Rugati-va pentru DIANA

Raspunsuri - Pagina 76

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns philip spune:

dana, ana, multumesc pt informatii, am sa trimi si eu un cec.

laura, sa fii puternica pt fetita ta, stiu ca e greu, dar ea are atata nevoie de tine. si spune-le fetelor de ce ati avea nevoie, ac, uite, ne organizam si trimitem cate ceva. vad ca esti tare modesta si nu ai nevoie de nimic, dar oameni suntem si intelegem cat de greu e sa treci prin asa ceva. pupici si imbratisari calduroase de la noi.
multa sanatate dianei si lui andrei

philip&andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miti2004 spune:

Fetelor, mi-a venit o idee pt cei din Canada de fapt:
Numai daca Laura ar fi de acord, poate ca s-ar putea pune un anunt umanitar in ziarele romanesti din Canada ( Pagini Romanesti, Zig-Zag ...astea sunt aici in Montreal, nu le stiu pe cele din celelate provincii ) sau daca va duceti la biserica frecvent sa se stranga bani...
Eu plec de aici pe 4 iulie, deci nu mai am timp sa ma ocup...si cu rusine spun ca la biserica ajung doar de Sarbatori...

Va rog sa nu va suparati pe ideea mea...poate nu e tocmai cea mai buna...dar asta mi-a trecut mie acum prin cap...


miti, mamica de 20 iunie 2006
POZE_Alex
www.dropshots.com/mitilica" target="_blank">FILME_Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simi spune:

Conchita,Dana, multumim din suflet pentru adresa! Si pentru vesti multumim fetelor care mergeti la ele la spital! Voi trimite cec pe numele Laurei, dar la adresa Danei, ca-i mai simplu asa.
Doamne ajuta!

Simona I.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zisaCami spune:

Am ajuns si eu azi la Diana la spital ... mi s-a rupt sufletul sa o vad zacand intr-un pat de spital, intr-o camera de sticla, cu o gramada de aparatura in jur ... era atat de frumoasa ... of, Doamne, cat de mult trebuie sa sufere puiul mic si parintii ei! Ma rog din tot sufletul sa se intample o minune si Diana sa fie din nou copilul vesel si super activ, pe care-l cunosc eu!
Nu am alte noutati, situatia este stationara momentan ... Laura mi s-a parut extraordinar de puternica, dar si foarte obosita! Va lua legatura cu avocatul, pentru a vedea exact care este situatia cu asigurarile si in functie de asta - cum va putea actiona in continuare.

Cami
www.idieta.ro/show_ticker_image.php?scope=&rigla=10&slider=13&&weight_start=71,7&weight_current=59,4&weight_target=59,7" target="_blank">Silfiduta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Ideea cu ziarele mi se pare buna, dar va ramine la stadiul de idee... Eu am lucrat la un ziar romanesc si in urma anunturilor umanitare puse pentru diverse cauze, nu s-a strins nici un banut, dar nici unul! Si am apelat la oameni cu bani, nu dintre cei veniti de putin timp si e normal sa nu aiba. Si la biserica am pus si rezultatul a fost acelasi. Mult mai buna mi se pare ideea cu celelalte forumuri romanesti, eu aveam un cont pe unul dintre ele, dar penru ca plec si in Romania nu prea voi avea acces la net vreo doua luni (voi avea, dar cu intreruperi), nu as vrea sa ma bag pentru ca un subiect odata deschis trebuie intretinut zilnic ca sa nu moara, cu informatii si vesti noi. Asa ma simt de neputincioasa ca plec si voi fi rupta de tot un timp, dar din septembrie ma bag si eu la ce pot sa ajut!

Cind va avea Laura din nou un telefon, il vreau si eu. Pina atunci il voi mai suna pe Andrei, poate chiar miine. Pupati-le pe fete si din partea mea cind ajungeti la ele.

CORNELIA www.dropshots.com/day.php?userid=297799&cdate=20070525&ctime=104503" target="_blank">13+ , mami de www.dropshots.com/day.php?userid=132493&cdate=20070505&ctime=090808" target="_blank">AGATA si www.dropshots.com/day.php?userid=132493&cdate=20070530&ctime=103800" target="_blank">TUDORA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AncaMaria spune:

Cami, stii ceva daca a rezolvat cu masina ceva azi?

Inainte de a posta cazul si in alte locuri, este bine sa o intrebam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisflo34 spune:


Draga Laura,
Am fost si suntem alaturi de voi!

Ne rugam mereu la Doamne Doamne sa o ajute si pe Diana.
Multa putere si curaj!
Pupici de la Sabina pentru luptatoarea Diana!

Fetelor sunteti minunate ca intotdeauna!

Cristina, mama Sabinei
http://sabinac.netfirms.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusicasiely spune:

ma rog ca Dumnezeu sa le ajute pe Laura si Diana sa treaca peste aceasta incercare cu bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns parpalak spune:

Din boceala in boceala, spre victoria finala. Mai intii de soarta cruda si ceasul rau, apoi de faptul ca am apucat sa citesc vreo 10 pagini inainte sa-mi dau seama de care Diana, Laura si Andrei e vorba (de fapt, aici nu m-a apucat boceala, cit mai mult nervii, dupa care, starea normala de "nu-i adevarat" etc..), apoi iar boceala pentru fiecare bucatica de veste buna. Si iar nervii (mai moderati de data asta) ca nu pricep de ce nu-i dau voie copilului apa/papa cind cere, mai ales c-au stabilit odata ca poate sa inghita.
Se roaga mama pentru voi sa va faca Doamne-Doamne bine si sanatosi si sa va fie alaturi si sa nu va lase. S-aveti grija de voi cu mincatul si dormitul si vitaminele si ce mai zice nenea doctorul (or else).

Sanatate la bebei si mamici.
Poze de cind eram mici si Poze si filme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nora spune:

Vikinga, ti-am trimis un PM. Sper ca nu ai strans si trimis banii deja, sa ma asteptati si pe mine un pic.

Doamne Dumnezeule, ajut-o pe Diana sa se insanatoseasca, Doamne-ajuta!

Noracu Andrei (20aprilie'99) si Victor (12iulie'01)

Mergi la inceput