Toate forumurile Timp liber pentru minte, suflet, trup si ochi  Sufletul credintei

Rugati-va pentru DIANA

(24 voturi)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 156
brendamitran
brendamitran

4089 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luibrendamitran Adauga semn de carte la raspuns Trimite brendamitran un Mesaj Privat
Cred ca cel mai important este sa-i transmiteti Laurei atunci cand vorbiti cu ea,ca foarte multe persoane ii sunt alaturi si o sustin,chiar si cu gandul,cred ca in astfel de momente conteaza enorm.....

Sa-i repetati asta in mod deosebit,de cate ori o sunati,nici nu stiti ce impact pozitiv are asupra moralului.....si ea are mare nevoie de asta!

BRENDA
FOREVER YOUNG

Sa avem grija de viitorul copiilor nostri
COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI
Mergi la inceput

helbi

4522 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luihelbi Adauga semn de carte la raspuns Trimite helbi un Mesaj Privat
De cind am aflat, Diana, Laura si Andrei sunt in gindurile si rugaciunile noastre!
Le dorim multa sanatate si refacere rapida!
Laura, multa putere si sa te intareasca Dumnezeu!

Multumim fetelor care ne tin la curent cu vestile, iar daca va fi nevoie de orice fel de ajutor, nu ezitati sa ne spuneti!

Dumnezeu sa va aiba in paza lui!

Andreia

Mergi la inceput
zisaCami
zisaCami

1759 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luizisaCami Adauga semn de carte la raspuns Trimite zisaCami un Mesaj Privat
Azi am fost la biserica, am aprins o lumanare si am dat un acatist pentru Diana, Laura si Andrei. Parintele Florian de la Biserica Alba se roaga alaturi de noi pentru Diana Maria si pentru parintii ei. Doamne ajuta puiul mic sa se faca bine si intareste-i pe parintii ei!
In ce priveste sunatul, pana joi ( apoi plec din tara ) pot sa sun dimineata ( seara la noi ). As putea sa sun eu luni.

Cami
www.idieta.ro/show_ticker_image.php?scope=&rigla=10&slider=13&&weight_start=71,7&weight_current=59,4&weight_target=59,7" target="_blank">Silfiduta
Mergi la inceput
Fania
Fania

432 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiFania Adauga semn de carte la raspuns
Diana vei fi prezenta in rugaciunile noastre, Maica lui Dumnezeu te va pazi sub acoperamantul sau, ne vom ruga ca impreuna cu parintii tai sa treceti peste aceasta grea incercare.

poze
Mergi la inceput
conchita
membru veteran conchita

10547 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui conchita Adauga semn de carte la raspuns Trimite conchita un Mesaj Privat
Dana, sunt cu telefonul langa mine, astept sa se faca 7.30 AM, mai e un sfert de ora aproximativ...

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Alaptatul Help-Line
mami de Sonia Marie (23 ianuarie 2007)
Mergi la inceput

nelia

9166 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luinelia Adauga semn de carte la raspuns Trimite nelia un Mesaj Privat
Am inteles ca astazi are cine sa sune, pentru miine sint fete? Si as vrea si eu sa stiu de la fetele care suna pina cind voi suna eu daca poate fi sunat Andrei si daca da, la ce numar. Am vazut ca spuneti ceva de niste ore, poate le mai puneti inca o data, eu cred ca am pierdut mesajul in care le-ati pus. Luni seara e bine daca sun eu?
Doamne ajuta sa fie totul bine pentru Diana, astept cu infrigurare sa aflu ce va spune medicul, daca va putea minca si vorbi.

CORNELIA, mami de AGATA si TUDORA
www.nelia.photosite.com/" target="_blank">foto 1 - www.agatasitudora.photosite.com/" target="_blank">foto 2 - www.dropshots.com/Nelia/" target="_blank">foto 3 - www.dropshots.com/Aurice/" target="_blank">filmulete
Mergi la inceput
corinadana
corinadana

4982 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luicorinadana Adauga semn de carte la raspuns Trimite corinadana un Mesaj Privat
quote:
Originally posted by brendamitran

Cred ca cel mai important este sa-i transmiteti Laurei atunci cand vorbiti cu ea,ca foarte multe persoane ii sunt alaturi si o sustin,chiar si cu gandul,cred ca in astfel de momente conteaza enorm.....
Sa-i repetati asta in mod deosebit,de cate ori o sunati,nici nu stiti ce impact pozitiv are asupra moralului.....si ea are mare nevoie de asta!

BRENDA
FOREVER YOUNG

Sa avem grija de viitorul copiilor nostri
COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Stie, i am spus si este fff emotionata ca atata lume se gandeste la ei. Acum nu poate intra prea mult pe net dar mi a zis ca abia asteapta sa intre sa va multumeasca la toate.

Hai Conchita, spune ne ce ai vorbit!

Doamna ajuta!

Don't throw with stones if you live in a glass house.

corina mama Ralucai

http://community.webshots.com/user/corinaraluca

Editat de - corinadana on 03/06/2007 18:11:32
Mergi la inceput
gabrianah
gabrianah

386 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite gabrianah un Mesaj Privat
ne rugam si noi pentru Diana, Dumnezeu sa ii dea sanatate si recuparare cit mai rapida, in Mila Lui sa se indure de familia Laurei in aceasta perioada grea..
cu drag, ana

piticutz, iti trimit un PM
Mergi la inceput
conchita
membru veteran conchita

10547 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui conchita Adauga semn de carte la raspuns Trimite conchita un Mesaj Privat
am sunat...iubitele, n-am cuvinte sa va povestesc despre Laura, e o femeie extraordinara, m-a impresionat teribil ce forta are, ce spirit si cat de optimista este, avand in vedere circumstantele. am si ras impreuna, nu ma asteptam! Diana e bine, infirma toate pronosticurile pana acum. raspunde prin clipirea ochilor, vorbeste (fara sunet insa, dar vorbeste), e constienta, se uita la desene pe care le alege singurica ("caseta blue, mami", blue fiind culoarea ei preferata)...mi-a povestit Laura ca a vrut sa stinga lumina ca se uitau la televizor si Diana a cerut "open light" foarte hotarata :-) deunazi Laura i-a cerut voie sa plece la Andrei si Diana a zis "mergi", dar prin asta insemnand de fapt ca vrea si ea sa mearga! mi s-a rupt sufletul alaturi de mami Laura care a trebuit sa-i explice ca nu poate sa mearga la tati acum, cu toate tuburile si restul...cere mancarica si mai ales apica, dar din pacate Laura nu poate sa-i dea. Laura crede totusi ca apica se duce in stomac, nu in alta parte, dar cei de la spital au zis ca "s-ar mira". nu poate tusi inca.

am intrebat cat mai sta in spitalul asta, ca sa ii putem trimite cate ceva daca doreste si sa ne spuna ce anume doreste. mi-a spus ca s-ar putea sa mai stea o saptamana si sa plece in Vancouver unde medicul lor de familie deja face aranjamente. dealtfel, si Andrei se pare ca se va muta la alt spital in cateva zile, deci fetele care vor sa-l viziteze - am luat nr. de celular al lui Andrei, ca nu are telefon in salonul de la spitalul asta, lasati PM daca il vreti. despre Andrei - a calatorit ok, dar inconfortabil cu durerile astea mari. Laura nici acum n-ar putea spune daca are 10 coaste rupte sau sunt rupte in 10 locuri. cert e ca, discutand cu medicul de familie din Canada, sansele de recuperare sunt 100% si, cu cat e Andrei mai motivat sa se recupereze si sa munceasca pentru asta, cu atat mai bine. e programat la fizioterapie zilnic.

altceva, legat de Diana: Laura mi-a povestit ca la inceput medicii de la spitalul asta aproape ca se straduiau sa o convinga pentru eutanasie, crezand ca Diana nu are sanse de recuperare totala, avand in vedere ca banuielile initiale se refereau la afectiuni ale creierului - Diana a fost fara oxigen si resuscitata in prima faza...

tot ce isi doreste Laura este, asa cum au spus si fetele dinainte, sanatate pentru Diana. Diana si-a dorit insa foarte mult sa-si recupereze ursuletul preferat, "ursuletul puturos" care a insotit-o de la inceput la nani, papa, plimbare, etc, ursulet care a ramas in masina la locul accidentului. cand Laura a fost intrebata de asistentii sociali ce pot face pentru familia ei, ea a zis ca abia a indraznit sa-i roage sa caute ursuletul Dianei. acum, urusuletul sta in brate la Diana, spalat, curatat de sange...iar Diana e fericita.

astazi au consultatie cu logopedul, la ora 8.00, dealtfel am si inchis mai devreme de 8 ca venise deja. asta e prima consultatie, ca sa vada daca poate Diana sa inghita, care sunt sansele sa vorbeasca. Laura mi-a permis sa sun din nou mai tarziu sa aflu cum a decurs consultatia, deci va tin la curent.

am incercat sa redau in amanunt toata conversatia, in felul asta e ca si cum am discutat toate cu Laura, care va multumeste din suflet pentru gandurile bune, rugaciunile voastre si ale copilasilor vostri, pentru acatiste si lumanarile din biserici si pentru ca ii sunteti alaturi.

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Alaptatul Help-Line
mami de Sonia Marie (23 ianuarie 2007)

Editat de - conchita on 03/06/2007 18:55:09
Mergi la inceput
papadie
papadie

6154 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns
merci Ana

Doamne ajuta ca Diana sa darame toate statisticile si pronosticurile!
Ne rugam pentru ei!
O imbratisez pe Laura.
Mergi la inceput
Pag. din 156 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Subiect inchis
Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com