Rugati-va pentru DIANA

Raspunsuri - Pagina 61

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Carmen, ti-am lasat eu nr. lui Andrei pe PM. Piticutz, mor de necaz ca nu ne-am mai auzit, a ramas ca imi da ea un beep si io o sun inapoi cand se elibereaza...acum ramane sa ne rugam sa aiba drum bun spre casa si sa aflam noul numar de telefon cat mai repede.
si bineinteles ca voi ajuta si eu daca se incepe o campanie de ajutorare mai concreta.

Dana si Doina, Doamne ajuta pentru copilasii vostrii.

Nelia, mamico, vine si bebe 3? daca da, felicitari maxime!! aici exista optiunea cu prelevarea de celule, deci cred ca e si la voi. eu nu stiu unde ne-a fost capul de n-am facut-o, imi pare foarte rau acum.

Philip, cu Laura eu am vorbit cate in luna si-n stele, am ras, am glumit, am povestit...convorbirile cu ea sunt un deliciu, nu te teme s-o suni, eu am simtit ca ii face bine sa discute si despre altceva, ma gandesc ca o ajuta sa re-creeze o stare de normalitate si ii reincarca bateriile cu optimism si energie pozitiva.

************
Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
************
Alaptatul Help-Line
************
mami de Sonia Marie (23 ianuarie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Asteptam vestile, sa dea Domnul ca drumul sa fie fara enevinemnte neplacute !!

Sa facem ceva pentru Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Drum bun Laura si Diana! Doamne Doamne sa fie langa voi si sa ajungeti cu bine in Vancouver! Asteptam vestile bune.

Doamne ajuta!

Alina 12+ si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

poze Luca nazdravan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

Domnul sa fie cu voi, ne rugam ca rugaciunile noastre sa fie auzite acolo de Sus si sa se intample o minunte, pt o minune de copil si parintii ei!

Cand ma gandesc ce incercat este aceasta familie si cata suferinta pt un copil atat de mic nu imi pot opri lacrimile, Doamne ajuta ca totul sa se termine cu bine, sa ajunga cu bine acasa si Diana sa lupte in continuare!

ptr. fetele care vorbiti cu mamica Laura, va rog sa imi confirmatii numele lor de botez!(Diana, Andrei, Laura) multumesc!

Astept sa ne comunicati contul pt Diana!

Anca, mamica de Vladut nazdravanul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandyksch spune:

Laura, Diana, va dorim si noi sa aveti drum bun, fara probleme si ne rugam in continuare ca totul sa se termine cu bine.

Mandy si Krisztián (23.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mironna spune:

Drum bun! Domnul sa fie cu voi! Doamne ajuta!


Mirona si Andrada (20.03.2003)





ANDRADA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

quote:
Originally posted by anca_vlad
ptr. fetele care vorbiti cu mamica Laura, va rog sa imi confirmatii numele lor de botez!(Diana, Andrei, Laura) multumesc!


pe fetita Laurei o cheama Diana Maria, dar despre parinti nu stiu daca mai au si alt prenume. aflam noi.

************
Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
************
Alaptatul Help-Line
************
mami de Sonia Marie (23 ianuarie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

multumesc mult asatept vestile de la voi!

vreau ca duminica dimineata sa merg la 7 biserici la slujba de liturghie si sa pun acatiste, la noi a avut efect sper ca si pt Diana sa faca o mica minune!

Eu am mare incredere in DD si miracolele infaptuite de EL!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

DanaA, il voi intreba la urmatoarea vizita, pe 20 iunie. Dar mai am o intrebare, ca tot am citit, dar nu m-am prins. Celule luate de la mine (din placenta si din cordonul ombilical am inteles, nu? - adica nu afecteaza copilul!?!) sint bune pentru el si pentru ceilalti copii ai mei, da? Dar daca vreau sa donez, se poate, ajuta? Cum e Diana, sa spunem ca ajunge in momentul respectiv si are nevoie, pot fi folosite cele luate de la mine!?! Scuze daca sint prea puerile intrebarile, dar din cite am tot citit din acest subiect, eu nu am inteles. De exemplu, am citit ieri un articol in La Presse, in care se spune ca cele mai bune sint cele de la embrionul aflat la citeva zile de la conceptie, dar asta inseamna distrugerea lui. Ori eu citisem acum citeva saptamini ca embrionul nu e distrus, ca prelevarea de celule se face din placenta si din cordonul ombilical... Si am mari nelamuriri legate de acesta descoperire in domeniul medicinii.
E cineva pe aici care facut deja asa ceva?

Diana si Laura, asteptam vesti de la voi, nici nu stiu daca ati plecat sa acum va pregatiti, nu mai sun, ca presupun ca sinteti intr-o continua agitatie, astept sa citesc ca ati ajuns cu bine in Vancouver. Eu sint sigura ca veti ajunge cu bine, pentru ca rezistat micuta luptatoare la primul drum, de la locul accidentului la spital si atunci starea ei era mai mult decit instabila. Dar ott stau cu emotii, pina nu aflu ca sinteti bine, nu ma pot linisti.

Conchita, daaaa! Vine si bb3, la sfirsitul lui noiembrie, am intrat in 4 luni de sarcina deja. Multumesc pentru felicitari! Uite-l www.dropshots.com/day.php?userid=297799&cdate=20070525" target="_blank">aici.

CORNELIA www.dropshots.com/day.php?userid=297799&cdate=20070525&ctime=104503" target="_blank">13+ , mami de www.dropshots.com/day.php?userid=132493&cdate=20070505&ctime=090808" target="_blank">AGATA si www.dropshots.com/day.php?userid=132493&cdate=20070530&ctime=103800" target="_blank">TUDORA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flaviutza spune:

quote:
Originally posted by nelia

DanaA, il voi intreba la urmatoarea vizita, pe 20 iunie. Dar mai am o intrebare, ca tot am citit, dar nu m-am prins. Celule luate de la mine (din placenta si din cordonul ombilical am inteles, nu? - adica nu afecteaza copilul!?!) sint bune pentru el si pentru ceilalti copii ai mei, da? Dar daca vreau sa donez, se poate, ajuta? Cum e Diana, sa spunem ca ajunge in momentul respectiv si are nevoie, pot fi folosite cele luate de la mine!?! Scuze daca sint prea puerile intrebarile, dar din cite am tot citit din acest subiect, eu nu am inteles. De exemplu, am citit ieri un articol in La Presse, in care se spune ca cele mai bune sint cele de la embrionul aflat la citeva zile de la conceptie, dar asta inseamna distrugerea lui. Ori eu citisem acum citeva saptamini ca embrionul nu e distrus, ca prelevarea de celule se face din placenta si din cordonul ombilical... Si am mari nelamuriri legate de acesta descoperire in domeniul medicinii.
E cineva pe aici care facut deja asa ceva?






Nelia se lucreaza cu doua tipuri de celule stem . unele imature, cele prelevate din embrioni, si acolo sunt dicutiile mai aprinse legate de distrugerea embrionilor. acestea, imature, ar da o rata mai mare de succes, insa tocmai imaturitatea lor da riscul de a se transforma in tumori.

ce-a de-a doua categorie, cea cu care se lucreaza in CHINA, sunt celulele mature, prelevate din placenta si cordonul ombilical,DUPA NASTERE. nu sunt rscuri cancerigene, in schimb eficienta e usor scazuta fata de primele

Alexia 02.05.2004(filmulete)
mami si Ale

Mergi la inceput