim de vesti.

Fetelor, din cele povestite de fetele din Canada, situatia lor cu asigurarile e destul de incurcata. Orace cele din Canada nu pot gasi pe cineva competent sa le ajute cu tact si rabdare ?
alta intrebare : avocatii numiti de social worker sunt buni ?

Primit adresa si instructiunile de la Vikinga, pun miine un plic mic la posta.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Diana e in rugaciunile noastre!

ne bucuram ca vestile sunt bune si speram ca progresele vor fi din ce in ce mai vizibile!
cum se mai simte Andrei?


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=2006%20in%20imagini&page=14" target="_blank">
Poza Dianei este Humulesti.jpg - Va place?

Petitia online:
http://www.sign2signal.com/sign2signal/index.php?ln=en&show=petitie&id=311

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

quote:
Originally posted by crisflo34
Draga Laura,Am fost si suntem alaturi de voi!Ne rugam mereu la Doamne Doamne sa o ajute si pe Diana.Multa putere si curaj!Pupici de la Sabina pentru luptatoarea Diana!Fetelor sunteti minunate ca intotdeauna!Cristina, mama Sabineihttp://sabinac.netfirms.com
Cristina, ar fi o idee buna sa-i trimiti un plic Laurei, cu citeva poze cu Sabina. Fetita voastra a fost fenomenala, si-a revenit atit de bine si e acum un copil sanatos si voios. Chiar daca a trecut prin atitea. Asa ii aratam Laurei ca minuni exista, mai ales ca ea stie de Sabina si a fost alaturi sufleteste si nu numai, de ea. Eu cred ca ii poate readuce optimismul in momenetele grele.Noi ne facuram zece la numar, cu Nora, Tinatache si Camelia.Vikinga cu cei mai frumosi vikingi, Nadja si Aldo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lauraa spune:

Vikinga sau altcineva care a trimis la ea: pls adresa de Paypal!!
Sanatate Dianei!!!!!!

Laura cu
LARA (10.05.04)& LOUISA(20.04.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Laura (Vikinga), trimit si eu la tine in paypal niste banuti?
Doar sa imi dai si mie un pm cu adresa ca nu o mai stiu, te rog.



--------------------

Andra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Doamne, ce cruda e viata asta uneori si tocmai cu cei cu suflet mare !
Imi pare atat de rau pentru cele intamplate...
Am sa ma rog impreuna cu fetita mea pentru Diana, Andrei si Laura, sa fie din nou sanatosi si fericiti ca inainte. Doamne ajuta !



Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
Diabet zaharat la copii, Copii din 2002, Copii capricorn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zisaCami spune:

AncaMaria ieri inca nu rezolvase cu masina ... de fapt, s-a oferit cineva sa-i imprumute o masina, insa Laura s-a jenat deocamdata sa accepte, de teama sa nu se intample vreun eveniment si sa-i provoace vreun rau persoanei care-i face un bine!
Vrea sa stie cum sta exact cu asigurarile; abia apoi va lua niste hotarari.
Oricum, indiferent de situatie, este foarte bine venita initiativa cu ajutorul financiar ...vor avea cheltuieli foarte mari: vor fi nevoiti sa se mute undeva la parter, Diana va avea mare nevoie de o masina adecvata ( caravan ), de dotari speciale in casa ( baie, etc. ).
Mik


Cami
www.idieta.ro/show_ticker_image.php?scope=&rigla=10&slider=13&&weight_start=71,7&weight_current=59,4&weight_target=59,7" target="_blank">Silfiduta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiaMaria spune:

Dragele mele,

Am fost ieri la fete la spital. Am gasit-o pe Laura foarte foarte obosita si nemincata, insa bucuroasa sa ne vada. Am stat mult de vorba si ne-am jucat cu Diana care ne-a rupt inimile in mii de bucatele cu zimbetul ei. Nu va pot spune cit este de frumoasa. Are un zimbet de te topeste, iar ochisorii sunt plini de inteligenta. Se uite la tine si parca ar vrea sa te intrebe ce se intimpla. Si tu, ai vrea sa o iei in brate, sa-i saruti obrajorii aia pufosi si sa o stringi la piept si sa o asiguri ca totul va fi bine. Si nu poti pentru ca e conectata la tot felul de aparate, iar corsetul nu iti permite sa te apropii prea mult. Tot ce am putut sa fac a fost sa o tin de minuta, sa o mingii pe frunte si obrajori, si sa-i spun cit e de frumoasa. I-am dus un balon cu Winnie the pooh, si un ursulet mic pe care Diana l-a botezat Diego. A fost atit de incintata. Mi-a spus numele la toate personajele din desenele animate, a inumarat, mi-a spus citi ani are. Si a zimbit tot timpul. Si ne-a dat voie sa mai venim sa o vizitam.

Cum v-a spus si Anca, Diana a fost mutata intr-o rezerva din pricina unui stafilococ foarte rezistent la penicilina gasit in testul ei de singe. Pentru Diana acest "super bug" cum il numesc cei de aici, nu este periculos pentru ca are sistemul imunitar foarte puternic, insa ar putea fi foarte deunator pentru ceilalti copilasi din ICU al caror system este foarte slab din cauza chimoterapiei. Ieri cind am ajuns, tocmai ii schimbau Dianei blanita din corset, ii faceau toaleta, asa ca am stat afara pentru un timp de vorba cu Laura. Ne-a povestit ca a rezolvat cu masina prin intermediul spitalului. Social worker-ul a aranjat ca Laura sa inchirieze o masina pentru o luna, iar spitalul va plati pentru asta. In felul acesta Laura va avea posibilitatea sa se deplaseze si sa rezolve din problemele care cer asistenta ei urgenta. Este de asemenea in tratative cu un avocat pentru a vedea ce se poate face in privinta masinii (asigurarea). Trebuie sa vorbeasca si cu Andrei si de comnum acord cu avocatul sa aleaga calea cea mai buna. Andrei utilizeaza acum un scaun cu rotile special cu care incearca se se acomodeze sperind ca de saptamina viitoare sa primeasca day pass pentru a o vizita pe Diana. Cred ca Diana va fi foarte fericita sa-l vada pe tati.

Laura mi-a spus ca vrea sa mearga acasa dupa ce adorme Diana, sa faca un dus si sa manince, iar dimineata la prima ora se intoarce la spital. Cred ca e cel mai bine asa. In felul acesta se odihneste si ea si poate avea mai multa energie pentru Diana in timpul zilei.

Am intrebat-o de nenumarate ori ce-am mai putea sa-i aducem, cum sa ajutam, de ce are nevoie. De fiecare data se uita la mine cu ochiii in lacrimi si-mi spunea ca tot ce vrea este ca fetita ei iubita sa se faca bine. I-am spus de bani si va multumeste din tot sufletul. Ii va stringe si-i va depune intr-un cont pe numele Dianei si va face o lista cu tot ce a primit si o va afisa aici.

Este o mamica extraordinara, o persoana extraordinara, si chiar daca a fost doar a doua ora cind ne-am vazut, m-a cucerit. Cine o cunoaste stie despre ce vorbesc.

Vom merge din nou la fete miine seara dupa servici. De sunat nu prea are cum sa sune pentru ca este foarte strict in ICU.

Am vorbit mult mai mult in cele 3 ore cit am stat acolo, insa acum nu-mi mai amintesc. Daca e ceva ce am uitat o sa mai scriu. Pentru moment insa, sa continuam sa ne rugam pentru Dianuta mica. Nu se poate ca bunul Dumnezeu sa nu se indure de sufletelul asta nevinovat care a uimit pe toata lumea si continua sa uimeasca cu puterea ei de a lupta.

va pup,
Lia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adameasca spune:

Astazi am citit toate paginile astea multe. Cu lacrimi in ochi si sperantza. Pentru Diana, pentru Laura, pentru Andrei. Maine merg sa aprind o lumanare la biserica si o sa ne rugam pentru ei. O sa ne rugam din tot sufletul la Doamne Doamne cel bun sa faca o minune.

Cine ma lumineaza si pe mine cum se pot trimite bani din Ro? Nu putem ajuta cu prea multi banutzi, dar cat dam, dam din inima.



Ileana
poze,poze si iar poze...
Luca (2 octombrie 2003) si Ilinca (29 august 2006)
O poveste fara titlu... Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa Ioana spune:

lia, multumim de update !

dragii nostri, suntem in continuare alaturi de voi !
diana scumpa, ne'ai cucerit inimile cu puterea ta ! sa stii ca suntem si noi acolo, langa tine, si te tinem de manuta !
Doamne ajuta !



alexa si mami

Mergi la inceput