Toate forumurile Timp liber pentru minte, suflet, trup si ochi  Sufletul credintei

Rugati-va pentru DIANA

(24 voturi)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 156
mamamariana
mamamariana

1198 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui mamamariana  Apasa aici pentru MSN MSG. a lui mamamariana  Trimite mesaj yahoo luimamamariana Adauga semn de carte la raspuns Trimite mamamariana un Mesaj Privat
Lia, m-ai facut sa plang la scoala... acu ma vor vedea elevii. Multumim mult pentru news. Mi se rupe inima si ma simt asa de neputincioasa ca nu pot sa fac nimic sa ii ajut.
Ne rugam in continuare. Cred din tot sufletul meu ca va fi bine si ca toate aceste zile vor fi uitate.
Sanatate multa,
Mamamariana

http://community.webshots.com/user/mamamariana4
Mergi la inceput
diana12
diana12

856 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite diana12 un Mesaj Privat
In fiecare zi Diana si familia ei este in rugaciunile noastre. Nu imi pot lua gandul de la ea si fiecare progres al ei ma face sa plang de fericire. Sper ca intr-o buna zi Diana sa poata alerga din nou si sa fie fericita alaturi de parintii ei.
Vreau si eu numele intreg al Laurei, adresa ei si adresa unei fete din Vancouver care o viziteaza pe Diana la spital si ar putea sa ii duca din partea noastra ceva banuti.
Doamne ajuta!

03/02/2006 si 25/04/2000
Mergi la inceput
conchita
membru veteran conchita

10547 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui conchita Adauga semn de carte la raspuns Trimite conchita un Mesaj Privat
quote:
Originally posted by adameasca
Cine ma lumineaza si pe mine cum se pot trimite bani din Ro? Nu putem ajuta cu prea multi banutzi, dar cat dam, dam din inima.

se poate desemna o persoana din RO sau mai multe care sa adune donatiile si dupa aia pot fi transferate intr-un cont de paypal sau gasim o metoda sa ajunga la Laura.

Diana12, ai PM.

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Alaptatul Help-Line
mami de Sonia Marie (23 ianuarie 2007)
Mergi la inceput
Qamar
Qamar

4013 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiQamar Adauga semn de carte la raspuns Trimite Qamar un Mesaj Privat
quote:
Originally posted by conchita

quote:
Originally posted by adameasca
Cine ma lumineaza si pe mine cum se pot trimite bani din Ro? Nu putem ajuta cu prea multi banutzi, dar cat dam, dam din inima.

se poate desemna o persoana din RO sau mai multe care sa adune donatiile si dupa aia pot fi transferate intr-un cont de paypal sau gasim o metoda sa ajunga la Laura.

Diana12, ai PM.

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Alaptatul Help-Line
mami de Sonia Marie (23 ianuarie 2007)

cred ca ar fi cel mai bine asa
m-as oferi eu, dar noi vom pleca din Buc in cateva zile si nu o sa avem acces la internet
oricum, sotul si-a facut deja cont pe paypal in RO si cand se stabileste care va fi adresa unde sa trimitem banuti, vom trimite si noi

Laura, ne gandim la voi si ne rugam ca totul sa fie bine pentru voi toti!ai grija de tine si odihneste-te cat poti, ca sa ai energie pentru Dienuta

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !!!

Noe si Anne-Bianca (14.03.2006)
Madness does not always howl. Sometimes, it is the quiet voice at the end of the day saying, "Hey, is there room in your head for one more?"
Mergi la inceput
AncaMaria
AncaMaria

923 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite AncaMaria un Mesaj Privat
Eu v-am mai dat un cont de paypal cateva pagini in urma... il pun din nou aici:

anneagu@bestbuycanada.ca

Vikinga, daca vrei poti sa trimiti banii in contul asta...

Anca & Bianca (19 iulie 2004)
Mergi la inceput

vikinga

5558 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luivikinga Adauga semn de carte la raspuns Trimite vikinga un Mesaj Privat
Grupul nostru s-a facut mai marisor, suntem acum 16 cu Alina, Mari74, Speed, Osolita, Lauraa si Motanik. Ma bucur ca fetele din Europa se unesc usor usor.
Lia sa le pupi din partea noastra, spune-le ca noi suntem sigure ca Diana se va face bine si ca suntem alaturi de ele!
Doamne ce tragedie, ma gindesc la micuta Diana tot timpul...

Pina la urma scrie cineva pe forumul din canada? Eu zic sa incercam, Laura are nevoie de cit mai mult ajutor ca sa treaca mai usor peste greutatile astea.
Puteti scrie aici linckul cu forumul respectiv? Poate isi face cineva curaj si sparge gheata acolo.

Vikinga cu cei mai frumosi vikingi, Nadja si Aldo

Mergi la inceput

vikinga

5558 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luivikinga Adauga semn de carte la raspuns Trimite vikinga un Mesaj Privat
Dupa ce string banii, o sa vad cum e mai usor si rentabil. Banii la mine or sa vine mai ales in plic sau in contul bancar. Stiu ca dureaza 10-12 zile pina ce ii pun in pay pal ca sa-i pot trimite. Plus ca mai intervin si taxele de schimb euro/ dolar canadian. Am sa vad cum e mai ieftin sa trimit de aici in Canada.

Vikinga cu cei mai frumosi vikingi, Nadja si Aldo

Mergi la inceput

helbi

4522 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luihelbi Adauga semn de carte la raspuns Trimite helbi un Mesaj Privat
Dind acum o cautare rapida pe net am gasit:

http://romanians.bc.ca/modules/newbb/

http://www.rovancouver.com/community/index.htm

Sunt sigura ca mai sunt alte site-uri cu forumuri romanesti

http://www.romani.org/wcra/

Eu m-am uitat pt Vancouver, dar parerea mea si nu numai, e ca acest caz trebuie mediatizat in toata Canada! Stiu ca sunt multi romani in Canada, dar care nu frecventeaza sau nu au auzit de DC. In schimb, citesc si scriu pe site-urile romanesti de acolo, unde nu s-a vorbit nimic de drama acestei familii.

Fetele din Canada, revin si eu, ca si Vik cu intrebarea: nu puteti mediatiza cazul Dianei pe aceste site-uri, la bisericile romanesti, la diversele adunari comunitare??? Familia Laurei are nevoie de rugaciunile si ajutorul a cit mai multi oameni!

Multumim Liei, Ancai si Danei pt vestile pe care ni le dau zilnic despre fete si le dorim multa sanatate, putere ..iar lui Andri sa isi vada curind puiul, sa sr faca bine repede si sa fie alaturi de Laura si Diana!

Andreia

Mergi la inceput
CriPOD
CriPOD

2818 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiCriPOD Adauga semn de carte la raspuns Trimite CriPOD un Mesaj Privat
Eu stiu de www.montreal.ro , www.toronto.ro , www.calgary.ro si www.vancouver.ro . Toate sunt de fapt exact acelasi site cu cate o sectiune locala. Asadar, un mesaj postat in oricare subforum in sectiunea "Canada Global" de pe un site este vizibil pe toate celelalte 3 automat.

mmi Kiki
& amazing Dedi aka Disa aka Dida aka DJ aka DD 11 1/2
& extremely private ex-"Pauu mic": When I was a boy of 15 1/2, my parents were so ignorant I could hardly stand to have them around. But when I got to be 21, I was astonished at how much they had learned in just seven years. AMR 5 1/2 [from Mark Twain]

Editat de - CriPOD on 14/06/2007 01:45:35
Mergi la inceput
mamamariana
mamamariana

1198 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui mamamariana  Apasa aici pentru MSN MSG. a lui mamamariana  Trimite mesaj yahoo luimamamariana Adauga semn de carte la raspuns Trimite mamamariana un Mesaj Privat
Anca, sa stii ca am trimis deja pachetul, probabil ca va ajunge vineri - asa mi-a promis tipa de la posta. Am trimis doua carti si in una dintre ele este si cecul. Te rog frumos sa ma anunti daca totul a ajuns ok la tine. Esti o draguta ca te-ai oferit sa iti dai adresa si sa ne faci si noua si Laurei munca mai usoara. Multumim mult. Mai asteptam vesti din Vancouver si ne rugam mereu pentru sanatatea Dianei si a taticului ei Andrei. Multa putere Laurei sa treaca cu bine peste toate.
Doamne ajuta!
Mamamariana

http://community.webshots.com/user/mamamariana4
Mergi la inceput
Pag. din 156 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Subiect inchis
Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com