Rugati-va pentru DIANA

Raspunsuri - Pagina 142

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns beatrix spune:

Doamne, i-ai binecunavantat pe Laura si Andrei cu o minune mica pe nume Diana Maria! Doamne, indreaptati ochii spre propria minune si ajut-o, ai grija de ea si de parintii ei! Doamne, mai fa inca o minune ca Diana sa redevina cea care a fost inainte de accident, sa poata respira singura, sa poata merge singura, sa poata manca singura, sa se poata juca si bucura din plin de viatza!
Laura si Andrei, minunea voastra va fi prezenta in rugaciunile noastre!

Beatrix si Eric (11 septembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simi spune:

Am vazut pozele si cred ca Diana a mai crescut, sau cum spunea cineva, e mai implinita la fata! De infectia urinara va scapa cu antibioticele,o sa vezi! Sa va ajute Dumnezeu in continuare, sa continuati lupta! Noi sintem mereu alaturi de voi, Laura!
Cu drag, Simona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Doamne Ajuta si fa o minune pt Diana!

Denisa 'de Emma Andreea (17 Ian.2006)si Mark Alex(5 Iulie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiaMaria spune:

Dupa aproape 3 saptamani de absenta, am fost aseara la fete la spital. Ce sa va spun mai repede... Fiind seara de Halloween, Dienuta era imbracata in printesa, avea coronita pe cap, un magic wand si arata superb. O printesa in toata regula. Era fericita in scaunelul ei de printesa si m-a primit cu zimbetul ei frumos si cald. I-a placut the big purple bat baloon si iepurasul pe care i l-am adus din Romania. Timp de vreo doua ore, Diana a fost super excitata si fericita de tot ce se petrecea in jurul ei. Andrei si Gabi din intimplare purtau aproape acelasi costum de pirat, Laura si Buni erau the Black (but good) Witches. Camera era tare frumos decorata, iar asistentele purtau costume care de care mai frumoase si haioase. Puiu mic a primit o gramada de treat-uri (cadouri) care au facut si mai fericita. Unul dintre cadouri l-a primit de la Josh, baietelul care era acolo la spital cind a fost adusa Diana din State acum 5 luni, si care suferise aproape acelasi tip de traumatism ca si Diana. Era si el la spital si a tinut neaparat sa-i aduca Dienutei un "treat" de la el. Era in caruciorul lui mic si s-a oprit in fata camerei lui Diana si i-a dat cadoul. Ochisorii Dianei aratau atita fericire.... nu-ti puteai opri lacrimile vazindu-i.

Dupa insa tot acest excitement Dienuta a fost tare obosita si a cerut sa fie pusa in pat si schimbata de rochia de printesa. Nu prea am inteles noi de ce vroia ea sa-si scoata rochita de care a fost atit de mindra, insa am realizat foarte curind motivul. Era uda de transpiratie. De ce? Nu stim exact. Din ce spunea Laura, toate aceste mici schimbari sunt de bun augur (ca sa-l parafrazeze pe doctor), chiar daca nici ei nu stiu exact cit de pozitiv este.
Odata schimbata si spalata, Dienuta a inceput sa aibe din ce in ce mai multe secretii, si buna dispozitie i-a cam disparut. Parea mai necajita si tristuta, iar cind am plecat nu a vrut sa ne spuna bye.
Ca de fiecare data cind plec de la ea, inima mi-e plina de tristete dar ma rog neincetat sa-i ajute DD sa se faca bine.

Din cauza "party-ul" nu am avut timp prea mult de vorbit cu Laura, dar cu siguranta ne vom re-vedea curind.

Toate cele bune tuturor si Doamne ajuta!
Lia





Rugati-va pentru Diana
http://dianadumitru.netfirms.com/

Asa a venit pe lume printesa mea:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=105962

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

Lia, pt vesti

Cristina
-----------------------------------------------
Andrei are nevoie de voi! Mai sunt ca. 44.000€ de platit, haideti sa-i scapam de datorii, impreuna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Lia, multumim pt vesti si ca ati reusit sa fiti linga Diana si in seara de Halloween. Cred ca era tare frumusica printesa. Am vazut-o in pozele puse de Laura si e asa de dulce!

Un pupic de la noi si multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amandina_c spune:

M-am gandit mult la Dienuta in seara de Halloween, sperand sa se bucure si ea de culori, dovleci si costume. Doamne ajut-o sa se bucure la anul si de dulciuri, cat mai curand. Asa ca ma bucur sa citesc ca a a vut o petrecere frumoasa. De abia astept sa vad poze cu frumusetea de printesa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrix spune:

Lia, multumim pt vesti!
Sper din tot sufletul ca de fiecare data sa primim vesti din ce in ce mai bune! Doamne ajuta!

Beatrix si Eric (11 septembrie 2006)

Ei au nevoie de noi: Ionut & Teo & www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">Sonia & www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Darius & Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emmy spune:

Ce mai stiti de micuta printesa?
Diana a intrat in inimile noastre!
Brav sufletel luptator.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusa76 spune:

Buna tuturor!
De la celalalt capt al lumii va spun si eu, din ceea ce-mi povestesc mama si Laura, ca ceea ce se intampla mai special cu Diana este faptul ca transpira abundent. Inca nu stim exact cat de pozitiv sau negativ ar fi aspectul asta... Nici doctorii nu dau un raspuns exact. Poate nici ei nu stiu ce sa spuna.
Oricum ca stare generala, Diana are zile bune si zile proaste. Ieri a fost foarte vesela si comunicativa - azi, dimpotriva... a cerut de multe ori sa i se faca aspiratie la plamani, fizioterapie...

Laura, in schimb, doreste un tratament mai "focusat" pe problema Dianei... si nu asa, unul general, cum se pare ca i se aplica.

De exemplu - ca mod de alimentatie - Dianei i se administreaza prin G-tube (tubul din burtica) exact aceeasi formula de lapte ca si celorlalti copii aflati in sectie (cu probleme diferite, desigur...) Bine, medicatia difera... Dar poate si modul de alimentatie ar trebui sa difere, nu? Prin ceva care s-o ajute in regenerarea celulelor nervooase, axonilor, habar n-am! Poate o alimentatie... alopata... ar fi de folos!
Sigur, spitalul isi da tot ... concursul, sa spun asa... sunt binevoitori... majoritatea... dotati ca aparatura, consumabile si echipamente... relativ in tema cu problema Dianei... se axeaza pe aspectele vitale (respiratie, functionarea buna a organelor interne - si foarte bine fac!), ceva fizioterapie... dar cumva relationata tot de respiratie, circulatie sangvina, dar, parca... nu suficient de "focusati" - asta ar fi termenul... pe problema Dianei.

Bine, ceea ce va spun aici sunt mai mult impresii personale traite acolo, in spital, 12 ore pe zi cu Diana timp de o luna...

Oricum, daca aflu vesti vi le spun si eu... altfel... decat impresii personale, multa speranta, credinta si rugaciune.

DOAMNE AJUT-O PE DIANA SA SE FACA BINE!

BRINDUSA

Mergi la inceput