Toate forumurile Timp liber pentru minte, suflet, trup si ochi  Sufletul credintei

Rugati-va pentru DIANA

(24 voturi)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 156
gabrianah
gabrianah

386 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite gabrianah un Mesaj Privat
Doamne , ce veste minunata!! mi-au dat lacrimile de bucurie citind, conchita! ce minunat!! si deja au ridicat-o pe marginea patului! bravo Dienuta scumpa!!

Mergi la inceput

giulia71

2738 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite giulia71 un Mesaj Privat
Doamne, Doamne asculta rugaciunile noastre si ajuta aceasta familie grea incercata!

mami de Calin rasfatzat:)
Mergi la inceput
conchita
membru veteran conchita

10547 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui conchita Adauga semn de carte la raspuns Trimite conchita un Mesaj Privat
quote:
Originally posted by speed

multumim frumos de vesti! extraordinar! se pare ca pachetul cu rugaciunile fetelor a ajuns la destinatar.

exact asta a zis si Laura, ca uite, mai, cica sa nu crezi...dar toate rugaciunile astea multe au ajutat-o pe Diana. mare e puterea lui Dumnezeu.

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Alaptatul Help-Line
mami de Sonia Marie (23 ianuarie 2007)
Mergi la inceput
ile77
ile77

777 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite ile77 un Mesaj Privat
quote:
Originally posted by conchita

VEEESTI BUUUNE, extraordinar de bune! acum am inchis cu Laura. deci, DIANA POATE MANCA!!! nu-mi revin :-)) Laura rade si exulta de fericire, tot n-am putut sta mult de vorba, tot pe fuga, ca inca erau fizioterapistele cu Diana, acum in momentul asta o ridicau pe marginea patului, a patra oara deja, bravo Dienuta!

deci, Diana mananca! fizioterapistul i-a dat inghetata de capsuni, iaurt cu blueberries, suc de cranberries si laptic, adica de-astea colorate sa vada daca apar in trahee si NU AU APARUT! a zis ca revine pentru o a doua consultatie nitel mai tarziu si ii aduce Dienutei niste maslinute, favoritele ei:-)) Diana a stat doua saptamani fara mancare, deci va inchipuiti fericirea Laurei, plangea si radea in acelasi timp, mi-a zis ca slava domnului ca am sunat ca ii venea sa explodeze sa spuna cuiva si nu stia cui. data viitoare cred ca nu o sa mai fiu punctuala la minut cu sunatul, ca uite, nu intotdeauna e ok :-))

legat de vorbire, nu se stie inca daca poate. dar aparatul pe care il poarta acum Diana nu ii lasa prea mult loc pentru aer, deci logopedul a zis ca urmeaza sa i-l schimbe cu unul mai mic si sa vada atunci daca vorbeste.

mi-a dat adresa de email, vrea rugaciuni pentru Diana, o sa ii trimit acum. cine doreste adresa, i-o trimit pe PM.

a ramas ca ma poate suna ea inapoi oricand, mai ales azi sa ne spuna rezultatele de la a doua consultatie cu fizioterapistul.

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Alaptatul Help-Line
mami de Sonia Marie (23 ianuarie 2007)

Mi-au dat lacrimile citind toate aceste vessti minunate.
Micuta de ea.

Nu pot decit sa o felicit pe Laura pt ca a luptat pt fetita sa si nu s-a lasat doborita de convingerile si intentiile dr-lor.

Draga DIANA sa fii la fel de puternica si in continuare si iti doresc din tot sufletul sa-ti revii complet cit mai repede posibil.

Ile si Vivian (07.03.2006)

http://good-times.webshots.com/photo/2040193270101233639hAhBhR
Mergi la inceput

Denisam

6806 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Apasa aici pentru MSN MSG. a lui Denisam Adauga semn de carte la raspuns Trimite Denisam un Mesaj Privat
Doamne- ce vesti bune,ma bucur mult ca face eforturi si sa pape si sa vorbeasca, o sa fie bine, chiar d cincet, eu simt si ma rog sa fie bine.
Multumim de vesti fetelor care vb mereu cu Laura- fii tare mamico!
Andrei-recuperare rapida si tzie si numai bine.
Maica Domnului ajut-o in continuare pe Diana!

Denisa 34 si'de Emma Andreea (17 Ian.2006)

Zambeste, si maine e o zi!

Mergi la inceput
Alexa Ioana
Alexa Ioana

2335 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Alexa Ioana un Mesaj Privat
conchita, multumesc din suflet ca ne tii la curent
ma bucur mult pentru vestile bune ! suntem in continuare alaturi de diana, laura si andrei si ne rugam pentru ei !

alexa si mami
Mergi la inceput
corinadana
corinadana

4982 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luicorinadana Adauga semn de carte la raspuns Trimite corinadana un Mesaj Privat
Doamne ce bine!

A trecut si hopul asta! E o luptatoare si fetita si mama.

Don't throw with stones if you live in a glass house.

corina mama Ralucai

http://community.webshots.com/user/corinaraluca
Mergi la inceput
danaA
danaA

657 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite danaA un Mesaj Privat
Conchita, ce bucurie!!Ma bucur tare mult Diana mica ca poti sa mananci!!
Mi-au dat lacrimile. Bravoo fetita frumoasa si luptatoare.
Am asa o presimtire ca fata asta va dobori toate statisticile si pronosticurile!!
Doamne ajuta!!!
Conchita, a mentionat Laura ceva de imprimanta--adica de posibilitatea de a scoate la imprimanta ce trimitem noi pe E-mail? Ca asa am vorbit cu ea ultima data ca urmeaza sa intrebe asistentele.
Eu vreau sa-i trimit rugaciunile pe care le-am citit zilnic cat am fost cu Stefan in spital.

Corinadana, suna tu marti dimineata.E bine asa?

Dana, mamica de 2 baieti--Andrei(18 august-2000) si Stefan(21 Mai--2004)http://ca.pg.photos.yahoo.com/ph/danatent/my_photos
Mergi la inceput
Donia
Donia

6203 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Donia un Mesaj Privat
Doamne ajuta, asta e o veste extraordinara!!!
O, plang de bucurie, multumesc lui Dumnezeu!
Multumim conchita...
Felicitari Diana si Laura, luptati in continuare, sunteti mereu in gandul meu si in rugaciunile mele.

Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.
Mergi la inceput
danaA
danaA

657 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite danaA un Mesaj Privat
Acum am vorbit cu Andrei la telefon si se pare ca in urmatoarele 2-3 ore o sa-l mute la alt spital. Am spus ca o sa-l sun putin mai tarziu dupa ce ma intorc de la Biserica. Mi-a spus si el sa ne rugam pt ei lucru care o sa-l si facem.

Doamne ajuta!

Dana, mamica de 2 baieti--Andrei(18 august-2000) si Stefan(21 Mai--2004)http://ca.pg.photos.yahoo.com/ph/danatent/my_photos
Mergi la inceput
Pag. din 156 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Subiect inchis
Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com