Rugati-va pentru DIANA

Raspunsuri - Pagina 30

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danaA spune:

Conchita, multumim frumos de vesti. Sunt vesti bune. Chiar daca sunt pasi mici de baby, acesti pasi sunt foarte importanti si sunt minuni.
Da-mi si mie numarul lui Andrei sa vad cum sa fac sa merg in vizita.

ZisaCami atunci suni tu maine diminea si Nelia maine seara.
Orele de sunt sunt dimineata si seara intre 7:30 si 8:00

Anca asteptam vesti de la tine deseara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nora spune:

Merci frumos Conchita pentru vesti1 Tot weekendul am urmarit cu infrigurare noutatile. Doamne ajuta, Doamne ajuta, Doamne ajuta!

Bravo Diana, lupta pentru viata, e minunata!!!

Noracu Andrei (20aprilie'99) si Victor (12iulie'01)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Eu?! Cand sa sun?

Doamne ajuta i!

Don't throw with stones if you live in a glass house.

corina mama Ralucai

http://community.webshots.com/user/corinaraluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Dana, am lasat nr. lui Andrei pe PM.
astept sa se faca iarasi ora si sa sun, sa vedem cum a decurs intalnirea cu logopedul...Laura a spus sa o sun din nou in doua ore. ma rog din tot sufletul sa aflam vesti bune.

************
Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
************
Alaptatul Help-Line
************
mami de Sonia Marie (23 ianuarie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Conchita, multumim frumos pentru descrierea detaliata a convorbirii. Da, acum imi dau seama, ca in prima discutie avuta cu Laura, mi-a spus si mie despre prima impresie a medicilor si ca ea a trebuit da hotarasca singura daca o deconecteaza de la aparate sau incearca sa o salveze. Si ca o sleia de puteri faptul ca medicii nu-i dadeau Dianei absolut nici o sansa. Doamne, ajut-o pe Diana si de acum incolo, asa cum ai facut-o deja pina acum.

Deci eu sun luni seara, intre 7.30 si 8.00. Abia astept si ma rog sa vin numai cu vesti bune si foarte bune. Pina atunci astept raportul de la fetele celelalte. Si vreau si eu numarul lui Andrei, sper ca e la fel de comunicativ ca Laura, adica sa aiba nevoie de telefoanele noastre, sa nupl deranjeze. Asta trebuie sa aflam, daca si Andrei e la fel de deschis, pentru ca daca nu e, s-ar putea sa nu-i faca bine telefoanele noastre. Conchita, iti trimit acum un PM pentru numarul de telefon.

CORNELIA, mami de AGATA si TUDORA

www.nelia.photosite.com/" target="_blank">foto 1 - www.agatasitudora.photosite.com/" target="_blank">foto 2 - www.dropshots.com/Nelia/" target="_blank">foto 3 - www.dropshots.com/Aurice/" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

urmaresc din prima zi sirul evenimentelor si sunt coplesita si eu...
fetelor care ne tin la curent iar Dianei si Laurei forta de lupta le dorim si noi si sunt in rugaciunile noastre!
Doamne Ajuta-le sa treaca de incercarea asta cu bine !



<< rabdarea este cheia fericirii >>

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speed spune:

nici nu-mi pot imagina prin ce a trecut (si mai trece) laura...ma bucur insa ca diana a infirmat toate pronosticurile si ma rog din tot sufletul pentru recuperarea ei totala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Ana, multumim din suflet, e extraordinar ca ne-ai spus asa de amanuntit, ma simt alaturi de ea!!

Doamne, ajut-o in continuare pe Diana!! E un miracol fetita asta!!!!





Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

VEEESTI BUUUNE, extraordinar de bune! acum am inchis cu Laura. deci, DIANA POATE MANCA!!! nu-mi revin :-)) Laura rade si exulta de fericire, tot n-am putut sta mult de vorba, tot pe fuga, ca inca erau fizioterapistele cu Diana, acum in momentul asta o ridicau pe marginea patului, a patra oara deja, bravo Dienuta!

deci, Diana mananca! fizioterapistul i-a dat inghetata de capsuni, iaurt cu blueberries, suc de cranberries si laptic, adica de-astea colorate sa vada daca apar in trahee si NU AU APARUT! a zis ca revine pentru o a doua consultatie nitel mai tarziu si ii aduce Dienutei niste maslinute, favoritele ei:-)) Diana a stat doua saptamani fara mancare, deci va inchipuiti fericirea Laurei, plangea si radea in acelasi timp, mi-a zis ca slava domnului ca am sunat ca ii venea sa explodeze sa spuna cuiva si nu stia cui. data viitoare cred ca nu o sa mai fiu punctuala la minut cu sunatul, ca uite, nu intotdeauna e ok :-))

legat de vorbire, nu se stie inca daca poate. dar aparatul pe care il poarta acum Diana nu ii lasa prea mult loc pentru aer, deci logopedul a zis ca urmeaza sa i-l schimbe cu unul mai mic si sa vada atunci daca vorbeste.

mi-a dat adresa de email, vrea rugaciuni pentru Diana, o sa ii trimit acum. cine doreste adresa, i-o trimit pe PM.

a ramas ca ma poate suna ea inapoi oricand, mai ales azi sa ne spuna rezultatele de la a doua consultatie cu fizioterapistul.

************
Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
************
Alaptatul Help-Line
************
mami de Sonia Marie (23 ianuarie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speed spune:

multumim frumos de vesti! extraordinar! se pare ca pachetul cu rugaciunile fetelor a ajuns la destinatar.

Mergi la inceput