Rugati-va pentru DIANA

Raspunsuri - Pagina 53

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danutza_c spune:

Am incercat sa o sun acuma pe Laura dar e ocupat. E ora 16.05, ora locala. Am sa mai incerc un pic mai tirziu si va dau de stire daca am vorbit cu ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara spune:

Mi-am luat libertatea sa iau cateva pozici cu Diana din albumul Laurei. Sper ca nu se va supara, m-am gandit ca ne va fi mai usor sa ne rugam pentru ea daca stim cum arata. E o fetita extraordinar de frumoasa, mi-a fost greu sa aleg doar cateva poze. Si e atat de plina de viata si de vesela!!!
Am copiat si rugaciunile voastre acolo, sper ca nu am copiat ceva gresit, sunt foarte multe. Si mai sper din tot sufletul sa fie auzite!
Sa Dea Dumnezeu sa se faca bine!
www.piczo.com/forsweetdiana




www.piczo.com/forsweetdiana?" target="_blank">Rugati-va Pentru Diana
---------------------------
www.piczo.com/JoMacaroana?cr=7&rfm=y" target="_blank">Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutza_c spune:

Fetelor, am incercat sa o sun pe Laura acuma din nou dar nu raspunde. Am sa mai incerc maine, nu stiu cind exact, nu vorbesc mult cu ea daca nu poate.

Piticutz ti-am trimis e-mailul acuma. Daca poti sa printezi si sa-i duci Laurei, sper sa nu fie prea mult. Iti multumesc mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelaim spune:

Intru (marturisesc ca, cu inima stransa) de cateva ori pe zii sa citesc cum se mai simte Diana. Sunt bucuroasa ca vestile sunt bune. Multumesc tuturor celor care o suna pe Laura si Andrei si ne ajuta sa ne simtim cu adevarat alaturi de aceasta familie atat de greu incercata.
Saptamana viitoare, e ziua Sfantului Anton - 13 iunie. Am sa incep un sir de rugaciuni "13 marti (ziua Sf Anton) in cinstea Sf Anton pt dobandirea unui har deosebit" dedicate insanatosirii Dianei. Daca doriti pot scrie aceste rugaciuni aici pe forum.

Intre timp am sa scriu:

Rugaciune catre Sf Anton

Sfinte Antoane, intre toti sfintii tu ai fost inzestrat de Dumnezeu cu o putere deosebita pentru a ocroti si a ajuta pe toti cei care si-au pus nadejdea in tine. Dumnezeu ti-a dat chiar puterea de a invia mortii, de a reda celor orbi vederea, celor bolnavi sanatatea, astfel incat toti cei care au alergat la tine au simtit mangaierea sprijinului tau.
Aceasta grija a ta fata de suferintele oamenilor ma umple si pe mine de incredere sfanta cu care alerg la bunatatea ta cerindu-ti ajutor. Pentru dragostea ta inflacarata catre Isus, care a coborat in bratele tale sub chip de Prunc ceresc, si pentru iubirea ta gingasa fata de Maria, mama lui Isus, te rog arata-ti acum puterea ta cea mare si ajut-o pe DIANA MARIA - reda-i sanatea acestului copilas nevinovat!
Tu esti taria mea in suportarea tuturor necazurilor care ma lovesc, in intristarile mele sufletesti, in boli si lipsuri, in necazuri si ispite de tot felul. Fii alaturi de mine cand patimile imi rascolesc sufletul si cand duhul cel rau unelteste impotriva mea sa ma piarda.
Sfinte Antoane te rog mijloceste rugamintea mea la bunul Dumnezeu, alina si mangaie sufletul Laurei si a lui Andrei, da-le putere in credinta. Amin.

Rugaciune pentru un bolnav

O milostive Sfinte Antoane, care fiind aprins de dragoste si de putere dumnezeiasca, ai ajutat pururea si pretutindeni pe aproapele tau, si cu rugaciunea ta ai vindecat chiar si pe acela pentru care nu mai era nici o nadejde, incat lumea toata te numeste "Sfantul Minunilor", te rugam sa-ti arati iubirea si puterea ta miraculoasa fata de micuta DIANA MARIA care si-a pus toata increderea in tine.
Dumnezeu, o slavinte Sfinte Antoane, ti-a dat in cer puterea de a face minuni spre vindecarea bolnavilor de orice fel. De aceea vino din cer ca un inger pentru mangaierea la patul acestei copilutze mici si nevinovate DIANA MARIA, alina-i durerea si reda-i sanatatea deplina - si fa ca aceasta sa fie spre mantuirea sufletului sau. Amin.

Doamne ajut-o pe Diana!

Lorelai
Digital Macro 5,Digital Macro 4,
Digital Macro 3, Digital Macro 2, Digital Macro 1, Alte albume foto
"Daca dragoste nu e... nimic nu e..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmenbr spune:

Am sunat-o pe Laura adineauri si avea pe cineva acolo (nu stiu daca era in vizita sau medic). M-a rugat sa ma sune ea inapoi cand poate. O sa postez dupa ce ma suna ea.
A apucat sa-mi zica despre Andrei, ca maine il va opera din nou la degetul cu probleme.

Revin mai tarziu!

Editez. Am vorbit cu Laura. Noutati nu prea sunt. Ieri Diana a avut putina febra, dar azi era mult mai bine, aproape normal. S-a plans toata ziua de BUBICA (bubita) la burtica. Laura zice ca e de la laxativele primite, dar durerea medicii zic ca nu ar fi ceea ce Diana simte, ci o "durere parasimpatica", ceva ce e normal sa se intample incazuri ca al Dianei. La fel au explicat si despre miscarea piciorului cand Laura o maseaza cu crema. Nu prea inteleg eu ce este aceasta "durere parasimpatica", dar rog fetele care inteleg fenomenul sa explice. Se pare ca pacientul nu simte de fapt nimic, dar...si aici ma pierd si eu si Laura in explicatii.
Maine ii vor scoate tubuletul de pe trahee, procedura care am inteles ca trebuie facuta la cca 7 zile si Laura va trebui sa invete sa faca si ea asta pt Diana.
Cat despre transportul in Vancouver, nu stie inca nimic precis, daca va fi vineri sau luni.
Va multumeste la toate pt informatiile gasite. Abia asteapta sa ajunga in Canada, sa poata avea acces regulat la internet ca sa se poata documenta. Linkurile gasite de voi ii sunt de mare folos.
Am inchis ca vroia sa o sune pe Danutza (Seattle) sa afle informatiile de care Danutza zicea mai devreme.
Danutza, tine-ne si pe noi la curent, please!
Conchita, asteptam vesti maine dimineata!

Doamne ajut-o pe Diana!


Carmen & Ericutz (15.06.2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=68525 " target="_blank"> Povestea nasterii!

Am un anisor deja!

2 anisori...uraaa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Saje, eu nu stiu numele Laurei de familie, ti-am trimis pe PM adresa ei de email, telefonul de la ea si al lui Andrei. foarte frumoasa ideea ta cu cardul si ratoiul, spune-ne cum putem contribui si noi!

Piticutz si Cami, sunteti minunate cu carticelele de rugaciuni!

Danuta, tu suna mami cand poti, mai ales ca de tine chiar ar avea nevoie Laura, ma refer ca esti medic.

Carmen, multumim pentru vesti si da, maine dimi sun eu, asa e.



************
Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
************
Alaptatul Help-Line
************
mami de Sonia Marie (23 ianuarie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia71 spune:

Buna dimineata,
La fel intru si eu cu inima stransa sa vad ce face Diana.
Fetelor, incerc sa va dau si eu o sugestie, daca as fi in tara cu siguranta as face-o: incercati sa mergeti si sa depuneti acatiste cu rugaciuni spre vindecare la Manastiri pentru micuta Diana.
Cu siguranta rugaciunile noastre ajuta, dar mult mai puternice sunt cele spuse din Casa Domnului!
Daca e cineva din Curtea de Arges, ar fi extraordinar sa depuna un acatist la Sfanta Filofteia!
mie intotdeauna mi-a ajutat!
Inca o data , va rog sa nu va suparati pe mine pentru sugestie!

mami de Calin rasfatzat:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flaviutza spune:

Fetele uitati va rog ce am gasit....un baiat din Romania, Campina, care a facut acest tratament cu stem cell..avea exact acelasi tip de leziune a maduvei spinari..la gat...si acum, dupa prima serie de tratament, incepe sa MISTE piciorul...

http://www.cotidianul.ro/index.php?id=44&art=15429&cHash=ba98dba169

Alexia 02.05.2004(filmulete)
mami si Ale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cicina spune:

Am copiat rugaciunea catre Sf. Anton, si joi pe 13 ma voi duce la biserica din Padova sa ma rog pentru sanatatea lor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Priscilla spune:

Domne ce fetita frumoasa!!!!!!!!!!!!!

Sa-i dea Dumnezeu sanatate,si sa scape fara consecinte din aceasta nefericita experienta.Ma rog in continuare pentru sanatatea ei si parintilor.


Si acum imi lacrimeaza okii,citind despre evolutia ei!

Mergi la inceput