Rugati-va pentru DIANA

Raspunsuri - Pagina 75

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

quote:
Originally posted by aida_o

Ana, mi-a trimis Lia adresa, e ok :)

Eu zic ca Laura numai timp de alergat la atm-uri pt a depune cecuri nu are, nu-i mai bine sa se trimita cecurile pe adresa si numele celorlalte fete din Vancouver? daca si ele sunt de acord, desigur.



uite asta ar fi o idee buna.

************
Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
************
Alaptatul Help-Line
************
mami de Sonia Marie (23 ianuarie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

Exact la ce a spus Aida ma gandisem si eu aseara cand am primit adresa Laurei. Laura nu va avea timp sa incaseze cecurile si nici gandul la ele nu ii va sta. Cel mai bine ar fi sa se ocupe cineva din Canada, iar Laura sa intre la sfarsit in posesia sumei de bani.
Ce ziceti, fetelor, nu ar fi mai bine asa?

Ciuf, Luca (11.11.2003) si Eva Maria (21.04.2006)
Camera lui Luca/Finding Nemo si Camera Evei-Gradina cu flori vesele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:

Doamne ajuta pe Micuta Diana, pe Andrei si pe Laura !

Fetelor, dar care stie situatia lor exacta ? au amindoi asigurari de sanatate ? Laura cum se descurca cu jobul (poate avea un concediu lung si platit) ?

As vrea si eu adresa ta, Vikinga, si sa stiu daca pot sa-ti trimit bancnote sau un cec francez.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle7 spune:

eu una o sa-i trimit cecul direct Laurei pt ca ne complicam prea mult.
daca altul aduna banii si ii duce Laurei cash ce folos???
o sa tina banii sub perna ? nu trebuie sa mearga la banca sa-i depuna?
cecurile nu expira poate sa le incaseze cand vrea sufletul ei. si oricum dureaza 5 minute sa-si incaseze cecurile
( ma refer aici strict la fetele din US si Canada , cum functioneaza sistemul de cecuri trimise din alta parte nu ma bag )


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AncaMaria spune:

quote:
Originally posted by Mik

Doamne ajuta pe Micuta Diana, pe Andrei si pe Laura !

Fetelor, dar care stie situatia lor exacta ? au amindoi asigurari de sanatate ? Laura cum se descurca cu jobul (poate avea un concediu lung si platit) ?

As vrea si eu adresa ta, Vikinga, si sa stiu daca pot sa-ti trimit bancnote sau un cec francez.

Mik.





Laura mi-a spus ca era intre joburi, tocmai semnase un contract cu alta companie, deci nu cred ca va primi concediu platit..

Andrei cred ca beneficiaza de disability dar nu stiu cat ii dau din salariu.. masina lor a fost casata dupa accident, deci nici masina nu mai au (inca nu au cumparat alta)... plus ca atunci cand va iesi Diana din spital, vor trebui multe lucruri... am intrebat-o si eu ce i-ar trebui Dianei sau ei, ea spune nimic, doar sanatate pentru copil vrea ..

Despre asigurare, au basic-ul amandoi (este obligatoriu aici) dar extended numai Andrei are, ii acopera toata familia dar pana la un anumit procent (70-80%).. chiar ieri venisera o companie sa-i faca micutei niste suporturi (scuze pentru limbaj) sa-i protejeze muschiul de la picior sa nu se atrofieze, si o intrebau unde sa trimita factura ... numai de asta nu-i ardea ei atunci..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AncaMaria spune:

quote:
Originally posted by Mik

Doamne ajuta pe Micuta Diana, pe Andrei si pe Laura !

Fetelor, dar care stie situatia lor exacta ? au amindoi asigurari de sanatate ? Laura cum se descurca cu jobul (poate avea un concediu lung si platit) ?

As vrea si eu adresa ta, Vikinga, si sa stiu daca pot sa-ti trimit bancnote sau un cec francez.

Mik.





Laura mi-a spus ca era intre joburi, tocmai semnase un contract cu alta companie, deci nu cred ca va primi concediu platit..

Andrei cred ca beneficiaza de disability dar nu stiu cat ii dau din salariu.. masina lor a fost casata dupa accident, deci nici masina nu mai au (inca nu au cumparat alta)... plus ca atunci cand va iesi Diana din spital, vor trebui multe lucruri... am intrebat-o si eu ce i-ar trebui Dianei sau ei, ea spune nimic, doar sanatate pentru copil vrea ..

Despre asigurare, au basic-ul amandoi (este obligatoriu aici) dar extended numai Andrei are, ii acopera toata familia dar pana la un anumit procent (70-80%).. chiar ieri venisera o companie sa-i faca micutei niste suporturi (scuze pentru limbaj) sa-i protejeze muschiul de la picior sa nu se atrofieze, si o intrebau unde sa trimita factura ... numai de asta nu-i ardea ei atunci..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CriPOD spune:

Conchita,
Multumesc si-aci pt PM-ul cu datele. Cred ca e o idee buna sa stim de ce altceva ar avea nevoie, pe langa cash. Cecurile se pot duce toate la banca odata, nu trebuie sa mearga de cate ori primeste un cec.

Anca,
Pe asigurarea de la masina nu se pot bizui deloc? Sper ca aveau 2-ways in cazul in care vor determina ca sunt "at fault", daca nu, va trebui sa ne straduim si mai mult... Voi ce stiti? Sau de ce fel de asigurare "basic" vorbesti?


mmi www.webshots.com/user/_mQQm_" target="_blank">Kiki
& amazing Dedi aka Disa aka Dida aka DJ aka DD 11 1/2
& extremely private ex-"Pauu mic": When I was a boy of 15 1/2, my parents were so ignorant I could hardly stand to have them around. But when I got to be 21, I was astonished at how much they had learned in just seven years. AMR 5 1/2 [from Mark Twain]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Din Germania suntem deja 6, plus Mik din Franta, uite ca pina la urma putem face o surpriza marisoara impreuna. Am sa trimit prin banca, costul transferului il acopar eu, ca sa nu ne incurcam in calcule. Fetele din Europa, care nu vor sa trimita direct, sunt disponibila. Ori prin pliculet ori prin transfer bancar ori prin Pay Pal. Imi vine greu sa rostesc cuvintele "Teledon pt Laura", asa cum am facut in trecut in cazul Sabinei. Stiti de ce? Pt ca Laura B a fost una dintre cele care a participat la acel teledon, cred ca inca mai am aici in birou plicul de la ea. Sa-i aratam ca binele facut se intoarceVikinga cu cei mai frumosi vikingi, Nadja si Aldo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AncaMaria spune:

Fetelor, am si un paypal account pe care puteti sa-l folositi (chiar din Ro am inteles ca merge sa trimiti):

anneagu@bestbuycanada.ca

Nu am nimic impotriva sa-mi trimite-ti plicurile mie, eu voi face o lista care o voi publica la umanitare cu ce s-a primit si de la cine..

Voi da adresa mea si lui LiaMaria, conchita o are deja, asa ca ele o sa mai trimita la cine o cere...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AncaMaria spune:

quote:
Originally posted by mQQm


Anca,
Pe asigurarea de la masina nu se pot bizui deloc? Sper ca aveau 2-ways in cazul in care vor determina ca sunt "at fault", daca nu, va trebui sa ne straduim si mai mult... Voi ce stiti? Sau de ce fel de asigurare "basic" vorbesti?


mmi www.webshots.com/user/_mQQm_" target="_blank">Kiki
& amazing Dedi aka Disa aka Dida aka DJ aka DD 11 1/2
& extremely private ex-"Pauu mic": When I was a boy of 15 1/2, my parents were so ignorant I could hardly stand to have them around. But when I got to be 21, I was astonished at how much they had learned in just seven years. AMR 5 1/2 [from Mark Twain]



Ma refeream la asigurarea medicala ca au "basic". La cea de masina, Laura nu a stiut sa-mi dea detalii, dar din cate stiu eu, ei au fost singurii implicati in accident, deci probabil ca compania de asigurare va stabili ca ei au fost "at fault"... acum incearca sa se ocupe de asta un avocat care i-a fost recomandat in spital de un social worker... el va trebui sa se lupte sa scoate ceva de la insurance, dar deocamdata nici Laura nu stia mai multe... mai ales ca ieri f. multa lume (personal medical, social worker) s-au perindat pe la ea.... saracuta era terminata dupa ziua de ieri..:(

Mergi la inceput