Toate forumurile Timp liber pentru minte, suflet, trup si ochi  Sufletul credintei

Rugati-va pentru DIANA

(24 voturi)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 156
philip
philip

6673 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite philip un Mesaj Privat
dana, ana, multumesc pt informatii, am sa trimi si eu un cec.

laura, sa fii puternica pt fetita ta, stiu ca e greu, dar ea are atata nevoie de tine. si spune-le fetelor de ce ati avea nevoie, ac, uite, ne organizam si trimitem cate ceva. vad ca esti tare modesta si nu ai nevoie de nimic, dar oameni suntem si intelegem cat de greu e sa treci prin asa ceva. pupici si imbratisari calduroase de la noi.
multa sanatate dianei si lui andrei

philip&andreea
Mergi la inceput
miti2004
miti2004

1717 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite miti2004 un Mesaj Privat
Fetelor, mi-a venit o idee pt cei din Canada de fapt:
Numai daca Laura ar fi de acord, poate ca s-ar putea pune un anunt umanitar in ziarele romanesti din Canada ( Pagini Romanesti, Zig-Zag ...astea sunt aici in Montreal, nu le stiu pe cele din celelate provincii ) sau daca va duceti la biserica frecvent sa se stranga bani...
Eu plec de aici pe 4 iulie, deci nu mai am timp sa ma ocup...si cu rusine spun ca la biserica ajung doar de Sarbatori...

Va rog sa nu va suparati pe ideea mea...poate nu e tocmai cea mai buna...dar asta mi-a trecut mie acum prin cap...

miti, mamica de 20 iunie 2006
POZE_Alex
www.dropshots.com/mitilica" target="_blank">FILME_Alex
Mergi la inceput

simi

980 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite simi un Mesaj Privat
Conchita,Dana, multumim din suflet pentru adresa! Si pentru vesti multumim fetelor care mergeti la ele la spital! Voi trimite cec pe numele Laurei, dar la adresa Danei, ca-i mai simplu asa.
Doamne ajuta!

Simona I.
Mergi la inceput
zisaCami
zisaCami

1759 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luizisaCami Adauga semn de carte la raspuns Trimite zisaCami un Mesaj Privat
Am ajuns si eu azi la Diana la spital ... mi s-a rupt sufletul sa o vad zacand intr-un pat de spital, intr-o camera de sticla, cu o gramada de aparatura in jur ... era atat de frumoasa ... of, Doamne, cat de mult trebuie sa sufere puiul mic si parintii ei! Ma rog din tot sufletul sa se intample o minune si Diana sa fie din nou copilul vesel si super activ, pe care-l cunosc eu!
Nu am alte noutati, situatia este stationara momentan ... Laura mi s-a parut extraordinar de puternica, dar si foarte obosita! Va lua legatura cu avocatul, pentru a vedea exact care este situatia cu asigurarile si in functie de asta - cum va putea actiona in continuare.

Cami
www.idieta.ro/show_ticker_image.php?scope=&rigla=10&slider=13&&weight_start=71,7&weight_current=59,4&weight_target=59,7" target="_blank">Silfiduta

Editat de - zisaCami on 13/06/2007 08:21:50
Mergi la inceput

nelia

9166 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luinelia Adauga semn de carte la raspuns Trimite nelia un Mesaj Privat
Ideea cu ziarele mi se pare buna, dar va ramine la stadiul de idee... Eu am lucrat la un ziar romanesc si in urma anunturilor umanitare puse pentru diverse cauze, nu s-a strins nici un banut, dar nici unul! Si am apelat la oameni cu bani, nu dintre cei veniti de putin timp si e normal sa nu aiba. Si la biserica am pus si rezultatul a fost acelasi. Mult mai buna mi se pare ideea cu celelalte forumuri romanesti, eu aveam un cont pe unul dintre ele, dar penru ca plec si in Romania nu prea voi avea acces la net vreo doua luni (voi avea, dar cu intreruperi), nu as vrea sa ma bag pentru ca un subiect odata deschis trebuie intretinut zilnic ca sa nu moara, cu informatii si vesti noi. Asa ma simt de neputincioasa ca plec si voi fi rupta de tot un timp, dar din septembrie ma bag si eu la ce pot sa ajut!

Cind va avea Laura din nou un telefon, il vreau si eu. Pina atunci il voi mai suna pe Andrei, poate chiar miine. Pupati-le pe fete si din partea mea cind ajungeti la ele.

CORNELIA www.dropshots.com/day.php?userid=297799&cdate=20070525&ctime=104503" target="_blank">13+ , mami de www.dropshots.com/day.php?userid=132493&cdate=20070505&ctime=090808" target="_blank">AGATA si www.dropshots.com/day.php?userid=132493&cdate=20070530&ctime=103800" target="_blank">TUDORA
Mergi la inceput
AncaMaria
AncaMaria

923 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite AncaMaria un Mesaj Privat
Cami, stii ceva daca a rezolvat cu masina ceva azi?

Inainte de a posta cazul si in alte locuri, este bine sa o intrebam.

Anca & Bianca (19 iulie 2004)
Mergi la inceput
crisflo34
crisflo34

311 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui crisflo34  Trimite mesaj yahoo luicrisflo34 Adauga semn de carte la raspuns Trimite crisflo34 un Mesaj Privat

Draga Laura,
Am fost si suntem alaturi de voi!

Ne rugam mereu la Doamne Doamne sa o ajute si pe Diana.
Multa putere si curaj!
Pupici de la Sabina pentru luptatoarea Diana!

Fetelor sunteti minunate ca intotdeauna!

Cristina, mama Sabinei
http://sabinac.netfirms.com
Mergi la inceput

nusicasiely

686 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Apasa aici pentru MSN MSG. a lui nusicasiely  Trimite mesaj yahoo luinusicasiely Adauga semn de carte la raspuns Trimite nusicasiely un Mesaj Privat
ma rog ca Dumnezeu sa le ajute pe Laura si Diana sa treaca peste aceasta incercare cu bine.

cand totul pare pierdut este timpul sa crezi in miracole!
elenica lu' mamica
Mergi la inceput
parpalak
parpalak

2584 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Apasa aici pentru MSN MSG. a lui parpalak  Trimite mesaj yahoo luiparpalak Adauga semn de carte la raspuns Trimite parpalak un Mesaj Privat
Din boceala in boceala, spre victoria finala. Mai intii de soarta cruda si ceasul rau, apoi de faptul ca am apucat sa citesc vreo 10 pagini inainte sa-mi dau seama de care Diana, Laura si Andrei e vorba (de fapt, aici nu m-a apucat boceala, cit mai mult nervii, dupa care, starea normala de "nu-i adevarat" etc..), apoi iar boceala pentru fiecare bucatica de veste buna. Si iar nervii (mai moderati de data asta) ca nu pricep de ce nu-i dau voie copilului apa/papa cind cere, mai ales c-au stabilit odata ca poate sa inghita.
Se roaga mama pentru voi sa va faca Doamne-Doamne bine si sanatosi si sa va fie alaturi si sa nu va lase. S-aveti grija de voi cu mincatul si dormitul si vitaminele si ce mai zice nenea doctorul (or else).

Sanatate la bebei si mamici.
Poze de cind eram mici si Poze si filme
Mergi la inceput
Nora
Nora

1827 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Nora un Mesaj Privat
Vikinga, ti-am trimis un PM. Sper ca nu ai strans si trimis banii deja, sa ma asteptati si pe mine un pic.

Doamne Dumnezeule, ajut-o pe Diana sa se insanatoseasca, Doamne-ajuta!

Noracu Andrei (20aprilie'99) si Victor (12iulie'01)

Editat de - Nora on 13/06/2007 11:02:38
Mergi la inceput
Pag. din 156 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Subiect inchis
Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com