Rugati-va pentru DIANA

Raspunsuri - Pagina 78

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamamariana spune:

Lia, m-ai facut sa plang la scoala... acu ma vor vedea elevii. Multumim mult pentru news. Mi se rupe inima si ma simt asa de neputincioasa ca nu pot sa fac nimic sa ii ajut.
Ne rugam in continuare. Cred din tot sufletul meu ca va fi bine si ca toate aceste zile vor fi uitate.
Sanatate multa,
Mamamariana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana12 spune:

In fiecare zi Diana si familia ei este in rugaciunile noastre. Nu imi pot lua gandul de la ea si fiecare progres al ei ma face sa plang de fericire. Sper ca intr-o buna zi Diana sa poata alerga din nou si sa fie fericita alaturi de parintii ei.
Vreau si eu numele intreg al Laurei, adresa ei si adresa unei fete din Vancouver care o viziteaza pe Diana la spital si ar putea sa ii duca din partea noastra ceva banuti.
Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

quote:
Originally posted by adameasca
Cine ma lumineaza si pe mine cum se pot trimite bani din Ro? Nu putem ajuta cu prea multi banutzi, dar cat dam, dam din inima.


se poate desemna o persoana din RO sau mai multe care sa adune donatiile si dupa aia pot fi transferate intr-un cont de paypal sau gasim o metoda sa ajunga la Laura.

Diana12, ai PM.

************
Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
************
Alaptatul Help-Line
************
mami de Sonia Marie (23 ianuarie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

quote:
Originally posted by conchita

quote:
Originally posted by adameasca
Cine ma lumineaza si pe mine cum se pot trimite bani din Ro? Nu putem ajuta cu prea multi banutzi, dar cat dam, dam din inima.


se poate desemna o persoana din RO sau mai multe care sa adune donatiile si dupa aia pot fi transferate intr-un cont de paypal sau gasim o metoda sa ajunga la Laura.

Diana12, ai PM.

************
Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
************
Alaptatul Help-Line
************
mami de Sonia Marie (23 ianuarie 2007)





cred ca ar fi cel mai bine asa
m-as oferi eu, dar noi vom pleca din Buc in cateva zile si nu o sa avem acces la internet
oricum, sotul si-a facut deja cont pe paypal in RO si cand se stabileste care va fi adresa unde sa trimitem banuti, vom trimite si noi



Laura, ne gandim la voi si ne rugam ca totul sa fie bine pentru voi toti!ai grija de tine si odihneste-te cat poti, ca sa ai energie pentru Dienuta


Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !!!


Noe si Anne-Bianca (14.03.2006)
Madness does not always howl. Sometimes, it is the quiet voice at the end of the day saying, "Hey, is there room in your head for one more?"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AncaMaria spune:

Eu v-am mai dat un cont de paypal cateva pagini in urma... il pun din nou aici:

anneagu@bestbuycanada.ca

Vikinga, daca vrei poti sa trimiti banii in contul asta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Grupul nostru s-a facut mai marisor, suntem acum 16 cu Alina, Mari74, Speed, Osolita, Lauraa si Motanik. Ma bucur ca fetele din Europa se unesc usor usor.Lia sa le pupi din partea noastra, spune-le ca noi suntem sigure ca Diana se va face bine si ca suntem alaturi de ele! Doamne ce tragedie, ma gindesc la micuta Diana tot timpul...Pina la urma scrie cineva pe forumul din canada? Eu zic sa incercam, Laura are nevoie de cit mai mult ajutor ca sa treaca mai usor peste greutatile astea. Puteti scrie aici linckul cu forumul respectiv? Poate isi face cineva curaj si sparge gheata acolo.Vikinga cu cei mai frumosi vikingi, Nadja si Aldo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Dupa ce string banii, o sa vad cum e mai usor si rentabil. Banii la mine or sa vine mai ales in plic sau in contul bancar. Stiu ca dureaza 10-12 zile pina ce ii pun in pay pal ca sa-i pot trimite. Plus ca mai intervin si taxele de schimb euro/ dolar canadian. Am sa vad cum e mai ieftin sa trimit de aici in Canada.Vikinga cu cei mai frumosi vikingi, Nadja si Aldo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Dind acum o cautare rapida pe net am gasit:

http://romanians.bc.ca/modules/newbb/

http://www.rovancouver.com/community/index.htm

Sunt sigura ca mai sunt alte site-uri cu forumuri romanesti

http://www.romani.org/wcra/

Eu m-am uitat pt Vancouver, dar parerea mea si nu numai, e ca acest caz trebuie mediatizat in toata Canada! Stiu ca sunt multi romani in Canada, dar care nu frecventeaza sau nu au auzit de DC. In schimb, citesc si scriu pe site-urile romanesti de acolo, unde nu s-a vorbit nimic de drama acestei familii.

Fetele din Canada, revin si eu, ca si Vik cu intrebarea: nu puteti mediatiza cazul Dianei pe aceste site-uri, la bisericile romanesti, la diversele adunari comunitare??? Familia Laurei are nevoie de rugaciunile si ajutorul a cit mai multi oameni!


Multumim Liei, Ancai si Danei pt vestile pe care ni le dau zilnic despre fete si le dorim multa sanatate, putere ..iar lui Andri sa isi vada curind puiul, sa sr faca bine repede si sa fie alaturi de Laura si Diana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CriPOD spune:

Eu stiu de www.montreal.ro , www.toronto.ro , www.calgary.ro si www.vancouver.ro . Toate sunt de fapt exact acelasi site cu cate o sectiune locala. Asadar, un mesaj postat in oricare subforum in sectiunea "Canada Global" de pe un site este vizibil pe toate celelalte 3 automat.



mmi www.webshots.com/user/_mQQm_" target="_blank">Kiki
& amazing Dedi aka Disa aka Dida aka DJ aka DD 11 1/2
& extremely private ex-"Pauu mic": When I was a boy of 15 1/2, my parents were so ignorant I could hardly stand to have them around. But when I got to be 21, I was astonished at how much they had learned in just seven years. AMR 5 1/2 [from Mark Twain]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamamariana spune:

Anca, sa stii ca am trimis deja pachetul, probabil ca va ajunge vineri - asa mi-a promis tipa de la posta. Am trimis doua carti si in una dintre ele este si cecul. Te rog frumos sa ma anunti daca totul a ajuns ok la tine. Esti o draguta ca te-ai oferit sa iti dai adresa si sa ne faci si noua si Laurei munca mai usoara. Multumim mult. Mai asteptam vesti din Vancouver si ne rugam mereu pentru sanatatea Dianei si a taticului ei Andrei. Multa putere Laurei sa treaca cu bine peste toate.
Doamne ajuta!
Mamamariana

Mergi la inceput