Rugati-va pentru DIANA

Raspunsuri - Pagina 55

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Acum am aflat si eu de tragedia asta...am incremenit citind aici. Eu si familia mea ne rugam cu tot sufletul sa-i dea Dumenezeu sanatate micutei Diana si putere multa Laurei. Doamne ajuta!!!

mama de BAIAT (9 ian. 2005)
23s fixMaria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia71 spune:

Cel mai bine sa intrebi preotul de acolo cum se scrie, te va invata cu siguranta!
Numai fetele sa ne spuna exact numele de botez ale acestei familii!
Si daca se poate, acatistul sa fie dat spre citire pe 6 saptamani!
Doamne ajuta!

quote:
Originally posted by malina_mircu

quote:
Originally posted by giulia71

Buna dimineata,
La fel intru si eu cu inima stransa sa vad ce face Diana.
Fetelor, incerc sa va dau si eu o sugestie, daca as fi in tara cu siguranta as face-o: incercati sa mergeti si sa depuneti acatiste cu rugaciuni spre vindecare la Manastiri pentru micuta Diana.
Cu siguranta rugaciunile noastre ajuta, dar mult mai puternice sunt cele spuse din Casa Domnului!
Daca e cineva din Curtea de Arges, ar fi extraordinar sa depuna un acatist la Sfanta Filofteia!
mie intotdeauna mi-a ajutat!
Inca o data , va rog sa nu va suparati pe mine pentru sugestie!

mami de Calin rasfatzat:)



pun eu la Curtea de Arges si la manastire si la sf. Filofteia(chiar mergem in we) dar sa-mi spuneti ce sa scriu... pls. Si daca este pun si la socrul meu la biserica (este preot).



pupici
Malina siDanutz (5 aprilie 2004)



Doamne cu puterea Ta, ajuta-i micutei Diana sa se faca bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

am vorbit pana acuma, de la 7.30, scuze ca v-am facut sa asteptati. dar n-am terminat inca de vb, ca au venit medicii si a ramas sa ne sunam dupa, asa ca scriu mai tarziu ce mai e in plus. acum doar ca Diana e bine, a facut ceva febra azi=noapte, dar acum e ok. Laura a zis ca nu se stie nici acum daca pleaca maine sau luni.
azi a ramas sa-i schimbe tubul de pe trahee.

ne multumeste tuturor pentru gandurile, rugaciunile, lacrimile si grija pentru Diana si familia ei. i-am zis de Saje, de pagina de web, de carticelel cu rugaciuni de la cele doua Cami , de emailuri si cum cere toata lumea nr. de tel. si adresa de email sa ii scrie si sa o sune. ii e de mare ajutor corespondenta pe care o purtam cu ea, doar ca isi cere scuze ca nu poate sa raspunda deocamdata. i-am zis de cautarile voastre despre tratamente in domeniu si linkurile date de voi spre centre de recuperare si spitale. am mai insistat inca o data sa ne dea datele ca sa incepem o cheta si iar m-a refuzat - io zic sa mai insistati si voi, poate o convingem sa accepte ajutorul, pentru ca are nevoie cu siguranta, ca nu stiu daca asigurarea ei o sa acopere tot tratamentul in US si in Canada dupa aia...



************
Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
************
Alaptatul Help-Line
************
mami de Sonia Marie (23 ianuarie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flaviutza spune:

daca imi permiteti ....as suna-o si eu,macar odata...va rog...chit ca sunt in ro...macar odata sa-i spun ca suntem alaturi de ea...ca toata tara e alaturi de ea.daca imi permiteti asta si-mi dati nr de tel, as suna-o eu maine dimineata.

Si eu cred ca trebuie convinsa cumva sa aceepte o cheta...pana se pune fetita pe picioare ,noi ar trebui deja sa incepem...sa avem ceva strans..sper sa nu fie intepretat aiurea ce spun eu acum...

Eu sunt convinsa ca Diana va trece cu brio peste asta...si ca trebuie sa ne gandim serios la ce va fi dupa,cu cat ne miscam mai repede cu atat mai bine...sa incercam sa strangem banii...

Alexia 02.05.2004(filmulete)
mami si Ale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Fetelor, referitor la baiatul din Cotidianul, care a facut tratament cu celule susa(stem), eu l-am cunoscut personal acum o saptamana, deoarece si eu plec pe 3 iulie anul acesta cu baiatul meu in China pentru un astfel de tratament.Si eu am baiatul paralizat de la gat (cervicala 4-5).As putea sa va spun cate ceva referitor la acele miscari ale piciorului cand este masat cu crema.Nu este o miscare controlata, comandata , este doar o contractie musculara involuntara.Imi pare rau ca va spun asta, dar Dan al meu este de 11 ani paralizat, nu sunt medic de profesie dar am vazut multe in acesti 11 ani.Durerea nu o simt cei cu astfel de probleme ca noi...ci in alt fel, nici Dan nu stie cum sa imi explice, dar simte durere la burta, simte in altfel cand face pipi si restul,dar nu poate sa o controleze.Va rog din suflet cand vorbiti cu Laura sa ii spuneti caci Diana se va face bine!!!SE POATE!SIMT ASTA!
Ma rog pentru DIANA, pentru LAURA ca sa aiba puterea de a lupta pentru DIANA!
Imi pare rau ca nu pot sa o sun, sa vorbesc cu ea, sa ii spun ca totul va fi bine!!!va rog sa o faceti voi in numele meu!!!

Redati-mi viata!

Putin cu putin se aduna marea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flaviutza spune:

Doina..chiar il sti pe baiatul acela? chiar e adevarat ce spune?

Alexia 02.05.2004(filmulete)
mami si Ale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutza_c spune:

Fetelor imi pare ca scriu asa de tirziu. Aseara am vorbit cu Laura o ora, pina pe la 10 seara la noi. Am ionteles un pic mai bine cam care e situatia, am vazut ca lumea e intr-adevar mica (avem cunostinte comune) si mi-am dat seama ce puternica e Laura.

Cred ca cea mai buna veste pina acuma e ca nu prea exista nici un verdict clar, ceea ce lasa loc la sperante. Faptul ca Diana e copil e iarasi de partea ei pentru ca micutul ei organism are capacitati mari de vindecare si recuperare. E inca devreme pentru un verdict final, timpul aici isi va spune cuvintul, din pacate.

O sa ii fie Laurei mult mai usor odata ajunse in Canada, unde sunt linga Andrei si sunt acasa. Si poate au mai fie fete care au sa o poata ajuta cu mici lucruri, ma refer la fetele care sunt in Vancouver.

Altceva nu stiu ce sa va spun mai mult. Rugaciunile noastre ii vor ajuta foarte mult, toata energia pozitiva care e indreptata spre ele nu face decit bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

quote:
Originally posted by flaviutza

daca imi permiteti ....as suna-o si eu,macar odata...va rog...chit ca sunt in ro...macar odata sa-i spun ca suntem alaturi de ea...ca toata tara e alaturi de ea.daca imi permiteti asta si-mi dati nr de tel, as suna-o eu maine dimineata.


pe cine rogi tu sa iti permita, ca io nu vad nici un politai pe zona? :-))flaviuta, nu are nimeni monopol pe Laura sau pe telefonul ei, ce vezi tu e doar o forma de organizare sa nu o deranjam 24 de ore din 24.

iti trimit eu informatiile pe PM, da-mi o secunda.

************
Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
************
Alaptatul Help-Line
************
mami de Sonia Marie (23 ianuarie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Flaviuta, il cunosc bine, intra pe mess, eu am id-ul bita_doina, iti dau accept si o sa vezi la mine la avatar poza cu Dan al meu si cu Razvan asa se numeste baiatul acela, daca vreti va dau si adresa lui de mail sa vorbiti cu el.

Redati-mi viata!

Putin cu putin se aduna marea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara spune:

Fetelor, multumim ca ne tineti la curent si ca ii ajutati cum puteti... Eu ma simt atat de inutila...
Doamne, nu-mi pot lua gandul de la suferinta micutei.
Sper din tot sufletul meu de mama ca va fi sanatoasa si la fel de plina de viata cum a fost inainte!
Ajut-o, Doamne!

www.piczo.com/Forsweetdiana?" target="_blank">Rugati-va Pentru Diana
---------------------------
www.piczo.com/JoMacaroana?cr=7&rfm=y" target="_blank">Ioana

Mergi la inceput