Rugati-va pentru DIANA

Raspunsuri - Pagina 43

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns goanga23 spune:

Draga Laura,

iti doresc din tot sufletul ca Bunul Doamne Doamne sa fie mereu cu voi, asa cum a fost si pana acum, si sa va ajute sa treceti cu bine peste aceasta foarte grea perioada din viata voastra. Ii doresc ingerasului tau mic si drag, Diana, multa sanatate si sa treaca cu bine prin toate operatiile iar tie, ca mamica, iti doresc sa fii la fel de tare si sa nu iti pierzi niciodata speranta; miracolele se intampla numai atunci cand credem in ele. Multa sanatate si recuperare grabnica si sotului Laurei. Sa va ajute Bunul Dumnezeu!

Multumiri si fetelor care ne tin la curent. Eu nu am mai intrat de mai bine de o saptamana pe DC ...nu mi-a venit sa cred cand am citit despre Laura...sper ca mesajele, gandurile si rugaciunile noastre sa-i dea putere.

Eu am doua carti de rugaciuni (Buchet de Acatiste ale Maicii Domnului si pentry Domnul Iisus Hristosde luate de la Manastirea Cernica , un loc foarte drag mie ) daca Laura are nevoie i le ofer cu mult drag...fetele care mai vorbiti cu ea intrebati-o , daca simte ca aceste carti o pot ajuta cu ceva...

Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa Ioana spune:

multumiri fetelor care ne dau vesti ! sunteti deosebite !

Doamne, ajut'o pe Diana sa se faca bine ! si da'le putere parintilor ei !

suntem alaturi de voi !









alexa si mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karina spune:

Sanatate multa Dianei !
Dumnezeu sa va ajute !


Asta e parerea mea, dar tu faci cum crezi ca e mai bine

Doua Eme mititele au nevoie de ajutorul nostru:
1. Emma- 4,8 ani are nevoie de ajutor - salvati-o pe Emma
2. Sa ajutam la terapia pentru Ema - www.help-ema.puls-il.ro/" target="_blank"> Ema

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nora spune:

Doamne ajuta! Ajut-o pe Diana sa-si revina, sa respire singurica, sa manance, sa nu faca infectii, sa fie mai puternica decat boala! Trimite-i Doamne rugaciunile noastre si mangaie chipul obosit al mamicii sale, Laura!

Da-le Doamne speranta si putere!

Ai grija Doamne si de taticul Andrei, sa-si revina cat mai repede si sa-si stranga iubitele in brate!

Da-le Doamne dimineati linistite, plimbari in parc, petreceri cu prietenii, balaceli in mare, focuri de tabara si dragoste!

Indura-te, Doamne!

Noracu Andrei (20aprilie'99) si Victor (12iulie'01)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

Multa sanatate Dianei si multa putere mamicii ei! Trebuie sa fie bine cu toate gandurile bune si rugaciunile care se indreapta spre ele!




Kitty, Raul 25.05.1999 si Giulia 12.03.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flaviutza spune:

Citesc de cand ati postat dar...nu am putut spune nimic. de fiecare data cand deschid imi spun "a mai trecut o zi...trebuie sa fie bine"

Am cautat pe net, la sfatul Ferigutei. am gasit un forum in engleza,special pentru persoanele cu SCI. aici sunt multe informatii, multi copii suferind de asa ceva,doctori care dau sfaturi si indeamna..din pacate, doar inteleg engleza.

Cred ca ar fi indicat sa posteze un anunt acolo una din fetele vorbitoare de engleza...poate primim ceva indrumari.

adresa este:

http://sci.rutgers.edu/forum/forumdisplay.php?f=51

Din fericire, multi supravietuiesc...am citit acolo despre multi copii,ce-i drept mai mari, care au supravietuit..deci exsista speranta...


Din pacate...mai mult nu pot sa scriu,efectiv nu pot...cititi singure


Momentan sa ne rugam pentru copil...sa treaca cu bine peste primele etape...Doamne fa o minune!!!

am examen peste 2 ore si am plans atat de mult...am ochii rosii...

Alexia 02.05.2004(filmulete)
mami si Ale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelaim spune:

Mai multe info aici;
http://en.wikipedia.org/wiki/Spinal-cord_injury
http://www.shriners.com/Hospitals/Chicago/conditions/Spinal_cord_injury.aspx/
http://www.invanet.org/spinal_cord_injury_forums/
http://www.keepingkidshealthytv.com/spinalcord3.html
Doamne ajut-o pe Diana!

Lorelai
Digital Macro 5,Digital Macro 4,
Digital Macro 3, Digital Macro 2, Digital Macro 1, Alte albume foto
"Daca dragoste nu e... nimic nu e..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia71 spune:

Nu pot spune decat ca sunt alaturi de cei acre sufera si ca ma rog pentru insanatosirea ingerasului Diana!!!
Dumnezeu sa-i ajute!!!
Fetelor, sunteti nemaipomenite!

mami de Calin rasfatzat:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandyksch spune:

Am citit un pic din linkurile de mai sus. Si nu mai am cuvinte. Cat de greu poate fi. Ma rog in continuare pentru voi, sa aveti forta necesara sa treceti peste acest moment, sa aveti speranta.

Abia acum imi dau seama ca toate micile noastre probleme zilnice pt care ne facem griji si ne enervam degeaba, plaesc in fata unor probleme majore cum e cazul Dianei. Ma rog pentru familia ei, ma rog pt un miracol.

Mandy si Krisztián (23.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Takacs spune:

Doamne ajuta sa se faca Diana bine! Nimic nu e mai sfasietor decat sa-ti vezi copilul suferind si tu sa fii neputincios in fata soartei.

Mergi la inceput