Rugati-va pentru DIANA

Raspunsuri - Pagina 144

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Doamne ajuta!
Ne rugam pentru Diana!

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Miss%20Odiseea%20Sarcinii&page=17" target="_blank">Va multumesc pentru voturi!

Mephala - Gusta - Cornelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Brandusa, multumim mult pentru vesti! Ne rugam in continuare ca Diana sa ajunga acasa fara sa mai fie nevoie de toate aceste ingrijiri, adica sa inghita si sa respire singura, sa vorbeasca... singura problema care sa necesite solutii, cercetari si rezolvari sa fie doar problema principala.

CORNELIA , mami de www.dropshots.com/day.php?userid=297799&cdate=20070525&ctime=104503" target="_blank">39+ , www.dropshots.com/day.php?userid=132493&cdate=20070505&ctime=090808" target="_blank">AGATA si www.dropshots.com/day.php?userid=132493&cdate=20070530&ctime=103800" target="_blank">TUDORA - AMR 8 zile!

In viata ta si a celor dragi tie, tu trebuie sa fii solutia... nu problema.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

In fiecare dimineata primul lucru este sa deschid acest subiect si sa gasesc o veste de la Diana.
Multumim pentru ca ne tineti la curent si Domnul sa ii dea sanatate !!

http://www.copaculdehartie.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

laura, am vazut pozele. am si plans, am si ras, si simt ca ma doare sufletul...e minunata fetita ta, iar tu si familia ta de admirat!

philip&andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiaMaria spune:


Am fost aseara la spital si am gasit o Dienuta scumpa si frumoasa si cuminte si zimbitoare cum n-am mai vazut-o de mult. Era tare bine si vesela. Ne-am jucat, ne-am pupacit si ne-am prostit cum am putut mai bine. Rezultatul a fost o seara super pentru toate.
E adevarat ca mami a tot facut sport (fizio lui Diana) cind pe-o parte cind pe alta, si cam obosise, dar faptul ca Diana era bine o facea sa uite si de oboseala si de tot. Am tot palavragit de toate cele si ce e mai important in aceste zile este faptul ca valorile la aparatul de respirat au tot fost scazute si fara repercursiuni in starea de bine a Dienutei. Le-a tolerat foarte bine si asta este inca un pas inainte spre iesirea din spital. In curind, daca toate Doamne ajuta merg bine, Dienuta va fi pusa pe respiratorul mobil treptat-treptat si cind vor fi medicii siguri ca totul este OK atunci ii vor da drumul acasa. Mai este destul drum pina atunci dar totul merge spre bine. Nu va pot spune cum imi salta inima de bucurie si uimire cind vedem cum Dienuta misca piciorul sting si minuta stinga. La fel si capul.
E minunat acest copil! Ajuta-i Doamne sa se faca bine!
Laura este o super-woman. N-am vazut atita putere si determinare! E obosita e adevarat dar nu se lasa. Ridea si-mi spunea ca din cauza oboselii nu prea isi mai aduce aminte ce trebuie sa faca de pe-o zi pe alta si din acest motiv si-a cumparat o agenda in care scrie tot ce are de facut pe zile. Daca vreodata aveti nevoie de cineva sa va dea incredere si putere sa mergeti mai departe atunci cautati-o pe Laura. Eu cred ca Dumnezeu ii da putere si curaj sa mai dea si altora.
Andrei e super obosit si el. Lucreaza mult si la servici si acasa dupa ce se intoarce de la spital.
Bunuti in schimb, desi "lucreaza" timp plin la spital e neschimbata. Tot frumoasa si increzatoare in viitorul ursuletului nostru.

Dienuta a fost schimbata din rezerva in care a stat atitea luni pentru ca au mai fost gasiti inca trei copii cu aceeasi bacterie ca si Diana si i-au pus pe toti intr-un salon total izolat de restul ICU-ului. E bine si nu e bine pentru Diana. E bine pentru ca in felul asta mai vede si ea ce se mai intimpla in jurul ei, mai vede copiii, ii stie deja pe nume si se intereseaza de starea lor, asistentele vin mai des si vorbesc cu ea, etc. E mai putin bine pentru ca nu mai are intimitatea de dinainte. E mai mult zgomot, aparatele micutilor din jurul ei suna tot timpul, e mai multa lumina si ei nu-i prea place, noaptea e mai multa miscare in jurul ei si nu o lasa sa doarma prea bine. Daca este sa ma gindesc mai mult, inclin sa cred ca mutarea din rezerva in salon a fost de bun augur. Dienuta parea mult mai plina de viata si mai vesela. E o scumpa cind vin parintii unuia dintre vecinii ei de pat sa imprumute casete cu desene animate. Le imprumuta dar nu uita ca le-a imprumutat. Desi are cred eu peste suta de casete, nu uita ce a dat si cui... e uimitoare.

Merg din nou zilele viitoare si va voi da vesti noi.

Doamne ajuta!
Lia


Rugati-va pentru Diana
http://dianadumitru.netfirms.com/

Asa a venit pe lume printesa mea:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=105962

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana spune:

Vai, multumesc Lia, ce bine ca ne mai dai vesti.. Eu astept cu infrigurare vestile bune.. Cred in Diana, si mai cred si in Laura, din ce spuneti toate e fff optimista.. mi-ar trebuie s-o cunosc si eu
Doamen ajuta sa fie bine, salutari lui bunuti - pentru niste fete asa deosebite pe care le are
si pupici Dianei
si pentru Laura o imbratisare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anymony spune:

DIANA e pe drumul cel bun! O sa vedeti ca o sa se refaca !
DOAMNE AJUTA!
Multi pupici de la Ioana

Any si Ioana-Catalina (12.02.2006)

www.dropshots.com/anymony/" target="_blank"> poze Ioana-Catalina

Povestea nasterii Ioanei-Catalina

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=21fc06911023d376aa686b" target="_blank">Iubirea noastra Ioana-Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusa76 spune:

Multumim de vesti Lia!... si ca-ti faci timp sa mergi pe la Dianuta! Stiu ca te iubeste mult si se bucura toata cand te vede!

Eu am intrat rapid ca sa scriu 2 vorbe - ce mi-a scris si mie mama (bunutzi lui Diana) prin e-mail in seara asta :
"azi Diana la comanda a strans pumnul de la mana stanga! Este grozav!
A observat la inceput Andrei. A crezut ca i s-a parut. I-am cerut si eu sa-mi stranga degetul in pumnul ei si... surpriza! S-a concentrat putin si incet incet a inchis pumnul! Este un pas nemaipomenit! Nu-ti zic ce mult ne-am bucurat!..."

Cam atat mi-a scris - acum astept sa vorbim si la telefon ca sa-mi descrie mai detaliat intamplarea! DOAMNE AJUTA!

Off... Doamne, poate ne face o bucurie de ziua sfantului Andrei, ziua taticului ei!

DOAMNE AJUTA - sa progreseze in continuare cu miscarile, si sa ajunga sa si respire si sa manance singurica!

BRINDUSA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

M-am bcurat mult citind despre progresele Dianei. Si eu cred ca acest copil se va face bine. E doar o chestiune de timp.....

Inainte de culcare, ma rog in fiecare seara ca Diana sa se faca bine.
Laura,Andrei, bunuti, Brindusa...... multa putere in continuare!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Am lacrimi in ochi de bucurie ! Ce veste buna ! Doamne ajuta in continuare ca micuta Diana sa alerge cat de curand posibil !



Daria & GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput