Rugati-va pentru DIANA

Raspunsuri - Pagina 139

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Imi pare tare rau,nu am iarasi cuvinte,sper sa repete testul curand si sa fie bine.
Diana-luptatoare mica,pupici dulci si sper sa te faci bine repede.
Laura-fii tare si te imbratzisez!

Denisa 'de Emma Andreea (17 Ian.2006)si Mark Alex(5 Iulie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Nu cred ca mai are rost sa scriu cit de rau imi pare! Poate ca e prea devreme, poate ca la urmatorul test sa avem vesti mai bune. Diana scumpa, te pup si ma rog pentru tine sa te faci bine si ajungi sa papi ce vrei tu. Laura si Andrei, trebuie sa aveti incredere in continuare ca cineva acolo sus va iubeste fetita si ca mai exista inca destula speranta in ceea ce o priveste.

CORNELIA , mami de www.dropshots.com/day.php?userid=297799&cdate=20070525&ctime=104503" target="_blank">33+ , www.dropshots.com/day.php?userid=132493&cdate=20070505&ctime=090808" target="_blank">AGATA si www.dropshots.com/day.php?userid=132493&cdate=20070530&ctime=103800" target="_blank">TUDORA

In viata ta si a celor dragi tie, tu trebuie sa fii solutia.... nu problema.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AncaMaria spune:

Am citit vestile si imi pare extrem de rau, cu atat mai mult cu cat am fost la spital luni, dupa ce nu le vazusem pe fete de mai bine de o luna... si am auzit-o pe Diana spunand cu ardoare ca vrea acasa si sa manance "cupcakes" .. Doamne, indura-te de papusica asta mica sa reuseasca sa isi revina, sa poata manca si vorbi!



Rugati-va pentru Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bertha spune:

N-am mai intrat de mult si am citit cu emotie ultimele pagini. Haideti sa fim optimisti, trebuie sa mearga bine urmatorul test. Stie cineva dupa cat timp se poate repeta?

Laura, mult curaj si putere, rugaciunile noastre va insotesc mereu. Pupam dulce papusa scumpa! Doamne ajuta!

Bertha si Darius - frumusete rara (DN 08-06-2004)


poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura B spune:

Asa cum desigur ati banuit mi-am facut mari sperante cum ca dupa testul de inghitit Dianei i se va permite sa bea barem putin lapte, sau sa poata pune limba pe un popsicle. Am simiti ca-mi cade cerul in cap cand dupa doua jumatati de lingurite mici de apa cu bariu testul s-a incheiat brusc pentru ca "se duce mult prea mult spre plamani". Nu m-a linistit prea mult nici ca doctorul mi-a spus ca el e foarte multumit, pentru ca a vazut ca e o evolutie in bine fata de primul test, cel facut in urma cu 4 luni in Portland. OT-ul (Occupational Therapist), fata care de fapt a condus testul, a zis ca pare ca Diana nu pare sa aiba acum inghititura suficient de puternica . Ce am vazut si eu pe filmuletul facut e ca ce inghite se opreste mai intai undeva in spatele gatului, mai jos de gura, apoi dupa una-doua miscari mare parte se duce spre stomac, insa mai ramane o foarte mica cantitate din care o parte se prelinge spre plamani. "Prea mult ca sa nu fie periculos".
Urmatorul test (daca nu apare vreo evolutie extraordinara in starea Dianei) va fi peste 6 luni. Dupa ziua ei de nastere...

In alta ordine de idei, ce s-a mai schimbat in starea Dianei e ca a reinceput sa traspire. Si la cap (si inainte de accident se intampla sa aiba parul ud de la transpiratie) dar si pe spate mai ales cand sta cate 3-4 ore in scaunel. Pe mine m-a ingrijorat putin ca in ultima saptamana mana dreapta transpira rece si se si raceste mult, tot asa, cand sta in scaunel. Daca am inteles eu bine ce mi-a explicat doctorul, se pare ca e doar din cauza ca sistemul simpatic isi recauta echilibrul, si ca dupa parerea lui e un semn bun.

Altceva care nu stiu ce inseamna, e ca de multe ori cand ii miscam piciorul stang, mana stanga se incordeaza si se ridica mult in aer, iar capul se misca si el spre partea stanga. Cand l-am intrebat despre asta, doctorul a raspuns cum ca la Diana axonii din maduva nu au fost sectionati, ci au fost doar foarte intinsi. Si ca ce se inampla acum poate fi un semn ca ceva se regenereaza, dar ca inca e prea devreme sa poata cineva sa prezica ce se va intampla mai departe. Sincer nu sunt foarte multumita de explicatii. Incerc sa le iau ca un semn bun, asa cam cum mi le-a prezentat doctorul, insa eu simt ca e ceva mai mult. Doar ca nu stiu daca e de bine sau de rau!

Dianei ii e dor de Tushusha si o pomeneste des. Dar incet-incet a inceput sa se obisnuiasca si cu Bunutzi- mama mea. Bunutzi a invatat si ea cum sa faca "suction" (aspirat secretiile de la plamani), cum sa-i faca "big breaths" (ventilat manual, cu un balon special), cum sa-i puna lapticul si sa dea drumul la masina care picura mancarea in stomacel prin G-Tube, iar Diana e evident ca ne prefera pe noi, cei din familie, sa-i facem toate astea. Ne rugam insa in continuare din tot sfletul ca noi sa invatam toate procedurile, dar sa se intample o minune si sa nu mai fie nevoie sa le aplicam pe termen foarte lung...

Va suntem profund recunoscatori ca sunteti in continuare alaturi de noi, ca va rugati pentru Diana si ca ii transmiteti energii pozitive. Doamne-ajuta sa avem in curand si vesti bune!

Numai bine,

Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Laura,

multumim ca ti-ai gaist timp sa ne scrii despre Diana. E pre zenta in rugaciunile noastre in fiecare zi si eu sunt sigura ca Dumnezeu o iubeste si ca Diana se va face bine! Trebuie numai sa avem rabdare.....

Nu fii necajita cu testul......e o evolutie oricum, fata de primul si ai sa vezi ca la urmatorul e sa fie bine! Si, intr-adevar vestile care ni le dai, dupa discutiile cu doctorul sunt incurajatoare. Asa ca, draga Laura, nu-ti pierde speranta. Sigur copilul tau se va face bine!

Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selena2002 spune:

Multa sanatate micutei Diana si asa cum spunea si Helbi sa nu va pierdeti speranta, Diana trebuie sa sa faca bine si eu cred ca se va face bine.
Noi ne rugam in continoare pentru Diana iar Dumnezeu sigur ne aude rugamintile si trebuie sa faca o minune.
Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

Laura, multumim de vesti! Pasii sunt marunti, dar sunt inainte si asta e extraordinar! Iti doresc sa ai multa putere, sa aveti amandoi multa putere si rabdare, si cu siguranta veti fi rasplatiti. Suntem aici si vom ramane, cel putin pana ne anunti ca Diana a redevenit copilul jucaus de dinainte.

Cristina
-----------------------------------------------
http://www.sos-satelecopiilor.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Laura, multumim ca ti-ai rupt din timpul tau si al Dianei si ne-ai scris despre evolutia ei. Pentru ca desi sint pasi mici cum spun si fetele, mie mi se pare ca e o evolutie, inca nu stie nimeni spre ce, dar macar nu au dat lucrurile inapoi. Ii doresc Dianei sa primeasca cel mai frumos cadou de ziua ei, sa puna gurita pe ceva care ii place mult! Iar voua va doresc sanatate si putere sa puteti fi tot timpul linga ea, sa o ajutati atit cit puteti. Va pup pe toti trei si ne rugam in continuare ca totul sa fie din nou bine in familia voastra.

CORNELIA , mami de www.dropshots.com/day.php?userid=297799&cdate=20070525&ctime=104503" target="_blank">33+ , www.dropshots.com/day.php?userid=132493&cdate=20070505&ctime=090808" target="_blank">AGATA si www.dropshots.com/day.php?userid=132493&cdate=20070530&ctime=103800" target="_blank">TUDORA

In viata ta si a celor dragi tie, tu trebuie sa fii solutia.... nu problema.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinel spune:

Laura, te inteleg ca esti dezamagita, ca ti-ai dorit enorm si iti doresti ca evolutia Dianei sa fie mai rapida, dar din ceea ce ai scris, lucrurile nu stationeaza si nici nu se inrautatesc, deci evolutia este pozitiva, ceea ce e foarte bine. Si, cine stie, poate evolutia va fi lenta pana la un anumint moment cand, organismul ei va fi suficient de intarit din nou si se va insanatosi mult mai rapid. Ma rog din tot sufletul sa va ajute Dumnezeu sa o aveti curand acasa, fara tubulet, fara balon de respirat, jucandu-se cu jucariile ei preferate. Multi pupici.

Sa ne rugam pentru Sonia si sa o ajutam!

Stefanel are o sansa la o viata normala

Bebe Darius vrea sa traiasca

Irina, Daniel (28 Mai 2004) si ingerasul Maria

Mergi la inceput