Rugati-va pentru DIANA

Raspunsuri - Pagina 74

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Daiopri spune:

Anca si Lia, va rog sa imi trimiteti si mie adresa Laurei. Multumesc. Eu incerc sa ma organizez putin si sa ajung si eu la ele, numai ca sunt foarte aglomerata la serv, am lucrat si sambata, si a venit si sora mea. Dar promit sa ajung.
Doamne ajuta in continuare si multe multumiri fetelor care reusesc sa le sustina.
danaA, vacanta placuta.

Numai bine tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AncaMaria spune:

quote:
Originally posted by vikinga

Fetele din Canada, mi-as permite o sugestie. Ar fi foarte bine sa faceti cunoscuta povestea familiei Laurei si mai ales a micutei Diana si pe forumul romanilor din Canada. imi amintesc ca in cazul Sabinei si nu numai, au fost extraordinari de unitari. Mai ales acum cind e vorba de o fetita chiar de acolo, unde pot verifica printr-un simplu tel la spital, deci problema increderii fiind rezolvata, sigur o sa raspunda pozitiv. Un rezumat bine scris, scurt si cuprinzator, cu date concrete, poate fotografii daca Laura e de acord. Ar fi ideal.
La mine o sa trimita Copiloi, Helbi si Giani. Daca mai sunt fete din germania care vor sa evite costurile de transfer/ transport, sa ma anunte.

Vikinga cu cei mai frumosi vikingi, Nadja si Aldo





F. buna sugestia, sper ca zilele viitoare sa gasesc timp sa postez pe forumul din Vancouver, ca pe aici sunt mai multe forumuri..:)) fetele din Montreal poate pot ajuta cu forumul de acolo, pentru majoriatea romanilor acolo stau..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiaMaria spune:

Daiopri si sofronica, v-am trimis un PM cu adresa Laurei

Lia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AncaMaria spune:

quote:
Originally posted by valentinag

Daca strange cineva bani si in Romania sa-mi spuneti si mie va rog!Cu transferul bancar in alta tara nu's daca ma descurc!
Sau cum au fost si sunt atatea cazuri umanitare aici pe Dc,nu-l putem face si pe acesta?Sa strangem banuti oraganizat?

"La vita e bella"
poze
marea inghetata




Valentina, incercam sa ne organizam, o sa deschid un thread si la Anunturi Umanitare... dar deocamdata am decis cum facem cu banii, voi pune acolo detaliile inca odata pentru toata lumea.. si apoi o listuta cu cine cat a trimis..


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Anca,eu cred ca mai bine ar fi sa se ocupe cineva de acolo de stransul banilor,daca Laura incepe sa primeasca fel si fel de plicuri si de cecuri si altele,ii va rapi foarte mult din timp treaba asta.
POate gasiti pe cineva care sa primeasca toti banii si sa ii inmaneze periodic,asa cum se facea si in cazul lui Barbye,sau la atatea cazuri umanitare,ganditi-va ca se va crea un alt mic haos in timpul ei,si nu prea are nevoie de asta.

Pe urma cred ca ar fi o idee buna sa se organizeze si aici,in tara o chestie de genul asta,sa stranga cineva banii intr-un cont,pe urma sa fie trimisi Laurei.

Ce ziceti?



BRENDA
FOREVER YOUNG



Sa avem grija de viitorul copiilor nostri
COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

am revenit, scuze de absenta.
cu mare placere trimit adresa Laurei si a Ancai tuturor celor care le solicita. lasati un PM ca sa nu le primiti de mai multe ori.

ma bucur enorm sa vad ca se misca lucrurile si ca atatia oameni raspund si se ofera sa ajute.

Vikinga, minunata ca deobicei

Aida, tocmai la tine n-am fost pe faza, te rog iarta-ma.

************
Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
************
Alaptatul Help-Line
************
mami de Sonia Marie (23 ianuarie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aida_o spune:

Ana, mi-a trimis Lia adresa, e ok :)

Eu zic ca Laura numai timp de alergat la atm-uri pt a depune cecuri nu are, nu-i mai bine sa se trimita cecurile pe adresa si numele celorlalte fete din Vancouver? daca si ele sunt de acord, desigur.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

am trimis adresa Laurei +adresa Ancai + adresa de email a Laurei tuturor celor care au solicitat incepand din pagina 46 pana acum.

************
Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
************
Alaptatul Help-Line
************
mami de Sonia Marie (23 ianuarie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elenalove27 spune:

Fetelor, ce vesti mai aveti despre micuta Diana si taticul ei Andrei!

Subscriu si eu la cele spuse de CRISMIR, este paralizata micutza de la gat in jos...care sunt sansele micutei sa mearga iar si sa fie copilul dinainte?!

Ma rog sa aud vesti bune

Sanatate Dianutzei si lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

fetele care au fost la spital, ati intrebat-o cumva pe Laura ce anume are nevoie? ma refer ca suntem mai multe care ne tot gandim ce sa punem intr-un pachet pentru ele, altceva decat carti si dvd-uri pentru Diana...

Nelia, tu intrebai daca poti trimite plicul cu cecul in pachet. eu zic ca nu ar fi nici o problema. si se ocupa Anca dupa aia.

alta intrebare desprinsa din PM-uri, dar raspund si-aici ca poate foloseste: pe cec scrieti numele Laurei. pe plic scrieti fie numele si adresa Laurei daca vreti sa trimiteti direct, fie a Ancai: adica plicul ajunge la Anca, dar cecul e pe numele Laurei, deci il incaseaza Laura.

************
Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
************
Alaptatul Help-Line
************
mami de Sonia Marie (23 ianuarie 2007)

Mergi la inceput