Rugati-va pentru DIANA

Raspunsuri - Pagina 134

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AncaMaria spune:

ralbus, o sa forwardez mesajul tau la adresa de email a Laurei... da, si pe mine m-a ajutat Sfantul Spiridon mai de mult..



Rugati-va pentru Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Buna dimineata, ce mai face Diana? Asteptam vesti,cum se mai simte, ce mai zic medicii ?? Sper din toata inima sa auzim de bine .

http://www.copaculdehartie.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anymony spune:

Fetele...e o saptamina de cind nu am mai primit vesti de la Dienutza draga! Cu lacrimi in ochi ma rog sa nu se fi intimplat ceva rau!

Any si Ioana-Catalina (12.02.2006)

www.dropshots.com/anymony/" target="_blank"> poze Ioana-Catalina

Povestea nasterii Ioanei-Catalina

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=21fc06911023d376aa686b" target="_blank">Iubirea noastra Ioana-Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandyksch spune:

Fetelor, nicio veste? Nci una din voi n-ati mai fost la Dienutza? Haideti, nu ne tineti pe jar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiaMaria spune:

Marti dupa amiaza am fost la fete la spital. Am cunoscut-o si pe Bunuti, mama Laurei si Brindusei, care, la fel ca si fetele ei, este o scumpa. Daca te uiti la toate trei ai impresia ca sunt surori, nu mama si fete.

Dienuta noastra a fost o scumpica. Mi-a dat un pupic pentru balon si apoi ne-am jucat amintoate. Avea chef de vorbit si de ris, chiar daca era cam obosita. I-am citit un picut, timp in care mami si tushusha au iesit la o cafeluta, dar gogosicei i s-a facut somn tare si in decurs de 3 secunde a adormit. Nu ne-a venit sa credem. Asa ca in timp ce Dienuta dormea, Bunuti si cu mine am pus tara la cale. Cind s-au intors fetele si dupa ce Andrei a ajuns si el, noi toate mindrele am iesit sa sarbatorim: ziua de nastere a lui Brindusa (Septembrie 17), ziua de nastere a lui Bunuti (Septembrie 7), ziua mea de nastere, si Sfinta Maria - Bunuti, Dienuta si eu. Asa ca dupa cum vedeti am avut destule de sarbatorit. Si nu in ultimul rind trebuia sa-mi iau la revedere de la Brindusa. Ne-a prins bine la toate sa ne mai aerisim un pic gindurile, bineinteles ca Dienuta nu lipsit de la masa noastra chiar daca fizic nu putea fi acolo.

Dupa vreo doua ore, ne-am intors la spital. Dienuta se trezise si s-a bucurat tare sa ne vada din nou. Am stat pina a adormit bine si apoi aproape de miezul noptii am ajuns si noi acasa.

Laura nu avea noutati prea multe de la doctori despre starea Dienutei. Valorile de la oxigen i le urca sau coboara in functie de cum se simte Diana. Ca fiecare dintre noi, si ea are zile bune si mai putin bune. Cind este bine, si Andrei si Laura sunt mult mai bine, cind papusica este trista, sau se plinge ca o doare cite ceva, si mami si tati sunt mai stresati si nu stiu ce sa faca s-o ajute.

O sa o sun pe Laura mai tirziu sa vad daca mai are ceva noutati si daca sunt va scriu negresit.

Va multumim din suflet ca sunteti inca aici pentru papusica noastra si ca va rugati mereu. Dumnezeu sa va binecuvinteze pe toti si toate, la fel si pe puii vostri.

Doamne ajuta!
Lia


Rugati-va pentru Diana
http://dianadumitru.netfirms.com/

Asa a venit pe lume printesa mea:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=105962

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Lia draga,

[red][/b]La multi ani pt TINE, BUNUTI, TUSCHUSCA si nu in ultimul rind, pt DIENUTZA cea scumpa![b/][red]
Sa va de-a Dumnezeu multa sanatate si putere sa fiti alaturi de comoara mica, iar pe ea sa o ajute Domnul sa respire singurica si sa se ridice curind pe piciorusele ei!

Multumim din suflet pt vesti si ne bucuram ca micutza a fost vesela cind ai vizitat-o!

Pt ca probabil nu voi intra pe forum citeva zile, i-i doresc Brindusei zbor usor pe drumul spre casa!

Va asteptam mereu cu bucurie, cu noi vesti despre Diana!
Salutari Laurei si lui Andrei si ne rugam in continuare ca fetita lor sa se faca bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Si eu intru regulat ca sa citesc vesti despre Diana si ma rog de fiecare data sa-i fie din ce in ce mai bine. Dar nu mai scriu pentru ca de multe ori nici nu mai gasesc cuvintele pentru a exprima ceea ce simt sau faptul ca sint in continuare de Diana, Laura si Andrei. Sper din tot sufletul ca Diana sa respire singura si sa ajunga acasa, iar parintii ei sa gaseasca cele mai bune solutii pentru a o pune din nou pe picioare.

CORNELIA , mami de www.dropshots.com/day.php?userid=297799&cdate=20070525&ctime=104503" target="_blank">27+ , www.dropshots.com/day.php?userid=132493&cdate=20070505&ctime=090808" target="_blank">AGATA si www.dropshots.com/day.php?userid=132493&cdate=20070530&ctime=103800" target="_blank">TUDORA

In viata ta si a celor dragi tie, tu trebuie sa fii solutia.... nu problema.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

S-au inmultit paginile aici sau mi se pare mie? Cand am vazut de dimineata 138 de pogini,am avut ceva emotii, am crezut ca o fi vreo mare noutate din partea Dianei si au scris mult fetele !
Oare ce mai face Dienuta ???

http://www.copaculdehartie.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Astazi am vazut o poza de a Dianei la "Sa ne cunoastem", mai micuta, cu palariuta si cu obraji dolofani
As dori atat de mult sa o cunosc si eu, sunt convinsa ca in ciuda problemelor e tot fetita aia draguta din poze.
Ceva poze noi cu ea au mai aparut?
Brandusa, sper ca ai ajuns cu bine acasa! Cand ai timp mai intra pe aici si mai povesteste-ne despre Diana. Sunteti in continuare in rugaciunile noastre.



Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusa76 spune:

BUNA TUTUROR! Multumesc pentru urari!

Acum am reusit sa citesc si eu mesajele din urma si sa scriu 2 randuri.
Da, am ajuns cu bine la Bucuresti dupa un drum luuuung si obositor. Am gasit casa pustie si motanul mieunand speriat - sotul plecat prin tara, mama acum in Canada - si eu in fata a zeci de noi si necunoscute responsabilitati casnice carora va trebui sa le fac de acum fata... serviciu servici... IN FINE! Nu despre mine e vorba aici, doar voiam sa-mi explic absenta de pe forum.

Despre Diana nu am noutati importante - as fi scris imediat, cu siguranta!
Doar cand am petrecut ultimele minute cu ea pupandu-ne de zeci de ori - o data eu o data ea - pe fiecare centimentru de obraz, ochi frunte, nasuc, inainte de a pleca spre aeroport, am avut o despartire foarte grea - si, fara sa vreau (m-am abtinut din rasputeri de la asta cat am stat acolo) mi s-au umplut ochii de lacrimi. Si Dianutza mea iubita m-a privit foarte serios si mi-a zis " Nu pange Tushusha" ...Si mie imi venea sa plang mai tare...

Ma voi ruga si eu la Sfantul Spiridon.

DOAMNE AJUTA SA SE FACA BINE DIANA!






BRINDUSA

Mergi la inceput